Problemy z oczami

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-05-12, 22:28

Dymek pisze:Dodatkowo w ciemności oprócz tych ciarek, widzę jasne błyski.

Błyski :shock: Skąd ja to znam... Kilka lat temu opowiadałam okuliście o tych dziwnych błyskach, które ciężko mi było opisać. Wysłał mnie nawet na USG oka! (A ja się głupia cieszyłam, że nic niepokojącego w badaniu nie wyszło). W końcu błyski ustały a ja o wszystkim zapomniałam, do czasu :8:

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-18, 09:27

Jejku współczuję że macie tak z tymi oczkami :( Ja jeśli chodzi o oczy to mam tylko oczopląs jak patrze w prawo i do góry.

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2014-09-25, 00:15

Czy możecie mi napisać jak zmienia sie Wam ostrość widzenia w ciągu dnia ?
Miałam ostatnio sporo różnych epizodów związanych z zaburzeniami widzenia.
Od dłuższego czasu obserwuję, iż po przebudzeniu moje prawe oko widzi bardzo niewyraźnie, ale problem dość szybko mijał - po kilku minutach.
Dzisiaj rano nie byłam w stanie niczego przeczytać przez długi czas, dopiero po kilku godzinach ostrość poprawiła sie. Mam wrażenie znowu, że w prawym oku wpada mniej światła. Ale czy przy problemach zapalnych nerwu nie jest raczej tak, że to wieczorem spada ostrość widzenia ?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-09-25, 10:03

Motylku- u mnie to tak bywa ,ze ostrość widzenia nie ma nic wspólnego z porą dnia .
Blanka

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Problemy z oczami

Postautor: Zgredzia » 2016-02-26, 20:33

Wczoraj trafiłam na artykuł o zaćmie. Zaczęłam czytać, bo z moim wzrokiem dzieje się coś niedobrego. Do tego tekstu była dołączona siatka Amslera (do zbadania sobie oczu w warunkach domowych). No to zaczęłam się badać :) . Zakryłam lewe oko i patrzę w tą kropkę pośrodku siatki i nagle pojawiła się jedna wielka czarna plama. Przestraszyłam się. Spróbowałam z drugim okiem, ale nic takiego się nie wydarzyło. Dzisiaj siedząc sobie w kibelku :girlhaha: zauważyłam na drzwiach czarna kropkę. Przypomniał mi się wczorajszy test i pomyślałam, że sprawdzę jak to jest bez tej siatki. Zasłoniłam lewe oko i znowu pojawiła się czarna plama - nic nie widziałam. Tak sobie myślę, że to chyba nie jest normalne. Czy ktoś z Was miał/ma coś takiego?

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Problemy z oczami

Postautor: Ann » 2016-02-27, 06:06

Zgredzia, ja widziałam może nie plamę, ale taką jakby ciemną mgiełkę, która przeszkadzała mi i przysłaniała widziany obraz. Było to zapalenie nerwu wzrokowego. Jeśli pojawiła Ci się ta ciemna plama niedawno nagle to lepiej idź jak najprędzej do okulisty niech zbada dno oka i pewnie Cię wyśle na pole widzenia. Ja wtedy młoda i głupia chodziłam z tym za długo łudząc się że samo przejdzie, ale samo nigdy nie przechodzi. Ubytki w polu widzenia pozostały. Nie chcę Cię niepotrzebnie straszyć, ale najlepiej sprawdź koniecznie jak najszybiej.
Anka

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Problemy z oczami

Postautor: Zgredzia » 2016-02-27, 10:16

Ann pisze: Zgredzia, ja widziałam może nie plamę, ale taką jakby ciemną mgiełkę, która przeszkadzała mi i przysłaniała widziany obraz.

Mgiełkę to ja mam często. Zachodzi na oko i znika. Natomiast tą czarną plamę odkryłam przypadkiem. Teraz wiem, że jak patrzę prawym okiem w jeden punkt, to pojawia się ta czarna plama. Do okulisty pójdę i postaram się w tym tygodniu, jak tylko się dostanę, bo niepokoi mnie to, że tak szybko tracę wzrok. W sierpniu zmieniałam okulary, bo słabo widziałam. Jest luty, a ja znowu nie widzę. Koszmar! Nie zarobię na szkła. Dziękuję Ann za odpowiedź. :)

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Problemy z oczami

Postautor: Ann » 2016-02-27, 11:36

Idź koniecznie, ja też tak miałam/mam że patrząc obojgiem oczu wszystko jest ok, ale jak zamknę zdrowsze oko to obraz zaciemniony. U mnie nie miało to związku z pogorszeniem ostrości. Okulary mam -3 od ok. 10 lat, teraz dopiero czuję że czas na zmianę, no i zaczynam potrzebować okularów do czytania, ale to na pewno sprawa wieku (okulista mi mówił że po 40 mogę zacząć takich potrzebować a mam 43). Zbieram kasę na nowe okulary a czasem kupuję soczewki -3,25 w Rossmanie i dają radę. Przy czytaniu odsuwam rękę z czytanym tekstem, a ręce mam dość długie :wink:
Anka

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Problemy z oczami

Postautor: Zgredzia » 2016-02-27, 15:30

Ann pisze: Okulary mam -3 od ok. 10 lat, teraz dopiero czuję że czas na zmianę, no i zaczynam potrzebować okularów do czytania, ale to na pewno sprawa wieku (okulista mi mówił że po 40 mogę zacząć takich potrzebować a mam 43).


No widzisz. Od 10 lat masz jedne okulary. Ja swoje zmieniam co rok, tak gdzieś od trzech lat. Pierwsze miałam tylko do czytania, teraz potrzebuję i do patrzenia i do czytania. Jak zgłaszałam okuliście parę lat temu, że czasami nie mogę ruszać gałką oczną, to stwierdził, że to nie jego działka, tylko neurologa. Moim zdaniem, już wtedy, powinien skierować mnie na badania.

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Problemy z oczami

Postautor: Ann » 2016-03-09, 07:02

Jak Twoje oczy Zgredzia? Badałaś się?
Anka

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Problemy z oczami

Postautor: osz » 2016-03-09, 12:09

Cześć. Nie mam jeszcze diagnozy, nie wiem co jest rzutem a co nie i kiedy szukać pomocy. Tak bardzo po krótce... Od listopada 2015 drętwieją mi ręce. W połowie stycznia przez dwa tygodnie miałam następujące objawy: rozmazany obraz, od czasu do czasu mgiełka w prawym oku, zero snu, pogorszenie słuchu i otępienie. Byłam w tym czasie na pogotowiu - odruchy dobre, wyniki badań krwi dobre, skierowali mnie do poradni neuro, zero pomocy. Po jakimś czasie wizyta u neuro - skierowanie na badania w październiku (!!!). Większość objawów ustąpiło, jednak pozostał stały ból rąk, pogorszenie wzroku i minimalna mgiełka w oku. Najbardziej martwię się o wzrok. Czy nie powinnam dostać jakiegoś leku, solu, żeby to wyciszyć? Co mam robić?

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Problemy z oczami

Postautor: osz » 2016-03-09, 12:13

Wspomnę, że w tym czasie prywatnie zrobiłam rezonans głowy, nic nie wyszło... Nie robiłam jednak MRI szyi i kręgosłupa. Boję się, że jak mam czekać na badania do października to niestety to co nabędę do tego czasu to już ze mną pozostanie ;-(

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Problemy z oczami

Postautor: osz » 2016-03-09, 12:59

I jeszcze jedno ;-) W trakcie największych problemów ze wzrokiem miałam badanie okulistyczne - wszystko ok.
Proszę o pomoc.

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Problemy z oczami

Postautor: Ann » 2016-03-09, 16:23

Osz, ja bym się cieszyła, że badania nic nie wykazały (szczególnie mri głowy, bo o ile się orientuje, jest podstawą diagnostyki), poszłabym ewentualnie do innego okulisty na konsultację, bo oczy najważniejsze. Przejrzyj uważnie wątek "bez diagnozy, lecz z objawami" oraz "sm a inne choroby autoimmunologiczne" w sugerowanych tematach. Jest całe mnóstwo chorób dających objawy podobne do sm - kręgosłup? Borelioza? Nerwica? Przykro mi, że nie potrafię Ci pomóc, ale u mnie wszystie objawy potwierdzały się w wynikach lab :zaszokować: mimo moich modłów "tylko nie sm". Dlatego napisałam żebyś się cieszyła, bo możesz jeszcze mieć nadzieję, że to nie to :) . Trzymaj się i pisz co u Ciebie.
P.S. ja byłam u neuro po rzucie w szpitalu, skierowanie na mri za 8 miesięcy, neuro powiedziala "z tym nam się nie spieszy, to nie grypa, możemy poczekać". Więc coś w tym jest, tylko oczy są pilne i nagłe uciążliwe utrudnienia w ruchu, ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam :bye:
Anka

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Problemy z oczami

Postautor: osz » 2016-03-09, 19:50

Ann, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! Dla mnie wszystko jest nowe i straszne, więc w oczekiwaniu na odpowiedzi loguje się tutaj po 100 razy...
Dziękuję za pocieszenie, ale co do SM to ja akurat jestem pewna ;( Kręgosłup sprawdziłam - ok, nerwica - dostałam już jakieś tablety i nic to nie wniosło, bolerioza - wykluczam, bo nie miałam kleszcza a przez chorobę w rodzinie (straszne!) nie chodzę po lasach ;) Dodatkowo u mnie potwierdzają się wszystkie rzekome czynniki zachorowania, które miały miejsce krótko przed pierwszymi objawami: 4 antybiotyki spowodowały problemy z jelitami (nieszczelność jelit), przeogromny stres, niedobór witaminy D i opryszczka, która pojawiła mi się pierwszy raz w życiu. W związku z tym wszystkim staram się być świadoma tego, co może się dziać i działać szybko.... Tylko co z tego, jak bez diagnozy SM nie dostanę, np. solu. Moja neuro w poradni powiedziała, że zmiany w rezonansie mogą pojawić się nawet dopiero za pół roku czy rok. Poza tym mogą już być np. w szyi. Zgodzę się z tym, że nie ma co się spieszyć z poznaniem diagnozy SM, ale wolałabym nie mieć nieodwracalnych zmian skoro np solu mogłoby pomóc.


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości