Zawroty głowy

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2013-03-13, 12:29

Witam wszystkich.

Do tej pory miałam spokój. W zeszłym tygodniu złapałam jakąś infekcję(zarazilam się od męza ale jemu przeszło po kilku dniach, bez żadnych leków), z dnia na dzień coraz gorzej. Poszłam na pogotowie( była to niedziela) bo dostałam silnych zawrotów głowy. Pani doktor mnie przebadała, miałam wysokie ciśnienie to dolne oraz próba Romberga nie prawidłowa, padałam do tyłu i 3w 1 zapalenie gardła, ucha i zatok. Pani doktor stwierdziła że te zawroty to mogą być od ucha. Oczywiście powiedziałam że nadal jestem pod obserwacją w kierunku SM. Biorę antybiotyki, leki przeciwbólowe i chodzę do pracy. Zawroty mam nadal. Nie mogę się schylać i odchylać głowy. Mam silne bóle głowy z tyłu i po bokach. Jak chodzę co jakiś czas zarzuca mnie.
Jestem już tym wszystkim rozgoryczona. Było już w miarę dobrze a tu jakaś głupia infekcja i nawrót. Co prawda codziennie rano to chodziłam " pijana" i jak byłam zmęczona lub po wysiłku to też czułam się jak po paru drinkach. Ale jak byłam wyspana i wypoczęta to było prawie normalnie.
Nie chce mi się chodzić już po lekarzach. Wcześniej, jak się tak źle czułam, to też za wiele nie pomogli, bo nie miałam diagnozy. Tylko leczenie objawowe. Czy nie ma jakiegoś leku który zlikwiduje zawroty głowy? Betaserc który brałam przez kilka miesiecy, nie pomagał.
A ja muszę pracować ( w pracy nie mogę sobie pozwolić na chwilę słabości, pracuje w sprzedaży (praca umysłowa, kontakt z ludźmi) liczą się wyniki, a ja znowu na "rauszu".
Jest to bardzo nie komfortowe. Nie mogę jeździć samochodem a mam szkołę i muszę dojeżdżać na Uczelnię.

Może ktoś zna jakieś domowe sposoby na radzenie sobie z zawrotami głowy, bo niedługo to się wykończę.

Pozdrawiam
Asia

PS. przepraszam że smucę ale mam podły dzień
Joasia

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: brohomler » 2013-03-13, 15:30

Joasiu, ja miałam zawroty głowy, które potrafiły trwać nawet 2 miesiące. Niestety ani Betaserc, ani inne leki nie pomogły, dopiero po diagnozie interferon, który biorę od 2,5 roku i od tamtej pory mam spokój.
Sprawdź to ucho, bo może rzeczywiście lekarka ma rację i to tylko chwilowe, oby tak było.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez brohomler, łącznie zmieniany 1 raz.
edyć

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2013-03-13, 17:01

Witaj brohomler

Dzięki za odpowiedź.

Do piątku mam antybiotyk i jak zawroty nadal będą się utrzymywać to będę szła do lekarza w następnym tygodniu. Postaram się uzyskać skierowanie do laryngologa (chociaż wcześnie już mnie 2 "oglądało" i nic nie stwierdzili ale wtedy nie miałam zapalenia ucha). Zobaczymy.
Na razie mam doła. Myślałam że wyzdrowiałam i nic już mi nie będzie dolegało skoro lekarz nie potwierdził SM. Została tylko obserwacja i kontrolne wizyty i ponowny rezonans w sierpniu. Myślałam że to moje złe samopoczucie to było takie jednorazowe i przypadkowe.Byłam pełna optymizmu i szczęśliwa że przeszły mi prawie wszystkie objawy.
Teraz to już nie wiem co o tym myśleć.

Pozdrawiam
Asia
Joasia

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2013-03-13, 17:34

Brohomler a u Ciebie jak te zawroty się przejawiały? Miałaś je cały czas czy np przy określonych ruchach, czy przy określonych czynnościach np. przy wysiłku fizycznym lub przy zmęczeniu?

Jeszcze raz pozdrawiam :)
Asia
Joasia

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-03-13, 17:50

U mnie rzut zaczął się od zawrotów głowy...
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-03-14, 12:18

Ja przy infekcjach mam zawroty głowy i mijają razem z chorobą. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
agaf75
Posty: 49
Rejestracja: 2012-08-29, 10:46
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: agaf75 » 2013-03-16, 17:52

A czy któraś z dziewczyn ma zawroty głowy w określonym czasie cyklu? Bo ja niestety tak mam. Tuż przed miesiączką czuję się po prostu fatalnie: słabość, zawroty głowy, tylko się położyć i przeczekać :(
Pozdrówka

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2013-03-20, 20:00

Jestem po wizycie u otolaryngologa. Na 90% doktor wyjaśnił mi przyczynę zawrotów. Są to tzw. położeniowe zawroty głowy w skrócie BPPV. Najprościej jest to wypadanie błędnika. Nie leczy się tego farmakologicznie tylko nastawia ale musi to przeprowadzić doświadczony lekarz. Mi akurat te zawroty przeszły dosłownie na 2 dni przed wizytą całkowicie :23:
Doktor powiedział że musiałam wykonać taki ruch głowy który spowodował że błędnik się nastawił.
Lekarz jak to robi to wykonuje określone ruchy głową które powodują że " błędnik wskakuje na miejsce"

Niestety może sie to powtarzać przy gwałtownych ruchach głową, infekcjach lub po alkoholu ale nie jest to groźne.

Choroby błędnika też mogą się pojawiać w chorobach demielizacyjnych niestety.

Może komuś ten post pomoże i ktoś kto ma podobny problem, proponuję odwiedzić doświadczonego otolaryngologa.
Powiedziałam doktorowi że badało mnie 2 laryngologów i że żaden nic nie widział. Doktor powiedział że to rzadka choroba i laryngolodzy nie wiedzą o niej.

Także jak na razie nie jestem w świecie zakręcony a jak się coś takiego zdarzy to jadę do Pana Doktora nastawiać Hurra :10:

Asia
Joasia

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-05-02, 10:40

Zawroty głowy w sm ma każdy ,również ja. Na moje szczęście problem zmniejszył się gdy zaczęłam przyjmować interferon. W czasie cyklu objawy się nasilają nie tylko zawroty głowy, drętwienie kończyn i gorszy wzrok. Najgorsze są pierwsze dni, wtedy z domu prawie nie wychodzę. Nie ma na to rady trzeba to przeczekać.
zagoplanka

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2013-05-02, 21:36

zagoplanka pisze:Zawroty głowy w sm ma każdy
W tej chorobie trudno znaleźć coś, co miałby "każdy"...

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-05-06, 18:28

Aronia-masz rację.Zawroty głowy u mnie np.występują rzadko ,ale kiedy je odczuwam ,to bardzo intensywnie .Np-mogę nawet zlecieć z łóżka-sekundy ,ale.. :-/ .Częściej mnie tak troche "tyrpnie"w jedną stronę i np.walę na ścianę ,zamiast w drzwi .I przy gwałtownym ruchu głowa "pikuję"przepięknie ,przeszybko na podłogę .
:-)
Blanka

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-05-07, 13:10

ja nie mam zawrotów głowy....... :oops:
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-07, 13:13

Ja mam tylko jak wstaję z kucek/klęczek. I to tylko chwilę trwa. Od kiedy zażywam amanix - nieco dłuższą chwilę

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-05-11, 10:34

Ja mam zawroty głowy od dnia dzisiejszego. Chyba zwariuję, ledwo co brałam sterydy.

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2013-05-11, 15:36

Witam,

Jestem po wizycie u Otolaryngologa.

Podam Wam namiary na pewną stronkę na You Tube z ćwiczeniami na błędnik. Pan,który pokazuje te ćwiczenia ma uszkodzony prawy błędnik. Jeżeli ktoś ma problemy z lewym błędnikiem lub zarzuca go na lewo to musi odwrotnie zastosować te ćwiczenie.
Mi to pomogło,jest już lepiej.
Na You tube trzeba wpisać ćwiczenia Brandta - Daroffa.

Pozdrawiam :-)
____________
Joasia


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości