Osłabione mieśnie szyi i karku, "ciężka główa"

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Sylwia_1985
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-19, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Osłabione mieśnie szyi i karku, "ciężka główa"

Postautor: Sylwia_1985 » 2012-05-13, 15:01

Witajcie:) Jestem już miesiąc po solumedrolu i pozostały mi takie dziwne objawy. Nie wiem czego są one wynikiem i czy w ogóle charakterystyczne są dla SM? Szczególnie w pracy lub wieczorem mam taką ciężką głowę, nie byłabym jej w stanie utrzymać siłą mięśni tylko muszę podpierać ją ręką jak siedzę. Tak jakby podpierać głowę ręką. Co o tym myślicie? Macie takie objawy? Czy może to być wynikiem np. zmęczenia ogólnego? Dodam, że czasmi dochodzi do tego też ból głowy.
Od razu po solumedrolu bolała mnie bardzo głowa kilka dni i kark. Czy to też może mieć związek?
Pozdrawiam Sylwia :)

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2012-05-13, 22:09

Sylwia, solu na jedno pomaga, ale ma też sporo skutków ubocznych. Mnie po nim zawsze boli odcinek piersiowy kręgosłupa, po jakimś czasie puszcza. :13:
Sylwia_1985 pisze:Czy może to być wynikiem np. zmęczenia ogólnego?

Może to być zmęczenie ogólne, może to być osłabienie siły mięśniowej po solu. U mnie kiedy podczas rzutu mam problem z poruszaniem się, głównie są to nogi, solu-medrol mnie wzmacnia, natomiast po kilku dniach po czuję wyraźne osłabienie mięśni. Oczywiście ustępuje i później wszystko jest ok. :-) Jeżeli te objawy zauważyłaś od razu po solu, to może porozmawiaj o tym z neurologiem, a może warto by było zrobić RTG odcinka kręgosłupa szyjnego.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości