Titanis SM

Linki, programy tv, rozporządzenia itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Titanis SM

Postautor: haniutek » 2011-11-18, 17:10

Chciałabym Was zainteresować projektem Titanis SM. Pierwszą wzmiankę znalazłam podczytując bloga, w którym autor napisał o tym, że ćwiczy używając oprogramowania Titanis SM. Moja ciekawość była niezaspokojona :). Przeszukałam sieć i znalazłam informacje, napisałam na podany kontakt z prośbą o więcej danych. W odpowiedzi otrzymałam mail-a zaczynającego się następująco:
"Program Titanis SM rozwijany jest od około roku ze specjalistami z Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Dąbku. Program od kilku miesięcy działa również w Centrum Rehabilitacji SM w Bornym Sulinowie. Titanis SM jest wspierany również przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Celem projektu jest stworzenie dostępnego, przyjaznego w użytkowaniu i jednocześnie profesjonalnego programu wspierającego rehabilitację ruchową, który swoją formą będzie zachęcał do regularnych ćwiczeń w domu.
Jak wygląda program?
Program bazuje na współdziałaniu komputera i kamery internetowej. Osoba stoi lub siedzi na przeciwko kamerki i widzi swoje odbicie na monitorze komputera. Wokół sylwetki na monitorze pojawiają się różnego rodzaju wirtualne obiekty, które użytkownik ma zbijać, łapać, unikać czy podążać za nimi. (...) "
Zainteresowana przesłałam informację zwrotną, otrzymując najpierw 7 dniową wersję próbną dla sprawdzenia, czy program działa na moim komputerze prawidłowo, po wyrażeniu zgody na udział pełną, darmową 3-miesięczną wersję programu. Po wcześniejszym nagraniu i wysłaniu testowych ćwiczeń, bezpłatny pakiet stworzony dla mnie przez terapeutę trafił do mojego komputera :). Na razie program dotyczy kończyn górnych.
Jeśli, ktoś z Was byłby zainteresowany udziałem w bezpłatnym pilotażu Titanis SM, kontrolującym czy sprawdzi się w warunkach domowych, to kontakt można znaleźć tutaj :arrow: http://titanis.pl/show/TitanisSM .
W odpowiedzi otrzymuje się szczegółowe dane i warunki uczestnictwa. A wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu :). Wystarczy kamerka, komputer i trochę wolnej przestrzeni w najbliższym otoczeniu i najważniejsze chęci do ćwiczeń ;). Autorzy otrzymują w zamian od użytkownika informacje dzięki, którym dopracowują i ulepszają program. Sądzę, że warto im pomóc.

Pozdrawiam:)
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2011-11-18, 21:13

Haniutku wielkie dzięki:**
Nadzieja umiera ostatnia ...

madlen1985
Posty: 389
Rejestracja: 2011-07-28, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: madlen1985 » 2011-11-18, 22:44

zawsze to cioś :-?

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2011-11-19, 10:53

haniutek, dzięki wielkie. :588:

Dla takich leniwców jak ja siedzenie przed komputerem i ćwiczenie to tylko dobra zabawa.
Już się zgłosiłam ,zobaczymy jak to zda egzamin.
:-P
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-11-19, 11:00

keyara pisze:Już się zgłosiłam ,zobaczymy jak to zda egzamin.
:-P


To super! I podziwiam Cię, bo ze mnie leniwiec i wolę jak mam nad sobą kogoś. :7:

Daj później znać jak wychodzą Tobie te ćwiczenia. :-)

antea
Posty: 136
Rejestracja: 2010-03-05, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: antea » 2011-11-20, 17:06

przeczytałam, napisałam, otrzymałam i właśnie się instaluje :-D
dam znać, jak się ćwiczy :-)

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2011-11-21, 20:18

J już zainstalowałam
Na początku się pośmiałam ,że takie banalne ,potem poćwiczyłam test i oświadczam ,że daje czadu i wcale takie phiii to nie jest.
ćwiczy się fajnie ,oby było więcej pomysłów i jeszcze na kończyny dolne też. :5:
Dobry pomysł ,trochę samodyscypliny i coś zdziałam.
Polecam wypróbować.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

halka
Posty: 50
Rejestracja: 2010-02-06, 17:15
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Titanis Sm

Postautor: halka » 2011-11-22, 19:25

To bardzo dobry pomysł taki program Dzieki Haniutek że przekazałaś wiadomości że coś takiego jest .Nawiązałam kontakt Zobaczymy co dalej Pozdrawiam


Wróć do „Znalezione w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości