Niedosłuch na jedno ucho

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

młodyM
Posty: 109
Rejestracja: 2014-10-27, 20:28

Niedosłuch na jedno ucho

Postautor: młodyM » 2016-06-13, 15:59

Cześć,

Od pół roku biorę Extavie - Teraz już ogólne samopoczucie nie jest złe, oprócz czasem skutków ubocznych tego leku. Ale nie o tym
Jako że nigdy nie miałem tego problemu nie wiem czy może to być związane z SM, a mianowicie od paru tygodni dużo gorzej słyszę na lewe ucho - na początku praktycznie nic nie słyszałem, jak dotykałem ucha to też miałem jakieś dziwne uczucie.
Na ten moment raz słyszę lepiej, raz gorzej.
Powiedzcie mi z własnego doświadczenia czy to może mieć jakiś związek z SM? Dodam że w ostatnim czasie jak nigdy mam lekki katar(wydaje mi się że alergiczny ale nie wiem)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Niedosłuch na jedno ucho

Postautor: zosiako » 2016-06-13, 20:26

cześć :) Młody śmigaj do laryngologa - powodów może być mnóstwo, ale nie wiązałabym tego z sm. alergia może mieć przeróżne objawy, a i jakiś stan zapalny mógł się przyczaić. może woda w uchu? trudno zgadywać. naprawdę idź do laryngologa :)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Niedosłuch na jedno ucho

Postautor: blanka » 2016-06-14, 17:11

Młody - Zosia dobrze pisze , najpierw otolaryngolog ,potem się martw (pewnie nie będzie czym :yes: )

Jednak ja posiadam niedosłuch w prawym uchu ,nic drastycznego ,zycia nie utrudnia . niby to zaburzenia w przewodzeniu bodźca dźwiękowego do ośrodka w mózgu . Nie wychwytuje w wyrazach niektórych liter (?) ,ale drugie ucho działające prawidłowo kompensuje niedostatek prawego i nie przeszkadza mi to w ogóle . Laryngologicznie bz . ,alergii nie mam ,ucho nie boli :)
Zacznij "poszukiwania" przyczyny od laryngologa i sprawa się pewnie wyjasni :)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Niedosłuch na jedno ucho

Postautor: zosiasamosia » 2016-06-18, 22:08

młodyM pisze:Source of the post Na ten moment raz słyszę lepiej, raz gorzej.
Może nadmiar woskowiny przytkał ucho. Do laryngologa marsz. Na mój gust, nie ma to nic wspólnego z SM.
młodyM pisze:Source of the post w ostatnim czasie jak nigdy mam lekki katar
Od nosa do ucha droga niedaleka, z racji kataru na pewno masz lekki obrzęk śluzówki, pewnie i ucho na tym korzysta :rusian:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

młodyM
Posty: 109
Rejestracja: 2014-10-27, 20:28

Niedosłuch na jedno ucho

Postautor: młodyM » 2016-06-29, 15:24

Niedługo będę miał więcej wolnego czasu to w końcu pójdę do tego laryngologa(może nie zostanę nazwany po raz kolejny 'psychicznym' jak to miało miejsce kiedyś)
Teraz już mi całkiem przeszło - chociaż są godziny gdzie nagle się zatyka na jakiś czas.
Dziękuje za porady ;)

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Niedosłuch na jedno ucho

Postautor: Ann » 2016-06-30, 11:39

Wiesz Młody M, u mnie ostatnio w mri wyszło zapalenie zatok i wskazanie konsultacja laryngologiczna. Wyjasnienie okazało się prozaiczne - skrzywiona przegroda nosowa powoduje zatory w przepływie glutów z zatok. Wcześniej infek ja z katarem skończyła się potwornym bólem ucha i zaburzeniami słuchu. Laryngolog przepłukał ucho, kazal na przyszłość wkładać mniej siły w smarkanie i wszystko jak ręką odjął. Idź do laryngologa, moje doświadczenie jest takie, że często najstraszniejsze objawy okazują się banalne. Powodzenia i nie odkładaj wizyty bo czekanie na termin wizyty na nfz też może okazać się dość odległy
Anka


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości