Opadajaca stopa

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-06-04, 23:20

Ceść.
Starszy i pełen doswiadczenia w usprawnianiu esemowatych,na opadającą stopę,polecał obówie dla bokserów ,przyznam,że miał rację kostka usztywniona tym samym w miarę stabilna .Znajomek mi wypożyczył to obówie na półtora roku.skończyło się potykanie...
dopiero jak klapłem na furkę,neuro doradził ortezy na opadanie stóp.
Przez pół roku stosowania,pomocne były,fakt,ale odparzenia tyż były(na podeszwach stóp)
Po zabąbleniu moich uciśnionych stópek ortezy poszły do pudła,a ja czasem wracam
do bucików ringowych.Jak czuję nadmirny przykurcz stóp, i to działa,jeszcze nie zjechałem ze schodów,ani nie zaczepiłem o podłoże przy "chodzeniu"(dreptanie w miejscu) ;-)
co w duszy,to i w oczach

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-06-24, 10:46


koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-06-24, 11:33

Hi.
David.Zauważ gdzie przebiega podparcie stopy,na śródstopiu,tym samym dodatkowo pobudza przód stopy ku dołowi,chiba że podparta jest cała podeszwa stopy.i jeszce sprawa
kosztu.Polskie ortezy na opadającą stopę są tańsze,co przy naszych zasiłkach miewa niebagatelne znaczenie ;-) ale dzięki za link :-) :-)
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-06-24, 20:07

Niewidzialna ręka....wrrróć!Opadająca stopa to także ja! Czuj duch!

Koczi -od 8 lat...zima ,lato a ja w bokserkach :lol: -niech się Wam nie kojarzy ;-)
Faktycznie-dla mnie nie istnieje inne obuwie-nawet do zwiewnej kiecki ujdzie -najnowszy trend mody-mucha...wrrróć-paJacyków nie siada.
Kiedyś nosiłam martensy...już są duużo za cieżkie :-|
Gorzej zimą-ale upolowałam takie leciutkie do połowy łydki sznurowane,tylko niestety mają sliską podeszwę,więc wychodzę tylko przy ładnej pogodzie.
Pozdrawiam Wszystkich! :517:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2010-06-25, 00:21

Nie wiem, ale chyba też mam ten problem :/ Generalnie chodzę dobrze, nie widać, że ze mnie taka kaleka, jednak po długim dniu i przemierzaniu wielu kilometrów dopada moją nogę zmęczenie. Ostatnio poległam na chodniku w centrum miasta-wstyd jak nie wiem co! ;) Ku mojemu zdziwieniu wcale nie potknęłam się o nagle wyjeżdżający z ziemi konar, czy nierówną płytkę ;) Mimo wszystko, zaskoczyło mnie to, podobno każdemu może się zdarzyć., ale... teraz patrzę pod nogi i wymierzam każdy krok...ech.
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2010-06-25, 11:58

Dopisuję się do KOS-a (klubu opadającej stopy). Mam ten sam problem i nijak stopa nie chce słuchać co jej każe centrum dowodzenia czyli mózg. Opada sobie jak chce i przez to stałam się specjalistką od potykania się na prostej drodze. ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 12:16 przez Annegret, łącznie zmieniany 1 raz.

MARIA1655
Posty: 346
Rejestracja: 2010-05-10, 08:07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postautor: MARIA1655 » 2010-06-25, 12:12

Witaj!
Myśę że powinnaś sobie kupić stepter do chodzenia w domu i poprostu ćwiczyć.
Ja mam taki i ćwiczę.Jest tam też rowerek.Zresztą teraz jest tyle różnych przyrządów
że nie ma problemu z ich zakupem.Jedno wiem to się powoli bęzie pogłębiać więc więc
do roboty :-o :-o Buziaczki
Majka
....najlepszym lekarstwem na choroby i starość
jest miłość....

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-06-25, 12:25

Mam Pytanko:
Czy członkowie Klubu Opadającej Stopy mieli robione dokładne USG jamy brzusznej? Podobna sytuacja zdarza się paniom w zaawansowanej ciązy, kiedy dziecko ułoży sie tak, że uciska odpowiedni nerw.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-06-25, 12:52

Halina pisze:Mam Pytanko:
Czy członkowie Klubu Opadającej Stopy mieli robione dokładne USG jamy brzusznej? Podobna sytuacja zdarza się paniom w zaawansowanej ciązy, kiedy dziecko ułoży sie tak, że uciska odpowiedni nerw.


Kropelko drążąca zawsze i wszędzie :mrgreen: :-) Chwała dociekliwym!
Moje opadanko zaczęło się od zauważalnego ubytku mięśni stopy i łydki-tak że nigdy nie pomyślałam o jamie z flaczkami...W moim przypadku może jakaś zabłąkana-nieprzyporządkowana kośc coś uciska,bo potomstwa jako takiego nie posiadam ;-) Przy nadarzającej sie okazji zapytam władnego medyka czy da mi skierowanie na usg.Pzdr!
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-06-25, 13:00

A ja z innej beczki, moja mama ma opadającą stopę, to efekt dyskopatii, która spowodowała porażenie nerwu strzałkowego. Warto sprawdzić kręgosłup, bo czasami to on jest głównym winowajcą.

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2010-06-25, 13:10

MARIA1655 pisze:Witaj!
Myśę że powinnaś sobie kupić stepter do chodzenia w domu i poprostu ćwiczyć.


Wiadomo. Ja bym sobie wszystko kupiła gdybym miała za co...obecnie nie stać mnie nawet na tabletki, które powinnam łykać :(
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-06-25, 13:41

anula;) pisze:...W moim przypadku może jakaś zabłąkana-nieprzyporządkowana kośc coś uciska

Kosteczka to pewnie nie ale inne składniki brzucha dziwnie poukładane?

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-06-25, 15:55

Halina pisze:Kosteczka to pewnie nie ale inne składniki brzucha dziwnie poukładane?


Być może,być może... ;-)
Ale porażenie nerwu strzałkowego zasugerowane przez Iwonkę -o kt. czytałam przez ostatnią godzinę,jest godne rozważenia!I może być spowodowane wieloma czynnikami...Ciekawe że stópką gorzej władam jak ja przemęczę,ale też codziennie ja cwicze (strzeżonego... :-) ) Tylko dlaczego od neuro usłyszałam:Taka uroda sm :-| ...i tyle...Wiem że sm to najbardziej prawdopodobna przyczyna,ale reha i tak jest najważniejsza.I tego sie trzymajmy .Na forum dla narciarzy ;-) znalazłam taki opis reha chłopaka który wlókł nogą po kontuzji podczas gry w siatkę:
"...Wiec moje leczenie.
-eleketrostymulacja codziennie 5 dni w tygodniu
-masaze 5 dni w tygodniu (musi znalezc dobrego i silnego masazyste)
-masci rozgrzewajace
-cwiczenia cwiczenia i jeszcze raz cwiczenia ja mialem zajecia korekcyjne po 1.5 godziny ale trenowalem poltorej godziny samemu (np na pilce lekarskiej starac sie dzwigac noge nawet jak sie nie da, elastyczny bandaz i przyciagac do siebie)
Przeszedlem pieklo przez 8 miesiecy i nagle po osmiu miesiacach dzwignalem Palec....."

Hm...dzielniak z niego ;-) Podaję link do tego forum,bo jakiś lekarz całkiem całkiem sie tam wymądrza .. :arrow: http://www.skiforum.pl/showthread.php?t=18925
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2010-06-25, 16:41

[quote="anula;)"]
Ale porażenie nerwu strzałkowego zasugerowane przez Iwonkę -o kt. czytałam przez ostatnią godzinę,jest godne rozważenia!

Wszystko jest możliwe, ja będąc ostatnio na rehabilitacji przez 5 tygodni miałem robioną między innymi tonolizę
http://www.gcm.w8w.pl/tonoliza.html

W tej chwili kontynuję ćwiczenia i stopa zaczyna powoli reagować i niekiedy podnosi się.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-06-25, 16:48

Rem pisze:W tej chwili kontynuję ćwiczenia i stopa zaczyna powoli reagować i niekiedy podnosi się


:-) :-) :-) super że ćwiczenia Ci pomogły!
Już szukam gdzie u nas robią tonolizę :-) Może to co sama robię nie wystarcza :-|
Dzięki Rem !
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości