Opadająca powieka

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Opadająca powieka

Postautor: orzel1985 » 2014-02-15, 09:16

Cześć, na ogół mam problemy z prawą stroną, powłóczę nogą i jakieś 9 miesięcy temu zaczęła się robić nie swoja ręka...ostatnio jeszcze zauważyłem, że w jakiejś chwili LEWA powieka zaczyna się robić lekka i opadać (zamyka mi się oko) Słyszeliście o takim czymś?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez orzel1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-02-15, 12:38

Hej
LEWA powieka zaczyna sie robic lekka i opadac (zamyka mi sie oko)
- kilka lat temu ,przy dyskretnym osłabieniu lewej strony ,mnie zaczęła opadać lewa powieka . Nie do tego stopnia ,żeby zamykało mi się oko ,ale było ono wyraznie mniejsze . U mnie wystąpiły jeszcze problemy z przełykaniem i ślinotok .Całość objawów dawała obraz rzutu ,jednak wtedy nie brałam sterydów i jakoś przeszło (pod kontr. neuro byłam).Myślę ,że powinieneś skonsultować się z lekarzem
orzel1985 pisze:na ogół mam problemy z prawą stroną, powłóczę nogą i jakieś 9 miesiecy temu zaczela sie robic nie swoja reka...
- tzn. ,że to już stała rzecz , powieka dołączyła jako kolejny objaw? Jeżeli unerwienie zawiadujace ruchami powieki objęte jest stanem zap ,lub taki taki sygnał dochodzi z mózgu -sprawa jest o tyle poważna ,że oko może się zamknąć .Może potrzebne Ci przeleczenie sterydem?

Pozdr.
Blanka

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: orzel1985 » 2014-02-16, 11:37

z nogą sie juz mecze 9 lat a z reka z 9 miesiecy po prawej stronie. Pojawilo sie oslabienie i trafilem do szpitala na sterydy, tylko dziwi mnie to ze to lewe oko sie zamyka a nie prawe :(

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-02-16, 18:13

Masz dysfunkcje prawych kończyn ,wskazuje to na zmiany w lewej półkuli mózgu (zapewne wiesz ,że lewa półkula zawiaduje prawą stroną ciała prawa półkula-lewą ) .Opada Ci lewa powieka -sam fakt naprzemienności (noga, ręka-prawa ,powieka-lewa) tłumaczyłabym już samą nazwą SM - stwardnienie rozsiane -demielinizacja obejmuje wiele miejsc niekoniecznie po jednej stronie. Jutro poniedziałek -radziłabym Ci udać sie do neuro. ,bo sam fakt opadania powieki jest istotą i jest to sprawa "szwankowania" unerwienia (lub ,jak pisałam zmian w mózgu) . Sam w sobie objaw nie jest rzutem ,ale stwierdzić to może tylko dr .To ,ze jakiś czas temu przeszedłes kurację sterydowa ,nie świadczy że teraz jest Ci ona niepotrzebna . Pisałam poprzednio ,że u mnie sprawa przeszła samoistnie ,ale byłam pod kontrolą dr .
Uczuliłabym Cię tylko na to ,że oko moze sie zamknąć . Więc -do lekarza :-) .
Blanka


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości