Ból.

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Dymek
Posty: 52
Rejestracja: 2011-02-15, 18:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postautor: Dymek » 2014-02-24, 14:38

Już się kontaktowałem, pani doktor stwierdziła, że póki widzę dobrze nie mam się za bardzo czym martwic, ale poleciła o poradę okulisty, czy aby na pewno nie mam PZNW.
"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, choć twoich nie otarto"

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2014-02-24, 20:47

Cześć Dymek.

Co prawda ja jestem jeszcze " świeżynką" jeżeli chodzi o sm ale też mam bóle oka a raczej tak za okiem, które promieniują czasami aż na potylice. W grudniu przez kilka dni mnie bolało, przeszło samo. I powtarza sie co jakiś czas. Ostatnio też przez kilka dni mnie pobolewało ale ostrość widzenia cały czas zachowana. Jak byłam ostatnio w szpitalu to sprawdzali mi dno oka pod kątem tych bóli i wszystko ok. Okulistka powiedziała, że ten ból to jest po prostu objaw SM i niekoniecznie z tego musi rozwinać PZNW. Powiedziała że PZWN często przebiega bezboleśnie. :-P Tyle wiem od okulistki ;-) Chyba pozostaje łyknąć środki przeciwbólowe i nie ruszać okiem, wtedy nie boli :lol:
Pozdrawiam i zdrówka życzę :-)
Joasia

Dymek
Posty: 52
Rejestracja: 2011-02-15, 18:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postautor: Dymek » 2014-02-24, 22:08

Jednak dziś się czuje dość gorzej, na tyle, że przy spojrzeniu w bok tak jak poczuje ból czuje delikatny zawrót głowy, do tego dość mocno się osłabiłem. Jutro prawdopodobnie wybiorę się do szpitala do okulisty aby powiedział mi o co chodzi.
"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, choć twoich nie otarto"

Dymek
Posty: 52
Rejestracja: 2011-02-15, 18:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postautor: Dymek » 2014-02-28, 21:26

Dziś w końcu dotarłem do okulisty, po zarejestrowaniu i trzygodzinnym czekaniu pod poradnią. Dowiedziałem się, że to nie jest PZNW, a swoim słodkim głosikiem dodał: "Jak przestane widzieć na to oko to wybieramy się gdzie?..... Do Gdańska" Powiedział, że widzę w 100% dobrze (chociaż jest z dnia na dzień coraz gorzej, ni to niewyraźnie ni podwójnie, tak jakby się mieniło trochę, ale na pewno widzę przez to oko delikatnie ciemniej). Zapisał mnie na dwa dodatkowe badania, aby sprawdzić stan oczu po ostatnim zapaleniu nerwu i jakieś kropelki i tableteczki... Dziękuje nie skorzystam... -.-
"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, choć twoich nie otarto"

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-03-01, 11:00

co moze pomoc na bol szyi, wywolany (chyba) przez napiecie miesni? Nie wiem czy mozna to nazwac sztywnoscia/spastycznoscia, wiem tylko, ze szyje mam czesto jak skala, zwlaszcza wieczorem, nasila sie to wraz ze zmeczeniem i wtedy zaczyna bolec :-/

Alex ja proponuję Ci tabletki mydocalm albo myolastan.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-03-01, 12:11

Dziewczyny- może kompresy rozgrzewające? Można w aptekach kupić żele w woreczkach ,które podgrzewa sie w mikrof. lub w wodzie i są naprawde fajne .
Blanka

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2014-06-18, 16:41

Obudził mi się znowu nerw twarzowy. Bleee.
Ale tak sobie zaczęłam przypominać poprzednią odsłoną. Pamiętam, że jak bolało, to lazłam do lodówki, nakładałam masło orzechowe na łyżkę i smoktałam sobie to słodkie. Miałam przeświadczenie (choć absurdalne), że mi to dobrze robi, że fala bólu opada.
Teraz też, jak mocniej zabolało, to zaczęło mnie ciągnąć do słodkiego. Nie jestem czekoladożercą, ale ręka sama poszła do rodzynek w czekoladzie. Też uznałam, że mi to pomaga.
Żeby nie uważać się po prostu za łasucha (zwykle nie mam większego parcia na słodkie), wpisałam w google hasło "sweet alleviates pain". I przy tym i podobnych zaczęło mi wychodzić duużo linków do tekstów o tym, jak to sacharoza może działać przeciwbólowo na noworodki :-o To może i na mnie też działa? Zauważył ktoś coś podobnego?
It doesn't get any easier; you just go faster.

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2014-08-27, 21:22

Ostatnio bardzo, ale to bardzo bolą mnie nogi, no i są tak jakby słabsze. Nie wiem na co zrzucić czy to na pogodę, czy na przemęczenie (moje wakacje jak na moje możliwości) były dość intensywne czy też może to rzut. Tego ostatniego to w 100% bym nie chciała. Będę chyba odpoczywać i zobaczymy co dalej :-(

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2014-09-02, 12:22

A ja się palę-tzn. moja lewa połowa ciała się pali.

Dam radę z tym żyć tylko nie wiem czy to zapowiedź rzutu czy po prostu objaw sm?
Paulinka

Awatar użytkownika
zuzu10
Posty: 48
Rejestracja: 2017-04-02, 18:16

Ból.

Postautor: zuzu10 » 2020-05-06, 20:40

Hej
Ja też czasem mam dosyć ból lewej nogi najbardziej a przy tym i biodra bolą czasem nawet trudno zrobić krok i nie zawsze to oznacza rzut ciekawe tylko dlaczego chorzy na SM przeważnie mają problem ze stroną lewą

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Ból.

Postautor: Ann » 2020-05-13, 21:15

Neuro mi kiedyś tłumaczyła, że to zależy od tego, którą półkulę mózgu masz bardziej zaatakowaną. Ja mam gorsze uszkodzenia w prawej półkuli, a więc słabsze prawe oko, ale lewa strona ciała. A odnośnie bólu, to dziś boli mnie wszystko jakbym przeorała pole, a tylko posprzątałam jeden niewielki pokój. Masakra :ciepło:
Anka


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości