Okropne bóle pleców - czy to można wiązać z SM?

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

mohawk
Posty: 3
Rejestracja: 2012-06-19, 16:50
Lokalizacja: chełm

Postautor: mohawk » 2012-06-19, 17:05

reumatolog stwierdził ze to z kręgosłupa
neurolog że nie wiadomo może i sm może nie
rodzinny wymyślił jakieś inne cudo ( nieuleczalne)
tylko ze jak bolało tak boli
nie mogę przebywać długo w jednej pozycji
czy leżę czy siedzę, czy stoję
poprostu boli

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2012-06-19, 17:41

mohawk pisze:neurolog że nie wiadomo może i sm może nie

Moim zdaniem neurolog powinien wypisać skierowanie na tomograf lub rezonans, tym bardziej że ta dolegliwość objawia się w każdej Twojej pozycji. Spróbuj może, skonsultować się jeszcze z innym neurologiem.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Małaania
Posty: 25
Rejestracja: 2012-11-07, 16:09
Lokalizacja: LUBLIN

bóle pleców

Postautor: Małaania » 2012-11-07, 18:24

Po ostatnim szpitalnym pobycie nie mogłam sie pozbyć bólu pleców i problemów z głębszym oddychaniem, jakby mi ktoś siedział na piersi. Pomogły ( i to bardzo!! ) codzienne oklepywania przez męża. Tak w myśl zasady, że jak sie żony nie bije ...itd. Teraz jest lepiej ale co jakiś czas proszę o taką pieszczotę i bardzo sobie chwalę.
Ania

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-11-21, 00:58

Czyli ból też może być ? :/
Miałam od jakiegoś czasu, tj. wielu miesięcy mrowienie w nodze, w tej słabszej lewej nodze.
2 dni temu po raz pierwszy poczułam uczucie palenia w tej nodze. Dzisiaj pojawił sie jakiś ból mniej więcej w okolicach lewej nerki. Boli przy ruchach biodrami, czasem przy pochylaniu. Myślałam, że to rwa kulszowa ale czytam o tym i piszą o bólu w nodze, o niemożności podniesienia nogi w pozycji leżącej, a mnie to nie boli zupełnie, przy podniesionej nodze o 90st czuję lekki ból tym boku.
Problemem jest fakt, iż noga, teraz niemal cała mnie pali, pojawiło sie dziwne uczucie osłabienia jej siły mięśniowej, ale ogólnie też podczas chodzenia czuję się dziwnie, słabo, jakbym była po alkoholu :/. Momentami czuję też palenie w drugiej nodze.
Nie wiem sama, czy to z kręgosłupa, czy SM, czy kamyk mi schodzi z nerki, a te dodatkowe atrakcje to SM....
Nigdy tak nie miałam... co robić ? Iść jutro do neurologa ? - czy do ogólnego ?
Może ja mam rzut ? :/ Co radzicie ?

Ręka też jakby zdrętwiała trochę, mrowi... Boję się jutrzejszego dnia...

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-11-21, 07:56

Dzisiaj czuję się jakby bardziej "trzeźwa", noga dalej słaba, mrowi. Boli ten bok - wyraźnie nad pośladkiem po lewej stronie i boli mnie jeszcze za łopatką gdzieś po prawej, trudno mi leżeć, poruszać ramieniem.
Zastanawiam się nad tomografem kr. lędźwiowego, ale z pewnością jest mniej dokładny od rezonansu i nie wiem czy na tomografie widać ew. ogniska demielizacji, ale badanie jest sporo tańsze... Jak myślicie ?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-11-21, 11:34

motylek pisze:Zastanawiam się nad tomografem kr. lędźwiowego, ale z pewnością jest mniej dokładny od rezonansu i nie wiem czy na tomografie widać ew. ogniska demielizacji, ale badanie jest sporo tańsze... Jak myślicie ?

Ja myślę, że powinnaś zrobić sobie rezonans kręgosłupa. Nie zwlekaj i nie lekceważ, ja to zrobiłam i teraz żałuję. Nie można za wszystko obwiniać SM.
Ból w boku może być od nerki, zrób eksperyment...
weź nospę, zaparz sobie liść brzozy czy jakiś inny preparat z żurawiną, jak pomoże, to nerka a jak nie, kręgosłup.
Pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-11-21, 12:10

renia1286, dzięki.
Umówiłam się na jutro na MRI kręgosłupa lędźwiowego.
Problem w tym, że boli mnie jeszcze za łopatką z drugiej strony, ale nie wydam kolejnych 600 zł za MRI kr piersiowego.
Chciałam wybrać się dziś do swojego neurologa, ale chyba gdzieś wyjechał, jest niedostępny. Miałam nadzieję, że weźmie mnie na oddział i zrobi wszystkie badania, ale nic, trudno, będzie jeden odcinek i pare stówek mniej w portfelu :/.
Dziwi mnie tylko fakt, że boli mnie w 2 miejscach, po 2 stronach... Może pojawiły sie ogniska w kręgosłupie ?
Jeśli byłaby to nerka, tłumaczyłoby to tylko ból. Palenie, mrowienie i osłabienie mięśni nogi oraz "pijana" głowa wczoraj to już byłby inny temat.

Pozdrawiam !


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości