Oczopląs?!

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Ania
Posty: 209
Rejestracja: 2007-11-28, 11:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 2013-10-03, 14:07

Fakt jest taki, że wypiłam kilka kieliszków :23:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-10-03, 14:11

Aniu, masz chyba dzisiaj zły dzień, bo robisz bałagan na forum. Piszesz gdzie popadnie i bez zastanowienia.

Proszę, abyś przeczytała wszystkie moje uwagi pod Twoimi dzisiejszymi postami i dostosowała się do nich.
Obrazek

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-10-21, 19:24

Kochani własnie zajrzałam do tego wątku, bo... mocno zdziwiłam sie przeczytawszy skierowanie od neuro na badanie potencjałów wywołanych SEP

w rubryce: stan neurologiczny pani neuro wpisała mi mianowicie coś takiego: wyczerpujący się oczopląs przy patrzeniu ku skroniom, bardziej prawy; OA prawy bardzo słaby, lewy słaby, dalej nie jestem w stanie rozszyfrować [alfabet lekarski ;/]

no i z lekka zgłupiałam - nikt z neuro dotychczas nie mówił mi, że mam jakis oczopląs, na dodarek wyczerpujący się??? a pani neuro dzisiaj mnie pod tym kątem nie badała, widocznie wczesniej napisała mi to w karcie. a co to za zjawisko OA? może ktoś wie?

No i co to właściwie jest ten oczopląs??? przeczytałam watek, ale tak do końca nie wiem - ja nie czuję żadnych drgań gałek ocznych... fakt, że nie najlepiej widzę, mam czasem wrażenie takiego lekkiego falowania literek, ale nie żeby całego obrazu. Czy ten oczopląs o czyms swiadczy? Nie zapytałam neuro, bo szczerze mówiąc tylko przez przypadek przeczytałam to, co napisała, ale juz po wizycie..
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Cukier
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-25, 10:01
Lokalizacja: Krasnolandia

Postautor: Cukier » 2013-10-21, 23:57

Witam, ostatnio trafiłam do mojej neuro z problemem przeczulicy prawostronnej twarzy cuś tam cuś tam nerw trójdzielny... generalnie mam oczopląs przy patrzeniu na boki (pozostałość po pznw dwa lata temu) nie przeszło po sterydach teraz, przedtem nie leczone. Nie odczuwam różnicy w patrzeniu z tym oczopląsem, tłumaczę sobie to tym że mózg się chyba przyzwyczaił:-) czasem tylko mam wrażenie że mi oko ucieka i widzę razy dwa, ale generalnie da się żyć. Dążę do tego, że oczopląs zwłaszcza ten "zasiedziały" nie jest chyba najgorszą rzeczą która może nas spotkać na dalekiej drodze, także spokojnie, najlepiej zapytać chiba lekarza co znaczą ich terminy a nie nakręcać się, bo czasem gadają dziwnie niezrozumiale i straszą:-)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-10-22, 11:18

joanna_nick pisze:przeczytałam watek
Joanna, skoro przeczytałaś cały wątek to zapewne dotarłaś również do mojego wpisu ( strona nr 2 ). Zupełnie niedawno podobnie jak Ty...
joanna_nick pisze:mocno zdziwiłam sie
... przeczytawszy podobne nowinki w karcie informacyjnej :roll:. Jako takiego oczopląsu chyba w swoim chorowaniu jeszcze nie przerabiałam, jedynie co to czasem miewam jakieś takie krótkotrwałe zamglenia, ale to raczej ze wspomnianym oczopląsem nie ma nic wspólnego.
Wątpliwa to jednak przyjemność dowiedzieć się z kawałka papieru o posiadaniu czegoś o czym się nie wie, że się ponoć ma... :roll:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-10-23, 22:35

Mi plywa obraz od 6 miesiecy i czuje jak mi oczy plywaja-uczucie takiego jakby pulsowania. W badaniu przez neurologa nie widac tego ale w badaniu blednika wyszlo. Caly czas od 6 miesiecy plywaja mi oczy-nystagmoidalne ruchy i to poteguje moje zawroty glowy.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-12-06, 21:53

Może ktoś z Was się orientuje.

Czy przy oczopląsie patologicznym zdziała cos wit b1 tiamina? Niedobor powoduje problemy neurologiczne i oczopląs. Wiadomo, że oczoplas patologiczny nie ma nic wspólnego z niedoborem tiaminy, ale może ktos slyszał, że suplementacja jest w stanie pomóc przy oczoplasie?


Druga sprawa, ale to chyba nie ten temat... Czy jesli np oczopląs jest pozostaloscią po nieleczonym ciężkim rzucie to czy zażywanie sterydów np w tabletkach jest w stanie cofnąć zmiany? Bądź złagodzic?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ana1212, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-12-06, 22:15

ana1212 pisze:może ktoś słyszał, że suplementacja jest w stanie pomóc przy oczopląsie?

Suplementacja sama w sobie nie leczy. Jest raczej wspomagaczem, który ma uzupełnić ewentualne niedobory B1, które możemy też uzupełnić np. drożdżami, pestkami słonecznika, ciemnym pieczywem, kaszą itd. Samo łykanie B1, bez polepszenia jego wchłaniania i zmiany diety- może przynieść mizerne skutki.
ana1212 pisze: Czy jeśli np oczopląs jest pozostałością po nieleczonym ciężkim rzucie, to czy zażywanie sterydów np w tabletkach jest w stanie cofnąć zmiany? Bądź złagodzić?

Właśnie po to są podawane sterydy.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-12-06, 22:32

Beatko a powiedz mi, jeśli rzut był 7 miesięcy temu i pozostał oczopląs i zaburzenia rownowagi to w jaki sposób dają wtedy sterydy? Bo przy rzucie to wiem, ze się daje a jesli rzut byl dawno temu? I czy np. Solu medrol można pidawać tylko mając zdiagnozowane sm? Czy z takimi problemami a bez diagnozy mogą to przepisac?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-12-06, 22:44

Ana, Solu Medrol nie jest podawany tylko przy Sm. Poza tym są inne sterydy. Lekarze podają czasem np. Metypred czy Encorton.
ana1212 pisze:jeśli rzut był 7 miesięcy temu i pozostał oczopląs


ana1212 pisze:jest pozostałością po nieleczonym ciężkim rzucie

Za to- to powinnaś oberwać ;-) 7 miesięcy ?
Zdecydowanie pędź do lekarza.
Ostatnio zmieniony 2013-12-07, 00:40 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-12-06, 23:38

Kochana kiedy ja bylam od początku! Tyle, ze nie mam diagnozy a 4 neurologów twierdziło, że mam nerwice. Nie mialam patologicznych odruchow dlatego uważali mnie za ufo! Dopiero od miesiąca jestem pod obserwacją bez diagnozy po hospitalizacji, ale wszystkie znaki wskazują na SM. Lekarz to wie, ja to wiem z tym, ze na razie pmr nie spelnia kryteriow mimo prazkow.
Dlatego zastanawiam sie, czy gdybym pogadala z neurologiem to czy w takim wypadku może zastosowac jakieś leczenie.

Btw. W sumie to nie wiem czy to byl cięzki rzut. Moze zle napisalam. Problemy oczne, zaburzenia rownowagi, zawroty glowy i oslabienie prawej strony ciala, sztywne lydki, uczucie obcej reki,oka i pecherza, zdretwiale prawie cale palce i totalne wyczerpanie i tak 2-3 miesiace pozniej troche lepiej. Teraz wszystko to samo tyle, ze slabiej jak wczesniej, ale nie zniknelo i zastanawiam sie czy jest szansa by zninkelo albo jeszcze sie oslabilo, o ten steryd pytam bo w informacji o leku jest zawarte, ze stosuje sie w okulistyce. Gdyby mi mogla dac na oczy to moze tez poprawilyby sie pozostale niedogodnosci. Wiem, ze sa skutki uboczne, ale moze jednak lepiejby mi sie zylo. Tym bardziej, ze oczoplas minimalny z okresami pogorszenia jest non stop i znow mam blyski w oczach co neuro ostatnio zbagatelizowała a to moze byc pznw? I wtedy steryd by sie nadal.

Czy zle rozumuje?

I przepraszam, ze sie tak rozpisalam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ana1212, łącznie zmieniany 1 raz.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-05-19, 16:57

Kochani szukam i nie mogę znaleźć. Kiedyś ktośisał o leku stosowanym przy oczopląsie, był to chyba lek stosowany przy parkinsonie. Nie mogę tego odszukać. Może ktoś wie?? W piątek idę na diagnostykę oczopląsu bo moja neuro nie wieży, że go mam a już mam dość wiecznych zawrotów głowy.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2014-05-19, 19:54

ana1212 pisze:na razie pmr nie spelnia kryteriow mimo prazkow.

a to jakie są jeszcze kryteria :shock: ?przecież zawsze określają tylko czy są prążki czy ich nie ma
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-05-19, 22:27

No widzisz... Chodzi o to, że debile albo Ci z laboratorium, albo szpital coś zrobili z moją krwią - niby lab zagubiło- i oddałam nową po 2 tygodniach od pobrania PMR. Prążki wyszły i w krwi i w PMR. A że nie mogą zrobić porównania bo jednak materiał do badań powinien być w tym samym czasie pobrany to na marne wyszło moje 3 dni leżenia w szpitalu i jazda mojej mamy 1200 km w jedną stronę by zająć się moim dzieckiem. Też jak dla mnie prążki to prążki jeśli są to jest Sm. Kropka!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ana1212, łącznie zmieniany 1 raz.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2014-05-19, 23:28

Już to pisałam w wątku o prążkach
Cytat z ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów AM( jest to w formie takiej ładnej tabelki,ale nijak nie dam rady jej wkleić :-/ ,więc pokrótce opiszę
Prążki:
-w płynie-obecne
-w surowicy -obecne-wzór prążków identyczny dla PMR i surowicy-Zapalenie ogólnoustrojowe, dyfuzja immunoglobulin z surowicy do PMR!!!

Natomiast prążki
-w płynie -obecne
-w surowicy -brak-wewnątrzoponowa synteza immunoglobulin ( mniej więcej typowe dla Sm 80-90% przypadków)
Jak widać jest subtelna różnica.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez joanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości