Interferon czy może jednak nie?

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-07-12, 11:28

tereniaa pisze:Właśnie na temat przeciwciał słyszałam że w Polsce nie ma ośrodka który robi takie badania


Niestety slyszalam to samo od jednego neurologa- skad moje pytanie na forum- moze jednak jest jakies labolatorium w Polsce gdzie mozna zrobic badania na przeciwciala chociazby prywatnie :?: :roll:

_

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-07-13, 09:28

Mała rada dla każdego kto zastanawia się nad interferonem, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji sprawdźcie tarczycę, dowiedzcie się czy macie jakieś rodzinne obciążenia. U męża nikt się nie pytał, nie było żadnych badań i przygoda z Rebifem skończyła się po 3 miesiącach dużą nadczynnością tarczycy, anemią polekową i dzięki temu co miesiąc oprócz neurologa odwiedzamy endokrynologa. :roll:

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2009-07-13, 10:27

ja co prawda przed przyjęciem interferonu no i oczywiście w trakcie przyjmowania mam robione badania z krwi i moczu ale to są badania raczej podstawowe (na wskaźnik krwinek białych, czerwonych krwinek, hemoglobinę, hematokryt, wskaźnik średniej objętości krwinki czerwonej, wskaźnik średniej masy hemoglobiny w krwince czerwonej, średnie stężenie hemoglobiny w erytrocytach, płytki krwi) a na przeciwciała na pewno mi nie robili...

ale wydaje mi się ze powinno byc takie laboratorium przecież np na przeciwciała boreliozy, mukowiscydozy są robione...no chyba że to są całkowicie inne badania...

ale również zapytam lekarza bo będę u niego za tydzień i Wam napisze co mi powiedział ;)

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-07-13, 11:09

Ja osobiscie nigdy nie bralem zadnych interferonow, ale znam bardzo wiele osob ktorew je braly lub biora i z ich opowiesci wiem, ze interferony tak jak kazdy lek na kazdego dziala inaczej.
Jeden nie bedzie mial zadnych objawow ubocznych inny duze i trzeba wiedziec ile czlowiek moze zniesc.
Mialem znajoma ktora brala betaferon i dostala takiej depresji, ze miala nawet mysli samobujcze, potrafila calymi dniami plakac bez powodu. Bardzo bala sie powiedziec o tym lekarzom bo myslala ze juz wiecej nic nie dostanie. Po odstawianiu betaferonu wszystko wrocilo do normy, wiec trzeba byc czujnym nie kazdy dobrze znosi podawanie interferonow i jesli cos sie dzieje niepokojqacego trzeba o tym porozmawiac z lekarzem.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości