Wystawa - SM

Chorzy na SM muszą trzymać się razem.

Moderator: Beata:)

Co sądzisz o tym pomyśle?

Moze pomóc, każda incjatywa jest dobra, musimy trzymać się razem!
36
92%
Wszedłbym/weszłabym w to. ale się boję
3
8%
 
Liczba głosów: 39

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Wystawa - SM

Postautor: inka » 2008-05-28, 21:45

Mam pomysł na powiedzenie światu o nas, jest tylko jeden problem - bardzo potrzebowałabym waszej zgody na to. Jeśli ludzie zobaczą że będąc chorymi na SM dalej jesteśmy normalnymi ludźmi, którzy czują tak samo(przez doświadczenia czasem nawet więcej) i nadal chą żyć, może będzie lepiej.

Mam pewną zaprzyjaźnioną galerię która miała niedługo zorganizować moją trzecią wystawę. Ale ponieważ od początku tego roku wiem o tym że mam SM chcę zrobić coś więcej, póki mogę coś zdziałać. :-) Zamiast prac które dotychczas były moim życiem, przedstawiłabym portrety osób chorych na SM - ich faktyczny obraz bądź sposób w jaki one same siebie widzą.(oczywiście wszyscy pozostaną anonimowi - bez żadnego podawania nazwisk itp.) Gra jest o tyle warta świeczki że są już osoby medialne które chcą i mogą pomóc.

Potrzebowałabym tylko i aż waszego wsparcia - waszych portretów (chodzi mi o zdjęcia, nawet takie z dowodu os.), i/albo informacji - o tym co kochacie, czym się interesujecie, co jest dla was ważne w życiu, jak postrzegacie siebie. Na tej podstawie narysuję portrety które po waszej akceptacji zostaną umieszczone w galerii na Woli. Jeżeli chcecie wasze twórczości wszelakie (wiersze, zdjęcia itp.) również mogą ujrzeć światło dzienne. Wiem już że pojawiłyby się informacje w mediach.

Możecie pomyśleć że chcę zareklamować siebie, ale w całej tej akcji wiadomy będzie tylko mój nick (jeszcze nie wiem czy faktyczny). W moim interesie leży polepszenie sytuacji osób ze stwardnieniem rozsianym, chcę zrobić coś dla NAS wszystkich. Właściciel galerii zmotywował mnie swoimi chęciami, sam ma w rodzinie osobę z tą chorobą. Czegoś takiego jeszcze nie było, dlatego warto.


Przepraszam Was za tendencyjną ankietę, nawet jeśli projekt nie pomoże, może zmieni choć trochę podejście osób które zobaczą, usłyszą. Lepsza taka incjatywa niż siedzenie w miejscu, programy telewizyjne o SM pokazują nas według mnie z nie do końca dobrej strony, wystawa może to diametralnie zmienić...

Jeżeli ktoś poprze inicjatywę, mój e-mail znajdziecie pod tym postem.


A może jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 13:01 przez inka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2008-05-29, 10:39

:mrgreen: Projekt na etapie uzgodnień, czy już można zdjęcia wysyłać? Upoważniam Cię do skorzystania z mojej galerii w Naszej Klasie, choć nie jestem pewien, czy jakieś się nada :mrgreen:
Obrazek

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2008-05-29, 10:45

Bardzo ciekawa sprawa- ja jestem za chociaż mój wygląd na fotkach nie mówi żem chora ale reszta pewnie tak :oops:
Ja podpisuję się pod tekstem
POPIERAM INICJATYWę
Aurelia Cieślicka
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-05-29, 13:57

Dziękuję Wam że poparliście mnie! :mrgreen: Mam nadzieję że z czasem jeszcze kilka osób z forum zareaguje na ten temat i zbierze się nas większa gromadka.
Jeśli znacie inne osoby z SM, śmiało poddawajcie im ten pomysł, może wtedy zebrałoby się nas jeszcze więcej.

Bynik pisze:Projekt na etapie uzgodnień, czy już można zdjęcia wysyłać?
Jak najbardziej można, sprawa nie jest jeszcze zapięta na ostatni guzik, bo wiadomo że to tego potrzebny jest jakiś materiał. Dlatego prace nad tym chciałabym zacząć jak najszybciej, żeby móc pokazać organizatorom konkrety :-) Ale miejsce zaklepane, patroni medialni w drodze. Jeśli możesz podaj mi link do profilu na NK, bo już się tam pogubiłam :oops:

aura pisze:mój wygląd na fotkach nie mówi żem chora

I właśnie o to chodzi! Może to uzmysłowi oglądającym że tak bardzo się nie różnimy od reszty :-)

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2008-05-29, 15:13

Proszę niezwykle ;-) oto naszoklaśne zalinkowanie
Obrazek

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-05-29, 15:32

Niezwykle Panu dziekuję :-) Dwa bardzo mi się podobają, trochę mała rozdzielczość ale chyba damy radę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2008-05-29, 15:42

Upraszam o ciche info, które. Mam pewnie gęściejsze w okolicy rozdzielczości. Niestety na NK jest ograniczenie w wielkości i musiałem ostro przerzedzać. Poza tym jak zbliżę się do okolic zainteresowań, to może znajdę podobne w temacie, bo (Uwaga Wyznanie) tam z powodów czysto ambicjonalnych staram się nie wstawiać zdjęć, na których jestem wizualnie zbyt blisko moich dawnych 130 kg :oops:
Ostatnio zmieniony 2008-05-29, 21:42 przez Bynik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
bios
Posty: 268
Rejestracja: 2008-03-19, 22:27

Postautor: bios » 2008-05-29, 17:38

zaznaczyłem drugą opcję jako jedyny :). Karolinko, do czasu otrzymania papierów wstrzymuję się oficjalnymi akcjami. Jeśli wystawa miałaby być dopiero na jesieni, nie ma problemu :D.
Obrazek
Obrazek

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2008-05-29, 19:13

Kurcze mam wirusa cały komputer mi siadł przez przypadek weszłam na neta jakaś anomalia !!!!!! Chcę się zalogować i klapa wyswietla mi raport o będach i tam klikam ZOBACZ NASZE MOŻLIWOŚCI NA STR i wtedy łączy mnie z ich str i tak mam dojście do Was !!!!!! Nie wyślę fotek nie wiem kiedy zawiozę kompa do naprawy,bardzo chętnie pokaże jak żyje moiją pasją do chartów że mogę jeszcze biegać z nimi po ringu i spacerować (ciekawe kiedy nastąpi pierwsza wywrotka )
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-05-30, 02:12

jestem na tak! jakieś fotki się znajdą, coś o sobie, itp. też się skleci ;-)
Twój pomysł, to dobra forma pokazania ludziom osób z sm. pokazania, że ta choroba nie sreśla człowieka!
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-05-30, 16:51

Też jestem na tak! Podoba mi się Twój pomysł!
hm zdjęcia itp. muszę przemyśleć, powybierać i podesłać ;)
eh :]

Zosia
Posty: 50
Rejestracja: 2008-03-05, 14:48
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Postautor: Zosia » 2008-05-31, 12:45

Iness ja też jestem za. Podesle Ci jakieś fotki jak tylko znajde trochę czasu. Mam juz neta w domu więc pewnie wezmę się za to zaraz po niedzieli. pozdrowionka!

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-05-31, 15:27

Bynik, wyślę Ci wiadomość :-)

Dokładny termin 'oszacuję' kiedy zbiorą się względnie wszystkie potrzebne materiały, na pewno troszkę to potrwa (chciałabym jak najszybciej, ale wiadomo jest trochę pracy). Także Biosie drogi, myślę że masz poważną szansę załapać się.

Aura, powiem Ci szczerze że kiedy pomysł zaświtał mi w głowię w pierwszej chwili pomyślałam właśnie o Twoich chartach i Tobie, więc trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie Twojego komputera :-D

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-05-31, 15:30

Kontynuując, drogie Kobietki i Panowie, czekam na zdjęcia, i DZIęKUJę za te które już są :mrgreen: Wszystko zaczyna się klarować!

Jeżeli ktoś z was zna osoby z SM, których nie ma na tym forum, szepnijcie im o wszystkim, może zbierze sie wówczas więcej ludzików do zaprezentowania !

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-06-02, 14:37

Iness podeślę fotki,tylko potrzebuję czasu na przegląd fotoarchiwum.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>


Wróć do „Musimy trzymać się razem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości