Bóle głowy, neuralgia twarzowa

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Aśka77
Posty: 10
Rejestracja: 2013-09-18, 11:05
Lokalizacja: Pruszków

hmm, trudna sprawa

Postautor: Aśka77 » 2013-09-19, 11:43

chyba kazdy doświadcza tego inaczej, trzeba być dzielną, bardzo. Pozdrawiam
Aśka

Piotrek Medic
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-21, 16:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek Medic » 2013-09-23, 20:11

jaszczurka pisze:Ja przy pierwszym "szarpnieciu" zjadam 2x ibuprofen+staram sie trzymac zaatakowane miejsce w cieple.Czasem pomaga mi też cieply olej kamforowy zaaplikowany do ucha (ale to ja,doswiadczony wyjadacz nękany od dziecka infekcjami uszu-mam ten olej "oswojony" i wypróbowany-innym nie polecam bez konsultacji lekarskiej!) Zazwyczaj dawkę ibu muszę powtórzyć i przechodzi.



A jak u Ciebie z powrotem funkcji mięśni mimicznych? Czy poza tzw neuralgią występują inne dolegliwości w obrębie np szyi? Próbowałaś podejść do tej sprawy od strony fizjoterapeutycznej?

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-09-24, 11:02

Witaj Piotrek,
Wiesz,ja nie zauwazylam,żeby oprocz tego beznadziejnego bolu cos mi sie wiecej działo...tzn.jak mam atak,to oczywiscie jestem cała spieta w oczekiwaniu na nastepne łupniecie,nie bardzo mogę mówić,szczególnie jak szarpniecia sa w małych odstepach czasu,a potrafią być nawet mniej niż co sekundę :evil: .Ale ja zawsze (od dziecka)byłam "sztywniaczką" z napietymi mięśniami w ogóle i miałam cos w rodzaju spastyki m.mimicznych-zawsze mi w szkole robiono wyrzuty,że "robię miny" :-P dopiero jako "schyłkowa nastolatka" kapnęłam się,że po prostu mam stale napięte również i mięśnie twarzy .Pomalu nauczyłam się to w jakimś stopniu kontrolować-teraz mi łatwiej,bo te napięte miejsca szybko zaczynają boleć (i zęby ojojoj bolą jak szczęka zaczyna durnieć :-) ) i dają mi sygnał,że mam sie rozluznić.Ale to są drobiazgi i nie mam zamiaru sie tym przejmować,niemniej dziękuję Ci za troskę i chęć pomocy.Pozdrowienia


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości