Bóle głowy po określonych posiłkach

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Jaga2013
Posty: 55
Rejestracja: 2013-01-31, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Bóle głowy po określonych posiłkach

Postautor: Jaga2013 » 2013-02-02, 09:06

Mam pytanie do chorych na SM. Czy macie lub mieliście bóle głowy po określonych posiłkach?
Moja córka ma zaraz po zjedzeniu mięsa bóle głowy i brzucha. Oglądałam film o dziewczynie chorej na SM i właśnie mówiła o takich uporczywych bólach głowy po określonych posiłkach.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-02-02, 09:43

Witaj Jaga2013.

Czy macie lub mieliście bóle głowy po określonych posiłkach?

Nie zauważyłam u siebie takich objawów. Posiłki mięsne toleruję znakomicie. Czy córka ma jakieś problemy z akceptacją jedzenia w ogóle? Czy widać u Niej zdenerwowanie przed posiłkami? Nie mam tu na myśli tylko mięsa.
Nie spotkałam się na forum, aby ktoś z chorych na Sm łączył złe samopoczucie [nagłe] z określonym jedzeniem, ale mogę się mylić. Niektórzy stosują diety, które przy Sm są zalecane, suplementacja, witaminy itp. Można poczytać o tym >> tutaj << Z drugiej strony każdy ma zapewne jakieś rodzaje posiłków, których zwyczajnie nie toleruje. Zdrowe osoby również.
Może jeszcze ktoś napisze o swoich obserwacjach, ale należy pamiętać, że wpisy trzech czy nawet dziesięciu osób - nie tworzą pewnika i nie muszą oznaczać wspólnego mianownika dla Sm.
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek

Jaga2013
Posty: 55
Rejestracja: 2013-01-31, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Jaga2013 » 2013-02-02, 09:52

Dzięki Beata :) To spora pociecha. Obejrzałam film o dziewczynie chorej i właśnie o tym wspomniała. Zresztą całość objawów pasowała do objawów mojej córki. Jakbys mogła to zerknij w moj post z wczoraj i zobacz jak to wygląda od Twej strony. Ja nie mam SM i nie wiem jak to wygląda. Dlatego prosiłam o ocenę osoby, które na to cierpią.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-02-02, 10:09

Jaga2013 pisze:Jakbys mogła to zerknij w moj post z wczoraj i zobacz jak to wygląda od Twej strony.


Czytałam oczywiście. Post bogaty w treść. Odpowiem w wolnej chwili i może jeszcze inni się tam wypowiedzą.
Jaga2013 pisze:Obejrzałam film o dziewczynie chorej i właśnie o tym wspomniała. Zresztą całość objawów pasowała do objawów mojej córki

Proszę Cię, nie identyfikuj takich przypadków z Twoją córką. To podstawowy błąd u osób, które zaczynają interesować się Sm.
Będzie dobrze ;-)
Obrazek

Jaga2013
Posty: 55
Rejestracja: 2013-01-31, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Jaga2013 » 2013-02-02, 13:06

Dziękuję Beata :).
Z objawami to jest tak, że wszystko do różnych rzeczy pasuje. Ja napisałam wszystko w skrócie i może chaotycznie, ale szukalam pomocy w różnych miejscach czy portalach i niewiele z tego wynikało. Znalazłam to forum kilka dni temu i starałam się pisać w skrócie, ale pewnie wiele rzeczy nie napisałam, bo mogły się wydać mniej istotne. Ale na pewno zaczęło sie dziać po silnym albo w trakcie stresów w domu.

Nie wiem, jak coś to pytajcie, może gdzieś to usystematyzuje i mi pomożecie dotrzeć co dolega mojemu dziecku a może i reszcie mojej rodziny. Bo nie ukrywam, że bóle stawów bardzo męczą. teraz biore Flexus, preparary siarkowe, bo ciężko mi zyć z ciągłym bólem. Boli mnie w sumie już chyba każdy staw. Starszej córce skupiło się bardziej na biodrach i kolanach, ale ona ma dopiero 22 lata, ja 41, więc nie ma co porównywać, ale młodsza co ma 14.5. bardzo mnie to martwi.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2013-02-02, 15:59

Jaga2013, myślę, że może chodzić o migrenowe bóle głowy, skoro są spowodowane przez określony czynnik. Co do reszty objawów być może to kwestia diety i związanych z tym niedoborów lub choroby metabolicznej. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Jaga2013
Posty: 55
Rejestracja: 2013-01-31, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Jaga2013 » 2013-02-03, 19:37

Z tego co kiedyś czytałam to wstręt do mięsa występuje w nowotworach złośliwych, głównie przewodu pokarmowego.
Córka miała wstręt do mięsa, ale teraz przerodził się w nietolerancje.
Ja mam migrenę, nawet najcięższą postać, migrenę podstawną. Ale to co ma córka to może być migrena w międzyczasie, ale ta po mięsie raczej nie bardzo. Reagowałaby wtedy np. na leki antyalergiczne lub NLPZ, a tak nie jest.

Chyba, że to jakaś bardzo specyficzna migrena, ale dzięki za spostrzeżenie, jest bardzo ciekawe. :-)

Dusia
Posty: 12
Rejestracja: 2012-10-17, 19:57
Lokalizacja: Warszawa Kraków

Postautor: Dusia » 2013-05-05, 19:49

Hmm... też zdarzają mi się dziwne bóle głowy. W sumie nie zwracałam uwagi czy po czymś konkretnym, ale za to jak już się pojawi to nie mam ochoty na żadne jedzenie poza kwaśnym. Swego czasu byłam leczona na migrenę bez żadnego skutku. Aktualnie mam stwierdzone sm i niesprecyzowane zapalenie stawów (ból + opuchlizna). Pochodzenia bólów głowy już nie próbują określić.

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-07-02, 13:46

Ja również nie mam podobnego objawu. Skoro ktoś się źle czuje po zjedzenia czegokolwiek mogę tylko doradzić aby unikał i nie jadł tych rzeczy. Osobiście znam osoby chore na sm którzy są jaroszami i takich którzy są na diecie optymalnej i wszyscy sobie chwalą i są zadowoleni. Najważniejsze żeby czuć się lepiej,dobranie diety to sprawa indywidualna więc nic na siłę.
zagoplanka


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości