Wypadanie włosów -skutki uboczne leczenia

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Wypadanie włosów -skutki uboczne leczenia

Postautor: jaszczurka » 2010-11-08, 10:22

Sluchajcie kochani,czy skutkiem ubocznym brania avonexu moze być wypadanie włosow? Nie dokopałam sie nigdzie zadnych danych na ten temat.Ostatnio lecą mi jak głupie i w dodatku z dnia na dzień pojawiły sie siwe (ale tylko kilka) chociaz to ostatnie to pewnie już sprawa naturalna(dziwi mnie tylko ze tak nagle) no i nie wiem na co zwalić ten stan :-P .Dodam,że sterydów nie jadłam juz bardzo dawno,a z leków to żre tylko ibuprofen i własnie avonex.Wyniki mam dobre,znaczy te avoneksowe,ale czuje sie zdecydowanie gorzej niż dawniej.Poziom stresu raczej niski-dużo dobrych rzeczy mi sie ostatnio przytrafiło /udało .No i tu wydaje mi sie,że wyczerpałam wszystkie typowe przyczyny i nic juz do głowy nie przychodzi. Może z tymi włosami tez ktos tak ma?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez jaszczurka, łącznie zmieniany 2 razy.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-11-08, 10:30

Ja biorę rebif i włosy mi też lecą. Z tym,że u mnie na ulotce to jest jeden ze skutków ubocznych :-/
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-11-08, 10:36

Sprawdź poziom żelaza...Przy braku włosy wypadają jak oszalałe. :-/ Wiem coś o tym.
Może brak Ci witamin, teraz okres jesienny, więc przebadaj krew pod tym kątem.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-11-08, 10:38

Nie wiem jak u Jaszczurki,ale moje wyniki są ok. A włosy wypadają mi prawie od początku brania leków.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2010-11-08, 15:42

dzieki dziewczyny.sprawdze to zelazo,ale w tak zwanym międzyczasie wyczytałam w końcu,że łysienie może byc od avoneksu.Tylko sie zdziwilam,ze to moze zrobic sie tak nagle jak opad lisci po mroznej nocy :shock: choc avonex biore 18 miesiecy a wlosy zglupialy w zeszlym tygodniu.

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2010-12-27, 11:00

jaszczurka pisze:dzieki dziewczyny.sprawdze to zelazo,ale w tak zwanym międzyczasie wyczytałam w końcu,że łysienie może byc od avoneksu.Tylko sie zdziwilam,ze to moze zrobic sie tak nagle jak opad lisci po mroznej nocy :shock: choc avonex biore 18 miesiecy a wlosy zglupialy w zeszlym tygodniu.


Koszmar gubienie włosów było moim problemem dawno temu przed SM.Teraz troszkę przelękłam się kiedy pierwszy raz brałam leki. Porozmawiałam ze swoją neurolog a ta poradziła mi (i przepisała) wcieranie w skórę głowy biostyminy,kwas omega (który i tak brałam) a na dokładkę maskę do włosów VAX.
Nie mam może bujnej czupryny ale włosy nie odpadają od głowy co mnie strasznie cieszy.
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

o1215
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-08, 22:47
Lokalizacja: ******

Postautor: o1215 » 2012-02-08, 23:16

ja biorę betaferon i włosy też strasznie mi wypadają, brałam wiele preparatów i nic nie pomogło:(
ola

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2012-07-23, 15:18

Mi włosy wypadały po pierwszym solu. Maska do włosów Wax (dwa razy w tygodniu po 15 min) zdziałała cuda. Teraz też mam po sterydach i również Wax pomaga.

lucja8112
Posty: 1953
Rejestracja: 2010-04-14, 19:58
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Postautor: lucja8112 » 2012-07-27, 19:29

Też mam interferon ,i strasznie mi wypadały włosy( stosowałam przeróżne " witaminki " apteczne i nic :13: )i przez to beczałam jak dziecko :shock: , a ostatnio ( tzn. już jakiś rok )codziennie wcinam siemię lniane( jakieś 2-3 łyżki ) i zauważyłam że włosy stały się mocniejsze i bardziej odporne na wypadanie :23: :-)

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2012-08-24, 20:36

biorę już 4 rok betaferon, a włosy strasznie wypadały mi jeszcze jak nie wiedziałam o chorobie i nawet nie myślałam, że będę kiedyś przyjmować takie leki... ja już mam przetestowane na sobie, że STRES działa w ten sposób na moje włosy i dopóki go nie opanuję to żadne specyfiki nie pomogą albo pomogą tylko na chwilkę
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Ewelinka28
Posty: 20
Rejestracja: 2010-09-29, 16:45
Lokalizacja: Poznan

Wypadające wlosy po kuracji

Postautor: Ewelinka28 » 2013-07-16, 14:18

Witam. Czy ktoś ma też problemy z wlosami po kuracji solu medrolem. Pytam ponieważ moja kuracja skończyła się prawie trzy miesiace temu i teraz mam wielki problem gdyż wlosy strasznie zaczely mi wypadać, jeszcze troche i będę łysa. Czy ktoś może mi pomóc, co ja mam teraz zrobić?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ewelinka28, łącznie zmieniany 1 raz.

nada
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-07, 17:45
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: nada » 2013-07-16, 14:35

Dopiero skojarzyłam... solu medrol miałam w marcu, a od jakiś 2-3 tygodni bardzo zaczęły mi lecieć włosy. Zaczęłam szperać, szukać i doczytałam, że niedobór wit. B12 powoduje oprócz objawów neurologicznych podobnych do sm własnie wypadanie włosów i rozdwajanie paznokci. Zbadałam poziom B12 i okazało się, że mam spory niedobór (165 przy max. 980). Biorę zastrzyki z B12 i liczę, że pomoże to moim włosiskom. Może warto zbadać tą witaminę i w Twoim przypadku?

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-07-17, 17:08

mi tez u ubieglym roku po solu strasznie zaczęly lecieć włosy,więc w tym roku od razu po solu zaczęlam brać skrzyp,kupiłam maskę w aptece dla osób po chemioterapii czy to przyniesie jakiś efekt?nie wiem ,na razie lecą -ale nie lecą jak wściekłe :-/
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

nada
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-07, 17:45
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: nada » 2013-07-27, 12:00

Używam maski Wax, kupiłam wcierkę Jantar oraz maskę placentę by nawilżyć je na długości...podcięłam parę cm i czekam 2-3 miesiące na poprawę. Zdam relację po. Trzymam kciuki za wasze włosiska :)

Ane
Posty: 44
Rejestracja: 2013-08-22, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Ane » 2013-08-26, 21:29

Mi kilka miesięcy po solu wypadła z połowa włosów... Dla mnie 5g to zdecydowanie za dużo, i od początku tak czułam mając wszystkie działania uboczne jakie można po nim mieć.
W każdym razie jakieś 3 tygodnie temu włosy zaczęły mi lecieć garściami - kudły na szczotce, pod prysznicem, na poduszce, po prostu wszędzie...
Zadziałałam ostro i wszystkimi dostępnymi środkami - cynk (Zincteral), maseczki WAX, odżywki i szampon do włosów słabych i wypadających, maseczki z żółtka, oleju rycynowego i soku z cytryny, nawet nafta kosmetyczna ;-)
Tym sposobem już dostrzegam, że jest lepiej, ale nie pytajcie mnie co z tego pomogło :lol:
Cześć [you]! :)

"Don't let go, Never give up, It's such a wonderful life!"


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości