Drżenie mięśni i uczucie zimna.

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

manonim
Posty: 39
Rejestracja: 2014-07-20, 12:52
Lokalizacja: Katowice

Drżenie mięśni i uczucie zimna.

Postautor: manonim » 2014-08-21, 22:45

Zażywam codziennie magnez, codziennie również pijam kawę. Powieka, uda, łydki drgają nadal, suplementacja magnezem nie pomaga (już około pół roku w miarę regularnie). Popijanie magnezu kawą może mieć z tym związek?
Od czego mogą drgać jeszcze mięśnie?

Od pewnego czasu, szczególnie wieczorami odczuwam dreszcze (jakby było mi zimno) przechodzące po ciele. Ma tak ktoś? Czy to jest spowodowane uszkodzonym układem nerwowym?

Nadal diagnozowana, czekam na wynik prążków.

adriaanna
Posty: 5
Rejestracja: 2014-08-21, 18:09
Lokalizacja: Łódź

Postautor: adriaanna » 2014-08-22, 15:20

Zależy jaki magnez zażywasz zazwyczaj suplementy diety a nie leki przepisane przez lekarza to jeden wielki ściek, który tylko wydalasz z siebie i z jednej tableteczki zostaje w tobie 2-5% magnezu ;) Ogólnie jestem przeciwniczką zażywania jakichkolwiek leków, proponowałabym zacząć jeść posiłki bogate w magnez lub odstawić kawkę :-)
Lepiej żyć jeden dzień jak Lew niż sto dni jak owca

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-08-22, 17:51

adriaanna pisze: leki przepisane przez lekarza to jeden wielki ściek, który tylko wydalasz z siebie i z jednej tableteczki zostaje w tobie 2-5% magnezu ;)

To widać mnie nie raz ten 2-5% magnezu wystarczyło, by powstrzymać drętwienie rąk. Bo suplementy stosowane kiedy odczuwam ich braki pomagają mi.
Ja nie wiem czy na to drganie mięśni nie pomogłabym któraś z witamin z grupy B. Tylko nie pamiętam która, a entuzjastką preparatów wszystko w jednym to też nie jestem. Zresztą, jeśli bierzesz magnez z wit. B6 (a takie dziś dominują na rynku) to jeśli zaczęłabyś przyjmować B comlex to możesz przedawkować B6...
No i ja od dawna piję dużo muszynianki, bo zawiera wapń i magnez. Tylko jak weźmiesz do ręki butelkę to sprawdź, czy to magnezowo-wapniowa czy wapniowo magezowa, bo w tej drugiej to - jak sama nazwa sugeruje - magnezu mało.
Nie będę Ci mówić - zrezygnuj z kawy, bo sama gdybym chciała zrezygnować musiałabym zastąpić ją pastylkami od bólu głowy. Ale stanowczo ogranicz.

manonim
Posty: 39
Rejestracja: 2014-07-20, 12:52
Lokalizacja: Katowice

Postautor: manonim » 2014-08-22, 22:38

Różne te magnezy brałam.
Teraz ChelaMagnez.
Biorę neurovit do tego, więc myślę, że jestem wyposażona w witaminę B, chociaż ostatnim czasem zaczęły mi się robić brzydkie skórki wśród paznokci (zamiast 3 tabletek neurovitu dziennie, biorę 1).

manonim
Posty: 39
Rejestracja: 2014-07-20, 12:52
Lokalizacja: Katowice

Postautor: manonim » 2014-08-22, 22:49

Taak, coś jest z tym bólem głowy i kawą. Do tego jestem niskociśnieniowcem, 110/70 po kawie.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-08-23, 09:42

Podejrzewam że właśnie te bóle są powiązane z ciśnieniem. Też mam niskie. Nie wiem dokładnie jak niskie, ale każdy lekarz, który mi mierzy zwraca na to uwagę.
Ten ChelaMagnez to nie jest przypadkiem ChelaMag B6? Bo ja to brałam. A obok tego właśnie kawę popijam muszynianką.

manonim
Posty: 39
Rejestracja: 2014-07-20, 12:52
Lokalizacja: Katowice

Postautor: manonim » 2014-08-26, 22:49

Tak, to to :).
Zauważyłam, że drgania diametralnie się zmniejszyły gdy odstawiłam preperaty z wit b6 oprócz neurovitu (brałam revitanerw, chelamag b6, tabletki na cerę też z b6 no i neurovit). Także uwaga : nadmiar witamin też jest szkodliwy ;).


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości