Wzrok i niewyraźna mowa.

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

gosc
Posty: 189
Rejestracja: 2010-02-25, 11:24
Lokalizacja: Jelenia Gora

Wzrok i niewyraźna mowa.

Postautor: gosc » 2012-12-01, 10:04

Jak jest w Waszym przypadku z oczami ? Ja nie widzę dobrze z daleka- obraz mi się rozpływa. Z bliska nie mam problemów. Czy to w przypadku SM jest normalne, że z daleka się nie widzi? Mam pierwszy raz coś z oczami i nie wiem, jak to może przebiegać.
I drugi dziwny objaw- mam problemy z mówieniem. Zacząłem się jąkać i momentami niewyraźnie mówić. Tak jakby prawa strona w policzku mi opadała. Czy to może też od SM? Mój neurolog twierdzi, że to może być tylko zapalenie nerwu w twarzy, bo na typowe objawy Sm nie wygląda. Przepisał mi tabletki na zapalenie no i zobaczymy, czy będzie lepiej. Miał ktoś z Was coś podobnego?
Ostatnio zmieniony 2012-12-01, 12:29 przez gosc, łącznie zmieniany 1 raz.

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2012-12-01, 12:18

Objaw z prawą częścią twarzy miałem po sterydach. Miałem wrażenie, że jest sztywna i musiałem się starać, żeby wyraźnie mówić. Na szczęście przeszło samo po jakimś czasie. Do tej pory czasem się zatnę na jakimś wyrazie, ale nie wiem czy to pozostałość, czy tak miałem od zawsze, ale tak się nie wczuwałem ;)

gosc
Posty: 189
Rejestracja: 2010-02-25, 11:24
Lokalizacja: Jelenia Gora

Postautor: gosc » 2012-12-01, 15:00

U mnie jest to bez sterydów, a uczucie jakby zwisał mi policzek, ale w lustrze wszystko ok. z moją twarzą, niczego nie można poznać. Teraz zaczęłam łykać kortyzon tabletki 3 dzień. Czy jest lepiej? Może widzę lepiej, ale mowa a szczególnie jak widzę, że ludzie mnie nie rozumieją, zaczynam się denerwować i wtedy tylko słychać bul bul bul...
A najważniejsze, że już przynajmniej oczy są silniejsze...
Dziękuję za odpowiedz :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gosc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2012-12-01, 16:41

Hej gosc. Obecnie jestem po zap. tęczówki i schodzę z Metyprydu-akomodacja oczu przy okazji poprawiła mi się bardzo. Choruję długo, po 2 zap. nerwu wzrok. zostały mi objawy - zab. widzenia podobne do Twoich: zamazany obraz, zwłaszcza przy przenoszeniu wzroku z bliska na dal i odwrotnie, czasem zamiast twarzy ludzi będących dalej widzę plamy. Wydaje mi się, że lepiej zapytać neuro lub okulisty, bo to u każdego to inaczej, może odpowiednie okulary pomogą? Co do mowy od kilku lat zdarza mi się zacinać lub zapominać wyrazów. Jeżeli moja odpowiedź cokolwiek Ci dała - cieszę się, ale lepiej pytać lekarzy - bo oszczędza się stresu :-) :-) :-)
Trzymaj się cieplutko ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez blanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Blanka

gosc
Posty: 189
Rejestracja: 2010-02-25, 11:24
Lokalizacja: Jelenia Gora

Postautor: gosc » 2012-12-02, 08:38

Cześć Blanka

Pewnie, że Twoja odpowiedź mi trochę pomogła, przynajmniej nie jestem sama z tymi problemami na ziemi. W poniedziałek idę do neurologa i zobaczymy czego nowego się dowiem. Dziękuję za odpowiedź ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gosc, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości