Bezsenność

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-07-08, 13:36

Lotka miło, że nie jesteśmy wyjątkami nie żebym cieszyła się z Twoich dolegliwości ale dobrze pogadać z kimś kto zrozumie nasze problemy.Dziś też kolejna kiepska noc ale za to spałam do 10. To trochę błędne koło bo wolałabym spać w nocy a dzień "normalnie funkcjonować.
zagoplanka

Lotka
Posty: 202
Rejestracja: 2012-12-31, 10:55
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: Lotka » 2013-07-08, 14:20

W piątek i sobotę spałam po 4 godziny, ale dzisiaj jestem super wyspana - 6 godzin! Nieźle się czuję, chociaż 6 godzin to dla mnie i tak za mało. Mam ostatnio wielkie stresy, pewnie to tez jest powodem niespania. Leżę i się zamartwiam.
To Ci się pospało, Zagoplanko :)

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-09-07, 05:37

Nie mogę już spać chociaż czuję zmęczenie - dzisiejszej nocy spałam 5 godzin z trzema pobudkami :-( - i tak jest codziennie( powinnam raczej napisać "conocnie" ) Nie pozwala mi spać ból nóg - właśnie wzięłam 2x Apap noc i czekam aż zacznie mnie mulić - wówczas się położę i może jeszcze usnę. I jak dobrze ,że mamy weekend - budzik nie będzie dzwonił i do pracy nie muszę :10:
zagoplanko - jak sobie radzisz z bezsennością? czy bierzesz jakieś pigułki?, może zioła?

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2013-09-07, 21:57

Marika pisze:Nie pozwala mi spać ból nóg

A może potrzebujesz potasu wraz z wapniem.. nie wiem, czy tak jest faktycznie, ale może tak być..u mnie było jakoś tak podobnie..
Wojtek

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-09-08, 07:07

Wojtek - może masz rację; wapno biorę regularnie, potasu natomiast nie biorę wcale - chyba poszukam suplementu z potasem i zacznę brać. Nogi bolą mnie właściwie non stop - w ciągu dnia da się jakoś wytrzymać, najgorsze są noce - nie pomagają ogólnie dostępne środki przeciwbólowe, stosuje tez maść z naproksenem - też niewiele pomaga - myślałam, że można przyzwyczaić się do bólu ale to nieprawda - nie można. Pomimo, że nie jest to ból ostry czy też bardzo silny ale wystarczający by uprzykrzyć życie. Nawet jak siedzę czuję ból mięśni nóg a wstawanie i pierwsze kroki to już całkiem inna sprawa - muszę się czegoś trzymać by nie upaść , dopiero po kilku krokach mogę chodzić sama; i nie wiem jak sobie z tym radzić :-( ból nóg, nieustanne zmęczenie i źle przespane noce sprawiają , że w ciągu dnia niewiele mogę zrobić, wszystko jest wyzwaniem: odkurzanie, mycie okien, zwykłe codzienne obowiązki . Dosyć , wystarczy tego narzekania - chodzę i cieszę się z tego i modlę się by nie było gorzej.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-09-13, 11:48

Też mam pytanie .Od pewnego czasu zaczęły ,zwł w nocy boleć mnie mięśnie nóg-łydki ,uda .Magnez biorę w dawce standardowej . Jest to na tyle uciążliwe ,że utrudnia zaśniecie ,a rano czuje jakby zakwasy(?) .Stres tu chyba nie ma większego znaczenia?
Blanka

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-09-13, 14:44

Blanka – rozumiem Cię doskonale; myślę, że zmęczenie ma wpływ na ból nóg – stres może nieco mniejszy – wiem z doświadczenia, ż e jeśli kładę się bardzo zmęczona to gorzej sypiam, częściej się budzę i nogi bardziej bolą. Magnez – w potężnej dawce 675mg – biorę codziennie rano - zamierzam skończyć opakowanie magnezu z firmy Swanson , i wrócić do Chela –Mag B6 z Olimp Labs i zmniejszę też dawkę , bo może trochę przesadzam z dawkowaniem . Tak naprawdę to sama zdecydowałam się na suplementy i sama też ustaliłam dawki według tego co przeczytałam w necie. Pomyślicie, że to czysta głupota ale co mam zrobić jeśli moja neuro ani razu nie wspomniała ani o diecie ani o suplementach. A do żadnego programu się nie zakwalifikuję - za stara jestem. Zdecydowałam się więc na dietę, suplementy i basen jako jedyną formę rehabilitacji. Dodam jeszcze , że od trzech dni, około południa, zażywam jedną kapsułkę Ibupom max sprint – działanie jak na razie świetne - ból prawie do wieczora jest niewielki i dobrze się czuję. Chyba spróbuję też wziąć lek na noc zamiast Apapu. Marzę by przespać noc bez budzenia się co dwie godziny
pozdrawiam

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-09-13, 18:27

U mnie ból nóg w nocy jest typowo mięśniowy .Utrudnia mi zaśnięcie ,ale nie jest na tyle mocny ,żebym się wybudziła .Rano czuję zakwasy tak jakby .Dotychczas jak bolą mnie nogi to tak typowo kostno -stawowo .Ja na tego rodzaju ból zażywam TRAMAL-ze zlecenia lekarza i doraznie oczywiście .
O suplementacji mnie informuje mój neuro i np 1 mc biorę Ca -Calperos +D3 , co jakiś czas ok 3 m-ce -koenzym Q ..itp .Chodziło mi głównie o Mg gdyż chyba trochę mało ostatnio go biorę . Mariko-dopytaj ,bo codziennie ibuprofeny?- bardziej Ci zaszkodzą niż pomogą .a jeśli chodzi o programy lecz. ,nie jesteś za stara. ja miałam proponowany zeszłego roku ,w marcu tego roku też ,ale zrezygnowałam .A ty nie jesteś chyba jakoś mocno starsza ode mnie ;-)
pozd. :-)
Blanka

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2013-11-11, 19:49

Tak jak wcześniejsi moi przedmówcy mam problem z zasypianiem spaniem, bólami... różnego pochodzenia. Żadne suplementy nie pomagają tabletki przeciw bólowe jak również tabletki które wcześniej pisałem już przestały działać:(.
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-11-14, 13:10

Jakie macie skuteczne sposoby na bezsenność poza zestawem młotek+głowa? :-) Melatonina już nie działa, nie chcę brać Zolpicu, mimo ogromnego zmęczenia nie czuję w ogóle potrzeby snu. Budzę się w nocy, kręcę, mam bardzo płytki sen, a rano nie mogę się podnieść. Trzeci tydzień tak leci a ja zaczynam chodzić na rzęsach...
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2013-11-14, 13:22

Ja stosuje estazolam, jade na nim już 4 rok.
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2014-04-05, 06:04

Środek nocy a ja nie mogę spać - dzisiaj spałam 4 godziny i dłużej się nie udało - nawet łóżko zaczęło uwierać więc wstałam i siedzę przed ekranem. Jakby tego było mało bolą mnie nogi - ciągle i nieustannie - ból nie pozwala spać, utrudnia chodzenie - po prostu codzienność :-|. Niewyspana nie umiem funkcjonować normalnie tzn: odczuwam ciągłe zmęczenie - próby drzemki w ciągu dnia kończą się fiskiem bo zbyt bolą mnie nogi; wieczorem jestem już tak zmęczona, że po środkach p/bólowych usypiam na 2 - 4 godziny, budzę się i już nie mogę usnąć. Jak długo można wytrzymać taki rytm, kiedy coś się zmieni?
Chyba nie ma odpowiedzi - ale jutro jadę do sanatorium( tylko na tydzień) i jeśli tam mi nie pomogą to pozostanie mi tylko ...
Jeśli wrócę i będę miała dobre nowiny na pewno się nimi z Wami podzielę


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości