Pełny wymiar czasu pracy dla osób niepełnosprawnych.

Linki, programy tv, rozporządzenia itp.

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-12-28, 21:57

slackware pisze:szybko musiałbym szykować pożegnanie


Ja też. Swoje problemy tłumaczę niby chorym kręgosłupem.

slackware pisze:Nie ma w Polsce porządnej pracy,


Praca jak praca. Wynagrodzenie za nią byle jakie.
Wojtek

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-12-28, 23:16

Dota pisze: lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawnę wyda w odniesieniu do tej osoby zaświadczenie ......Nigdzie nie ma mowy o żadnym specjaliście.

Jest tak jak napisałem. Chyba, że niepełnosprawnymi zajmuje się felczer. To co napisałem jest u mnie w pracy. A nawet powiem wiecej. Ustliliśmy, że nikt nie będzie przynosił żadnego zaświadczenia, żeby była sprawiedliwość. Każdy podpisał zmiany wynikajace ze znowelizowanej ustawy a czas pracy 8 godzinny będzie dla tych pracowników tylko na papierze. Faktycznie nic się nie zmieni, I tak czekamy na TK. A potem bedziemy się zastanawiać co dalej.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-12-29, 12:33

Czytam, co piszecie i widać dokładnie, że wszystko to jest bardzo niejasne. U mnie w zakładzie wymagany jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego, u Wopy nikt takowego przedstawiać nie musi, a dzisiaj znalazłam jeszcze takie informacje.
Jeśli, ze względu na swój stan zdrowia, osoba niepełnosprawna nadal będzie chciała pracować 7 godzin, to do 31 grudnia 2011 roku musi dostarczyć pracodawcy (lub właściwemu działowi kadr) zaświadczenie, że lekarz nie wyraża zgody na dłuższą dniówkę. Po takie zaświadczenie niepełnosprawny musi sam udać się do lekarza. Gdy niepełnosprawny posiada takie zaświadczenie wydane już wcześniej, to bez problemu może je wykorzystać.

Co bardzo ważne, za wizytę u lekarza do końca grudnia 2011 roku płaci osoba niepełnosprawna i nie może ubiegać się za nią o zwrot kosztów u pracodawcy. Zaświadczenie o skróconym czasie pracy nie normują bowiem przepisy odnoszące się do badań profilaktycznych: wstępnych, okresowych i kontrolnych przewidzianych w art. 229 kodeksu pracy.

Od 1 stycznia 2012, na mocy art. 15 ust. 2 ustawy o rehabilitacji, to pracodawca ma obowiązek wysłania niepełnosprawnych pracowników o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do lekarza medycyny pracy, by ci przeprowadzili badania konieczne do uzyskania zaświadczenia, o którym mowa w przepisie, o ile pracownicy o to poproszą. W przeciwnym razie pracodawca nie musi obowiązkowo kierować wszystkich pracowników niepełnosprawnych na takowe badania. Gdy lekarz orzeknie o skróceniu czasu pracy, ten obowiązuje od dnia, w którym niepełnosprawny przedłoży pracodawcy zaświadczenie od lekarza.

I jeszcze to:
Od 1 stycznia 2012, na mocy art. 15 ust. 2 ustawy o rehabilitacji, to pracodawca ma obowiązek wysłania niepełnosprawnych pracowników o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do lekarza medycyny pracy, by ci przeprowadzili badania konieczne do uzyskania zaświadczenia, o którym mowa w przepisie, o ile pracownicy o to poproszą.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.
Obrazek

Dota
Posty: 32
Rejestracja: 2011-05-10, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Dota » 2011-12-29, 15:21

slackware pisze:Jak ja bym się przyznał do SM w mojej pracy... szybko musiałbym szykować pożegnanie. ;-)

Ja nie miałam wyjścia - w pracy wszyscy widzą jak kuśtykam podpierając się kulą a niekiedy trzymając się ściany. Często jestem zmuszona korzystać z pomocy innych.
Gdy przebywałam w szpitalu odwiedzały mnie koleżanki z pracy, zreszta w domu potem też.


Wróć do „Znalezione w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości