Oczopląs?!

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-09-29, 12:33

Dziekuje:*
Jest jakies pocieszenie.
Okulista 4 mesiace temu nic nie widzial. Ja widze ze obraz mi plywa i uparcie robilam badania, wyszla nieprawidlowosci przy badaniu blednika tymi elektrodami.
Malo tego jak korzystam chwile z tableta czy czytam gazete widze pozniej podwojnie i niewyraznie przez jakis czas w zaleznosi jak dlugo czytalam.
A lekarze robia ze mnie debila. Oczy to i tak nic, rownowaga gorsza... A raczej jej bak.
Mri glowy i szyji nic nie wykazal, ale byl robiony 4 miesiace temu a od tego czasu pogorszylo mi sie. Zapalenie nw wyszloby chyba w mri? Czuje ze teraz mam bo troche mnie pobolewaja oczy jak nimi ruszam. W srode ide do neurologa moze tym razem magicznym sposobem nerwica zniknie...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-09-29, 12:58

Neurolog powinien Cię skierować na wzrokowe potencjały wywołane .Jest na forum temat o tym badaniu . Takim "dorażnym "wspomożeniem sie , żeby widzenie było leprze -jest przysłonięcie sobie jednego oka i patrzenie drugim .Wtedy też będziesz mogła określic ,czy któreś z oczu jest bardziej osłabione . Korzystanie z tabletu ,laptopa ,dłuzsze patrzenie na tv ,czytanie..-ogólnie wszystkie czynności wymagające zwiększenia precyzji oczu są bolesne .
Równowaga . Piszesz o zaburzeniach pracy błędnika ,ale patologiczna praca oka także często jest przyczyną zaburzeń równowagi .
Daj znać jak u neuro . A nerwica? Ulubione słowo -kiedy lekarze zadowalają się podstawową diagnostyką . Na to " choruje" mnóstwo osób przed dogłębnymi badaniami i trafioną diagnoza .
I trzymaj się :-)
Blanka

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-09-29, 13:02

Blanka psychiatra wykluczyl nerwice :) predzej popadam w depresje z bezsilnosci :)
Problem z blednikiem wykluczony. Laryngolog mowi, ze problem tkwi w neurologi.
Szkoda tylko, ze ludzie zdani sa na siebie.
Wiem, ze oczy poglebiaja zawroty glowy bo jak sie ruszam, sprzatam czy chodze to az mnie mdli, czuje ze plywam.
Mam nadzieje, ze juz blizej jak dalej i bedzie sie dalo "naprawic" te oczy.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-09-29, 13:40

ana1212 pisze:Mam nadzieje, ze juz blizej jak dalej i bedzie sie dalo "naprawic" te oczy.
- tego Ci życzę :-) .
Blanka

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2013-10-02, 08:51

Witam jak u was objawiał się oczopląs? Tzn bo ja sam nie wiem czy go mam lekarz nie widzi oczopląsu, a obraz mi lekko faluje tzn jak czytam, wpatruje się w jakiś obraz itp. to on pływa raz w lewo w prawo i czasami w innych kierunkach coś jak bym patrzył przez falującą taflę wody. Mam spore zmętnienie ciała szkilstego może to od tego, lekarz twierdzi że to nerwicowe.

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-10-02, 12:15

Ja mogę wam tylko powiedzieć że u siebie umiem wywoałać oczopląs i wygląda to jak szybkie ruchy obrazy z jednej strony na drugą :P
Ale u mnie to oczopląs symulowany (źródło: ciocia wiki)

Około 8% populacji w wieku studenckim może wytworzyć oczopląs na zawołanie. 4/5 takich osób ma krewnych, którzy także są do tego zdolni. Oczopląs symulowany przypomina kształtem fali oczopląs wahadłowy, natomiast częstotliwością – niektóre formy wahadłowego drgania gałek ocznych. Nie może on być utrzymywany średnio dłużej niż 25 s. Parametry te pozwalają na odróżnienie go od oczopląsu patologicznego

O dziwo jedyną osobą którą spotkałam która potrafi tak robić poza mną jest mój chłopak...To generalnie wygląda trochę jak ...drgawki gałek ocznych :P

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-10-02, 17:51

Olu -tylko po co to robić . Oczopląs czy to patologiczny ,czy wywoływany wpływa ZAWSZE na nieprawidłową pracę mięśni sterujących gałkę oczną .Istnieje także oczopląs fizjologiczny -ale o tym zapewne wiesz ,studiując medycyne-i jego także ,kiedy można powinnismy unikac . Tym bardziej osoby chore na SM nie powinny "próbować " wywołania u siebie objawów PATOLOGICZNYCH .
Nota bene -bez problemu można wywołać drżenia mięśni dużych- rąk czy nóg ,a nawet drżenie zamiarowe .( wiem o tym nie z wiki ,czy innych mniej lub bardziej wiarygodnych żródeł ,tylko z badań na komisjach lekarskich-sprawdzają!!!) .
Sm-jest poważną jednostka neurologiczną i wydaje mi sie ,że takie mało celowe "zabawy" sa cokolwiek niepowazne ,a opisywanie ich trochę nie na miejscu .

Pozdrawiam.
Blanka

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-10-02, 18:13

Z całym szacunkiem, ja się tym NIE bawię. Po prostu wiem, że umiem tak zrobić i nie mam wpływu na to tak jak ludzie którzy umieją ruszać uszami- też nie chodzą i się nie wachlują mimo, że potrafią.
Candyman pytał jak to wygląda więc mu opisałam jak ja to widzę.
Swoją drogą pokazywałam to neurologom, bo kiedyś myślałam że może mieć związek z SM, ale stwierdzili że to nic nienormalnego, a jeden zaczął mi nawet opowiadać o swoim koledze neurochirurgu który potrafi ruszać gałkami ocznymi niezależnie od siebie.

Przykro mi że odebrałaś to tak że siedze sobie codziennie i pląsam, bo mogę, bo tak nie jest i mnie też zaskoczyła ta wątpliwa umiejętność.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-10-02, 18:59

Odniosę się jeszcze do Twojej wypowiedzi Olu .
Opisałaś jak to widzisz ,a nie jak to wygląda . Wnioskuje ,że nie doświadczyłaś tego objawu .Oczopląs wywołany różni się zasadniczo od oczopląsu patologicznego (dopytaj neurologa :-) ) .opisane przez Ciebie odczucie towarzyszyło mi przy którymś PZNW i trwało ok min .ale co jakiś czas w ciągu dnia (poziome ,b.szybkie ruchy gałek ocznych -z gwałtowną utrata równowagi ) .Natomiast ten objaw występuje najczęściej w postaci niegwałtownych lecz systematycznych ruchów gałek ocznych poziomo i trwa długo (w zależności od efektywności leczenia ,lub stopnia zaawansowania uszkodzenia/podrażnienia nerwów zawiadujących gałka oczną) .Moga towarzyszyć temu zab widzenia ,chodu , koordynacji ruchowej , równowagi ,mdłości wymioty ... i oczywiście nie przerwiemy tego n"na rzadanie" .Tego rodzaju oczopląsu również doświadczyłam kilkakrotnie .
Blanka

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-10-02, 19:13

Ehhhh...
Opisałam po prostu jak ja to widzę/czuje (jak pokazywałam neurologowi to nie miałam przy tym zaburzeń równowagi i on tylko stwierdził że oczopląs). To jest temat o oczopląsie mimo, że mój nie jest związany z SM, ale z tym że no cóż...tak mam :P
Po prostu nie chcę żeby ktoś myślał tak jak napisałaś że nie powinnam się tym bawić, bo tego nie robię. W żadnym wypadku nie jest to umiejętność przydatna do niczego. (aczkolwiek jedna pani neurolog, niefortunnie zażartowała że gdybym tylko mogła tak dłużej to mogłabym rente dostać, albo coś...ale szybko się zreflektowała)

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2013-10-02, 19:32

Chodzi mi o to czy podczas oczopląsu obraz zachowuje się tak jak to opisałem ?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-10-02, 20:20

candyman -oczopląs nawet dyskretny jest dostrzegalny przez lekarza(przy próbach bocznych oka tzn .igłą sprawdza kąt widzenia i jeżeli oczopląs rzeczywiście występuje-czujesz to ,a neuro to dostrzega) . Objawy ,które opisujesz wydają się bardziej wynikiem zmętnienia ciała szklistego .Znajdujący się tam płyn ,może mieć zmniejszaną normę , być mętny -logicznie rzecz biorąc-tak jak piszesz odczuwasz efekt patrzenia przez tafle wody .
Oczopląs zawsze czułam ,było mi niedobrze i nie mogłam "złapać"zborności obrazu.Przysłaniałam jedno oko i było lepiej . Ale to moje odczucie ,jak wyglada to u innych ?Nie wiem .
Pozd. :-)
Blanka

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-10-02, 23:51

Candyman ja mam nystagmoidalne ruchy galek ocznych czyli tzw oczoplas patologiczny. Objawia sie to tak, ze oczy caly czas mi plywaja, w rozne strony nawet przod i tyl, obraz lata mi na boki. Jest to spowodowane ponoc uszkodzeniem mozgu lub rdzenia, tak mowil moj neurolog i tak mozna wyczytac w necie, a mimo wszystko na dzisiejszej wizycie dowiedzialam sie, ze to moja psychika plata mi figle!!! Poryczalam sie w gabinecie. Ja nie upieram sie, ze to co mi dolega to akurat sm, ale objawy neurologiczne mam, a neurolodzy maja to gdzies.

Mozesz zbadac oczoplas u laryngologa.

Zastanawiam sie nad potencjalami wywolanymi. Jak myslicie, jesli wyjdzie nieprawidlowosc to znaczy, ze jednak to nie od psychiki ruszaja mi sie oczy? Jak niby od nerwicy maja wyjsc w badaniu nieprawidlowosci? Dziwny ten doktor, a to jest spec od sm :/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ana1212, łącznie zmieniany 1 raz.

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2013-10-03, 06:55

U mnie też to podobno psychika :-D jak poszukasz na forum to poczytasz o moich innych objawach. Męczą mnie już dobry rok, chociaż niektóre były wcześniej.

Ania
Posty: 209
Rejestracja: 2007-11-28, 11:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 2013-10-03, 14:06

WITAJCIE!!1
A MI MAŁŻONEK POWIEDZIAŁ, A że porozmawi ze mną jak wytrzżwieję


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości