Przeczulica skóry

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Sinuhe
Posty: 224
Rejestracja: 2014-10-27, 13:34
Wiek: 47
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Przeczulica skóry

Postautor: Sinuhe » 2015-09-28, 08:39

Mnie bolą mięśnie ud, czasem ocieranie się spodni o wewnętrzną stronę prawego kolana odbieram, jak ciachnięcie nożem.
Prawa stopa jest jakaś obca - nie wiem, jak opisać to uczucie. Czasem wydaje mi się, jakby była mniejsza, czasem drętwa, jak przy opuchliźnie, ale faktycznie nie różni się od lewej. Tylko, że to trwa już kilka miesięcy.
Kciuki, nadgarstki - czasem tak jakoś "drewnieją", słabną. Potem to mija.
Co dziwne w ciągu jednego dnia pojawia się uczucie dyskomfortu a za parę godzin mija. I tak potrafi być codziennie przez np tydzień, dwa. Potem znowu tydzień, dwa spokoju i jazda od początku.

Drętwienia, mrowienia twarzy, głowy, szczęki, nosa, ud - były, minęły.
Ale miałem wrażenie, jakby prąd we mnie przebiegał - czekałem aż zacznę brzęczeć he he...

A docelowo - po osłabieniu nóg po punkcji listopadowej znowu mogę od niedawna biegać, idę w góry z bobasem na plecach a kolana, jak kiedyś.
Damian

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Przeczulica skóry

Postautor: mika36 » 2015-10-11, 19:25

Oj od wczoraj to i u mnie nogi nie fajne. Pieką całe non stop. Nie wiem, czy to ta pogoda, przemęczenie czy coś gorszego się zbliża. Fakt, że ostatnio na wiele rzeczy sobie pozwalałam, ale mimo to nie było tak kiepsko. Zaczynam się bać
:cry:

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Przeczulica skóry

Postautor: malina :/ » 2015-10-13, 20:57

Miałam niedawno podobnie, ale trochę odpoczynku, duża dawka magnezu, suplement Revitanerw plus morsowanie w zimnej wodzie i ptfu, ptfu, jest dużoooo lepiej :D
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Przeczulica skóry

Postautor: mika36 » 2015-10-15, 17:29

Dzięki malina :/, za podtrzymanie na duchu i sugestie. Mi też raz jest ta przeczulica raz nie. Wspomagam się czym mogę, ale to jest upierdliwe po prostu :wink: Już mi lepiej, ale nogi to zawsze mam bardziej wrażliwe. Już raczej nie zwracam na to uwagi, chyba że przeczulica przesadza :biggrin:

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-17, 17:08

Kurcze u mnie tez sie cos dzieje... Mam zdretwialo albo przeczulona polowe twarzy, oko mnie boli po tej samej stronie ale bylam wczoraj u okulisty i niby zapalenie spojowek, chociaz nie mam wcale czerwonego, ta przeczulica, dretwienie mija Wam samoistnie?
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przeczulica skóry

Postautor: blanka » 2015-10-18, 19:12

ŚpiącaKrólowa pisze:Source of the post przeczulica, dretwienie mija Wam samoistnie?
- tak . Nawet już się przyzwyczaiłam i nie zwracam na to uwagi (zwykle obejmuje to powierzchnie czterogłowego mięśnia uda ,stopy ,lewą dłoń ).Jednak kiedy podobne objawy obejmują wargi ,część szyi -konsultuje się z neuro ,bo często w wyniku tego mam problemy z mową i przełykaniem .
Jeżeli u Ciebie jest to dotkliwe i nie cofa się radziłabym skontaktować się z neuro .
Blanka

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-19, 07:52

Dzięki Blanka za odpowiedź, a jak idziesz do neurologa to daje Ci na to sterydy ?
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przeczulica skóry

Postautor: blanka » 2015-10-19, 11:00

Nie śpiąca królowo
blanka pisze:Source of the post obejmują wargi ,część szyi -konsultuje się z neuro ,bo często w wyniku tego mam problemy z mową i przełykaniem .
- powinnam była tu zaznaczyć ,że nie zdarza się to często ,przeczekują trochę 1-2 dni) potem dzwonie do prowadzącego neuro . No i on ocenia czy przyjechać czy nie (zawsze jade kiedy dochodzą objawy z obwodu ).Medrol doustnie miałam raz ,ale to porządnie się krztusiłam nawet pokarmami papkowatymi .
Tak jak mówiłam , parastezje obwodowe najczęściej mijają same .
Napisz jak dziś u Ciebie . :)
Blanka

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-19, 17:52

No mnie ta twarz trzyma od tygodnia jakoś może od 6 dni i nie przechodzi, jutro mam wizytę u neurologa, nie wiem czy to ze stresu czy nie ale doszedł mi ból i ciężkość nogi. Ja się nie krztuszę, mówię też raczej normalnie ale czucie mam tak jakby inne, dodatkowo ten ból głowy ...
P.S. jak u Ciebie wyglądają objawy z obwodu ?
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przeczulica skóry

Postautor: blanka » 2015-10-20, 10:44

ŚpiącaKrólowa pisze:Source of the post jak u Ciebie wyglądają objawy z obwodu ?

Wydaje mi się ,ze typowo jak dla tej jednostki .Nasilenie niedowładu nóg (nam dyskretny niedowład) czyli problemy z chodzeniem ,trudności w koordynacji ruchowej , zab. równowagi ,czucia ,zawroty głowy, narastające parastezje ,itp. -wtedy zwykle mam rzut .
ŚpiącaKrólowa pisze:Source of the post Ja się nie krztuszę, mówię też raczej normalnie
- ja również , pisałam , że raz tylko przeleczona byłam z tego powodu Medrolem .
ŚpiącaKrólowa pisze:Source of the post ból i ciężkość nogi
- o tym koniecznie powiedz neuro .
Blanka

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-20, 19:50

jednak sterydy ... kroplówki ... dobrze ze chociaz w domu bede je miala o ile pielegniarke znajde ktora mi to poda, ogolnie dół na samą myśl mnie łapie ...
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przeczulica skóry

Postautor: blanka » 2015-10-21, 10:44

Wytrzymasz :wink: i będzie lepiej :)
Blanka

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-24, 16:47

heh ... ja dzisiaj po trzeciej kroplówce ... poprawy zero :cry: , połowa twarzy nadal taka dziwna ... nogi wydają się słabsze niż były do tego ostrość w oczach pogorszyła się ...
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-24, 16:47

heh ... ja dzisiaj po trzeciej kroplówce ... poprawy zero :cry: , połowa twarzy nadal taka dziwna ... nogi wydają się słabsze niż były do tego ostrość w oczach pogorszyła się ...
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Przeczulica skóry

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-10-24, 16:47

heh ... ja dzisiaj po trzeciej kroplówce ... poprawy zero :cry: , połowa twarzy nadal taka dziwna ... nogi wydają się słabsze niż były do tego ostrość w oczach pogorszyła się ...
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości