Karta parkingowa

Linki, programy tv, rozporządzenia itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-09-30, 17:09

W Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności dowiedziałam się, że obecnie rozpatrują wnioski o wydanie kart z lipca. Wniosek trzeba złożyć osobiście, jeśli jesteśmy pełnoletni lub nie jesteśmy ubezwłasnowolnieni. Nawet w przypadku znacznego stopnia, ludzie w poczekalni siedzą, leżą, oczekując nawet po 5 godzin, aby złożyć tylko wniosek. Pani w urzędzie powiedziała, że ustawodawca nie przewidział innej formy składania wniosków i w taki sposób odbywa się weryfikacja uprawnień. To co nie ufają swoim orzecznikom, że muszą jeszcze sprawdzać, przecież do wniosku jest dołączone orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Dziwi mnie to, rozumiem odbiór karty, przecież nawet na komisję wniosek i dokumenty przyjmują bez obecności wnioskodawcy. Masakra, człowiek chory to już można z nim robić co się chce, a co niech go wiozą, niech siedzi, czy leży, ma przecież dużo czasu. Uff, ponarzekałam i dalej żyć trzeba.
Wstawiam link do strony rządowej Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych: <<Nowe zasady wydawania kart parkingowych od 01.07.2014>>
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

obi997
Posty: 40
Rejestracja: 2009-01-30, 23:20
Lokalizacja: Opole

Postautor: obi997 » 2014-09-30, 21:14

nemezja pisze:W Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności dowiedziałam się, że obecnie rozpatrują wnioski o wydanie kart z lipca. Wniosek trzeba złożyć osobiście, jeśli jesteśmy pełnoletni lub nie jesteśmy ubezwłasnowolnieni. Nawet w przypadku znacznego stopnia, ludzie w poczekalni siedzą, leżą, oczekując nawet po 5 godzin, aby złożyć tylko wniosek. Pani w urzędzie powiedziała, że ustawodawca nie przewidział innej formy składania wniosków i w taki sposób odbywa się weryfikacja uprawnień. To co nie ufają swoim orzecznikom, że muszą jeszcze sprawdzać, przecież do wniosku jest dołączone orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Dziwi mnie to, rozumiem odbiór karty, przecież nawet na komisję wniosek i dokumenty przyjmują bez obecności wnioskodawcy. Masakra, człowiek chory to już można z nim robić co się chce, a co niech go wiozą, niech siedzi, czy leży, ma przecież dużo czasu. Uff, ponarzekałam i dalej żyć trzeba.
Wstawiam link do strony rządowej Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych: <<Nowe zasady wydawania kart parkingowych od 01.07.2014>>



Uff, to ja w Opolu miałem więcej szczęścia. Wysłałem do zespołu zapytanie e-mail o składanie wniosku i dostałem w odpowiedzi wszystkie potrzebne druki. Wypełniłem na komputerze, wydrukowałem, odwiedziłem swojego lekarza po druk ze stanem zdrowia i złożyłem wszystko w urzędzie. Samo złożenie gotowych dokumentów trwało może z 5 minut. Po tygodniu przyszło pocztą zawiadomienie o terminie komisji. We wskazanym dniu pojechałem na komisję. Dojazd, oczekiwanie, komisja zajęło to jakieś 45 minut. Lekarz orzecznik podtrzymał poprzednie orzeczenie, tj. stopień umiarkowany, orzeczenie na stałe, spełniony pkt. 9 o wydanie karty parkingowej. Trzy dni później przyszło pocztą orzeczenie i w zeszły czwartek już się uprawomocniło. Teraz czekam jeszcze czy przedłużą ważność starych kart do końca czerwca 2015r. Jak tak to złożę wniosek o wydanie nowej kart tak początkiem kwietnia, zawsze nowa będzie dłużej służyć do wymiany po 5-ciu latach.

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-10-10, 17:39

Byłam osobiście w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, aby złożyć wniosek o kartę i to co napisałam wcześniej okazało się mylną informacją udzieloną mi przez telefon. Rzeczywistość wyglądała inaczej.
Mam stopień znaczny i trudno mi zbyt długo siedzieć, więc Pani przyjmująca wnioski na prośbę mego męża wyszła do mnie do samochodu i wykonała potrzebne formalności. Faktycznie w środku była kolejka, lecz były to osoby raczej w miarę samodzielne i nie na wózkach. Aha, czas oczekiwania na kartę ok. miesiąca.
Tak oto rzeczywistość mile mnie zaskoczyła, a może raczej dobre serce okazane przez obsługującą mnie osobę :-) Zastanawiam się tylko czemu służyła ta informacja przekazana przez telefon, czyżby miała mnie zniechęcić do wyrabiania karty?
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2014-10-11, 10:05

Czyli co karty są ważne do czerwca tak?! Jeśli mam orzeczenie na stałe to mogę złożyć wniosek np. w kwietniu?!

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-10-11, 11:07

Iwona333 pisze:Czyli co karty są ważne do czerwca tak?

To jeszcze nie jest pewne, w tej chwili to są ważne do końca listopada 2014.
Cytuję z niepelnosprawni.gov.pl :
II. Ważność dotychczas wydanych kart parkingowych
Karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej niż do dnia 30 listopada 2014 r. Oznacza to, że co do zasady wszystkie karty parkingowe wydane najpóźniej w dniu 30 czerwca br., utracą z dniem 1 grudnia 2014 r. swoją ważność.

Uwaga: Jeżeli karta parkingowa została wydana przed dniem 1 lipca 2014 r. bezterminowo to utraci swoją ważność z dniem 1 grudnia 2014 r. Podobnie gdy została wydana na czas określony np. do dnia 31 grudnia 2014 r.
Jeżeli natomiast została wydana na czas określony np. do dnia 15 listopada 2014 r. to utraci swoją ważność z tą datą.
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-10-14, 15:53

Dzisiaj odwiedziłem PCPR i chciałem złożyć wniosek o przyznanie mi nowej karty parkingowej. Paniusia tam pracująca poinformowała mnie, że dzisiaj otrzymali informację oficjalną, iż obecne karty ważne są do 30 czerwca 2015 roku. Nie ma więc potrzeby składania wniosków o nową kartę skoro stara jeszcze ma ważność.
Wojtek

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2014-10-14, 16:48

Super!
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2014-10-14, 22:54

homag, taką samą informację ja dzisiaj otrzymałam.
Mam znaczny do końca 2015 -roku,to albo będę kilka miesięcy bez karty parkingowej ,albo będą dwie komisje -jedna o kartę np w kwietniu a druga o stopień w grudniu.
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-10-15, 09:54

zofija pisze:albo będą dwie komisje -jedna o kartę np w kwietniu a druga o stopień w grudniu.

Właśnie tak mnie poinformowano w Powiatowym Centrum. Przyznanie stopnia niepełnosprawności wcale nie musi być jednoznaczne z przyznaniem karty parkingowej, choć na wniosku zaznaczyliśmy ten wariant.
Aby otrzymać samą kartę parkingową należy złożyć osobny druk dotyczący właśnie tej karty i można to zrobić np. dwa miesiące przed wygaśnięciem ważności dotychczasowej karty.
Wojtek

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2014-10-15, 12:45

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że my- chorzy potrzebujący ułatwień w funkcjonowaniu i mający do tego prawo, najbardziej się martwimy o terminy i bycie w zgodzie z prawem a bubki jeżdżące na "kartę babci" mają to gdzieś. Ja co prawda nie jestem aż tak nadgorliwa jak wy ;-) i spokojnie czekam na rozwój sytuacji, bo najpierw ważne do listopada teraz może i do czerwca, więc po co mam latać po urzędach. Poza tym jak widać bardzo rzadko jest to sprawdzane. Spotkałam ostatnio takiego "chorego" w mercedesie czy audicy i noż w kieszeni mi się otwiera :evil: Jeszcze się nie wyćwiczyłam w reagowaniu na takie sytuacje :-x
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-10-15, 15:26

kolekcjonerka, mnie też " trzepie " jak widzę kogoś parkującego na miejscu dla niepełnosprawnych a poruszającego się lepiej niż niejeden sportowiec, a takich jest niestety większość. No ale co zrobić, karta jest - jest. Straż miejska na ogół ma to w d.upie, aby sprawdzić czy parkujący na kopercie ma na to odpowiedni dokument. W przypadkach nielegalnego parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych, nie mam odrobiny " wyrozumiałości " dla cwaniaków i dzwonię gdzie trzeba. :-)

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-10-19, 17:40

Ja nie dostałem karty , nie przyznali. Napisałem odwołanie i znów nie przyznali ,chciałem sobie dać na razie spokój, aż tu przyszło zawiadomienie z wojewódzkiej komisji że mam się wstawić 26 listopada na komisję. Pewnie pojadę , muszę tylko dowiedzieć się co mówić :-) Tak , tak widzę że częściowy niedowład kończyny to za mało na kartę, widocznie muszę dodać trochę od siebie,żeby te 100 km,i pismo odwoławcze nie poszło na marne. :-)
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

obi997
Posty: 40
Rejestracja: 2009-01-30, 23:20
Lokalizacja: Opole

Postautor: obi997 » 2014-10-20, 15:45

Ja byłem na komisji we wrześniu. Podtrzymano mi orzeczenie o stopniu umiarkowanym i pkt.9 dotyczący spełnienia przesłanek do karty parkingowej. Orzeczenie mam wydane na stałe. Przed wyjazdem do sanatorium chciałem złożyć wniosek o wydanie nowej karty parkingowej bo termin 30 czerwca 2015r. nie był do końca pewny. W zeszły poniedziałek dostałem e-mailem informację z Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, że stare kart, o ile nie ma na nich daty wcześniejszego wygaśnięcia, będą ważne do 30 czerwca 2015r. W związku z tym wniosek o nowa kartę złożę w kwietniu 2015r.

pozdrawiam z Korfantowa :23:

Tine
Posty: 23
Rejestracja: 2014-08-16, 22:05
Lokalizacja: Polska

Postautor: Tine » 2014-10-20, 22:05

Mam już nową kartę. Ładna jest.

Ania
Posty: 209
Rejestracja: 2007-11-28, 11:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 2014-10-21, 11:49

Witajcie!!!!
a ja swoją NOWĄ kartę odbiorę....................... w przyszłym tygodniu.
Wczoraj byłam w PCPRze z wypełnionymi dokumentami i zdjęciami
Teraz zaliczona zostałam do stopnia niep. ZNACZNY i na STAŁE :-)
Tak, że zegnajcie komisje :-)


Wróć do „Znalezione w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości