Problemy z oczami

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-03-23, 21:10

Tak jak pisała Katee - co się uszkodziło nieodwracalnie to się już nie naprawi. Warto więc postarać się zachować to co jest. Mnie okuliska zalecała ALAnerw i Nutrof total - co drugi dzień na zmianę. Tu na forum sugerują większe dawki ALA. I druga rzecz: ćwiczenia oczu. Przy zamkniętych mniej boli niż przy otwartych, ale warto systematycznie po kilka minut góra-dłół, na boki, na skos, patrzeć na czubek nosa i gdzie się tylko da - nie ruszając głową. Wiem, kiedy oczy bolą to jest to ćwiczenie bolesne, ale chyba warto.

jankowalski28
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-22, 23:14
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: jankowalski28 » 2014-03-24, 21:54

Witam!

Byłem dziś u neurologa. "Mam nauczyć się z tym żyć". Nerw nieodwracalnie uszkodzony...

Mam pytanie: szukać pomocy dalej, czy "przyjąć to na klatę"? Co robić, aby wzrok, który teraz mam nie pogorszył się? Czego unikać? Wsiąść na jakąś dietę? Odstawić piwo, które wręcz uwielbiam?

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-03-25, 08:26

Nie chcę forsować mojego niczym niepodpartego medycznie pomysłu ale ja jestem na diecie bezglutenowej i czuję się ogólnie lepiej :D
Mam w sumie ten sam problem co Ty. Czy na Twoim MRI jakoś widać przyczynę uszkodzenia nerwu? U mnie nie ma nic co by na to wskazywało i ciekawa jestem na jakiej podstawie neurolog może uznać nerw za uszkodzony.

jankowalski28
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-22, 23:14
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: jankowalski28 » 2014-03-25, 12:58

Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, którego przyczyną jest oczywiście SM. Tak to mniej więcej zabrzmiało. Nie wiem czy dobrze to wszystko zrozumiałem.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-03-25, 13:28

jankowalski28 pisze:Mam pytanie: szukać pomocy dalej, czy "przyjąć to na klatę"? Co robić, aby wzrok, który teraz mam nie pogorszył się? Czego unikać? Wsiąść na jakąś dietę? Odstawić piwo, które wręcz uwielbiam?

Zgłoś się do dobrego okulisty. Okulista ma bardziej specjalistyczny sprzęt do oglądania oczu niż neuro... chociaż mój neuro też zagląda mi głęboko w oczy, jeśli się skarżę na problemy z nimi, więc pewnie uszkodzony nerw wzrokowy też potrafiłby dostrzec. Zresztą do okulisty też powinieneś się zgłosić, żeby Ci zbadał pole widzenia i dobrał odpowiednie szkła, jeśli potrzeba. I orzekł, czy nerw jest bezpowrotnie uszkodzony, czy jest jeszcze co ratować.
A co do diety - jeśli przejdziesz na ten bezgluten (sama też się nad tym zastanawiam) to i z piwa będziesz musiał zrezygnować. Słód niepamiętamjaki, który jest m.in. w piwie to też gluten. No i piwo pszeniczne to z pewnością odpada.

miba
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-26, 20:27
Lokalizacja: Polska

Postautor: miba » 2014-03-26, 20:40

Witam wszystkich, bo jestem nowa:)
Chciałabym się poradzić, bo nie wiem co mam robić. Od paru dni dokucza mi podwójne widzenie. Z bliska jest jeszcze ok, gorzej mi patrzeć w dal. Z tego co wiem, nie ma na to lekarstwa, jednak jest solu-medrol. Ponoć w takich sytuacjach to najlepsze rozwiązanie. Na ile by mi to faktycznie pomogło a na ile zaszkodziło? Czy może lepiej czekać aż samo przejdzie?

Miałam kiedyś podany solu-medrol, ale tylko dlatego że w RM wyszło coś nie tak, akurat wtedy nie miałam objawów sm. Nie czułam się po tych kroplówkach za dobrze.

Sm mam stwierdzone od 2 lat i jak na razie większość objawów polegała na wszelkiego rodzaju drętwieniach i mrowieniach nóg, rąk, tułowia i raz na zawrotach głowy.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-03-26, 20:47

Witaj miba - wpadnij się przywitać do tematu wyżej ;-)

Moim zdaniem problemów z oczami nie wolno lekceważyć i należy iść do lekarza, jeżeli nawet samo przejdzie, to może zostawić ślady, zbyt późno zastosowane leczenie, podobnie. Ponadto problem z oczami nie musi równać się z rzutem, bo jak sama pisałaś dla Ciebie to nowy objaw, więc tym bardziej uważam za niezbędną wizytę u lekarza. Dużo zdrówka życzę.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zosiako, łącznie zmieniany 1 raz.

miba
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-26, 20:27
Lokalizacja: Polska

Postautor: miba » 2014-03-26, 21:19

Dzięki za odpowiedź :) pytanie tylko do jakiego lekarza iść, do okulisty czy neurologa? Czy może jechać na pogotowie i liczyć że mnie przyjmą na oddział.
Oprócz tego podwójnego widzenia wzmogło mi się ostatnio drętwienie nóg i dłoni, do tego mam silne uczucie opasania żeber, jakbym siedziała w jakimś kaftanie :-?

ivette
Posty: 37
Rejestracja: 2013-12-23, 16:30
Lokalizacja: Wwa

Postautor: ivette » 2014-03-26, 22:31

miba pisze:Dzięki za odpowiedź :) pytanie tylko do jakiego lekarza iść, do okulisty czy neurologa? Czy może jechać na pogotowie i liczyć że mnie przyjmą na oddział.
Oprócz tego podwójnego widzenia wzmogło mi się ostatnio drętwienie nóg i dłoni, do tego mam silne uczucie opasania żeber, jakbym siedziała w jakimś kaftanie :-?

jeśli objawy są nasilone, to jedź od razu na Izbę Przyjęć, bo i tak neurolog czy okulista cię pewnie tam skierują, a tam masz największe szanse, że ktoś się tobą sensownie zajmie.
Jeśli lekarz stwierdzi, że to rzut, to pewnie cię podepną pod solu- medrol, ale moim zdaniem nie jest to jakaś tragedia

Jankowalski28- są piwa bezglutenowe, mój znajomy sam sobie takie robi, ale w sprzedaży też są na pewno dostępne, to byłoby jakieś nieporozumienie, gdyby chorzy na celiakię mogli pić tylko wódkę :-D
BoReLioza, nie BoLeRioza :D Bolerko to sweterek ;)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-03-27, 11:41

ivette pisze:
Jankowalski28- są piwa bezglutenowe, mój znajomy sam sobie takie robi, ale w sprzedaży też są na pewno dostępne, to byłoby jakieś nieporozumienie, gdyby chorzy na celiakię mogli pić tylko wódkę :-D

No i jest cydr! :D Około 4-5 %- dobry zamiennik piwa :)

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2014-05-08, 20:40

Hej od tygodnia nie biore lekarstw poniewaz skonczyla mi sie refundacja (2lata) rezonans mammiec dopiero 13maja ale niepokoi mnie moje prawe oko,zle widze mam plame na nim, w 2011r mialam zapalenie nerwu wzrokowego i z tego co pamietam tosie tak samo zaczynalo, dodam ze w tej chwili mam wade wzroku -10 na obu oczach.
Myslicie ze to rzut choroby?moja neuro napewno powie ze przesadzam ... co mam robic?jestem zalamana :/

dodam jeszcze ze wlansie wychodzi mi opryszczka na wardze.
Moskit30

Dymek
Posty: 52
Rejestracja: 2011-02-15, 18:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postautor: Dymek » 2014-05-09, 23:14

Witaj. Ja przez dwa - trzy tygodnie bardzo niewyraźnie widziałem na jedno oko. Byłem u okulisty, neurologa i nikt nic nie stwierdził, musiało samo przejść.
"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, choć twoich nie otarto"

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2014-05-10, 00:33

Miałam ostatnio robione potencjały wzrokowe wywołane, bo widzę gorzej od jakiegoś pół roku.. okulista powiedział, że wady żadnej nie mam.
Na potencjałach wyszło takie coś, że w lewym oku jest wydłużenie latencji, ale nieznaczne, miałam to też rok temu, więc stara sprawa. Ale w prawym na które widzę gorzej... hmm.. Pani doktor powiedziała, że to zmieniona morfologia oka. Miał ktoś coś takiego? Albo wie o co chodzi? :)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-05-12, 10:53

Od m/w pół roku na prawe oko widze duzo gorzej . I tak zupełnie inaczej . Obraz rozszerza się w niare kierowania wzroku w stronę zewnętrzna , a patrząc wprost widze obraz zwężający się cylindrycznie do przodu .Normalnie kosmos . Drugie oko -na zasadzie kompensacji koryguje część tych zaburzeń ,ale to z kolei powoduje ból gałek ocznych i głowy . Okulistycznie ,po ciemni i innych badaniach wyszło zaburzenie pracy nerwu (nowina 8-) ) . W środę po kontroli u neuro może wreszcie sie dowiem co z tą jazdą zrobić ,bo do okulisty juz się zapisałam z nadzieja na okulary ,ale czy one będą miały jakis sens to nie wiem .A jak co kilka dni musiałabym zmieniać szkła -bo pogoda ,bo coś tam .. to bez sensu . :-/
kuczuś pisze: zmieniona morfologia oka.
- chyba chodzi o parametry przekazy obrazu widzianego (ale to w potencjałach ) ,takze akomodacje oka ,akceptacje do zm.natężenia oswietlenia , oraz obraz tarczy nerwu .
Blanka

Dymek
Posty: 52
Rejestracja: 2011-02-15, 18:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postautor: Dymek » 2014-05-12, 22:12

To się jeszcze chwile wtrącę. U mnie też już od jakiegoś czasu pojawił się nowy objaw związany ze wzrokiem. Przy spojrzeniu na boki (w dwie strony tak samo) przechodzą przeze mnie takie ciary, głownie wyczuwalne na klatce piersiowej i na plecach. Dodatkowo w ciemności oprócz tych ciarek, widzę jasne błyski. Przy zmęczeniu nasila się to na tyle, że unikam takiego patrzenia jak ognia, bo dodatkowo potrafi mi się zakręcić w głowie, lub poczuje osłabienie. Podczas stania potrafi mi zgiąć nogi. Ciekawy kolejny objaw dopisany do listy :)
"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, choć twoich nie otarto"


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości