Strona 1 z 1

Ciekawy link dot. SM

: 2016-03-19, 18:37
autor: Antonio
http://oczymlekarze.pl/raporty/2292-stw ... VuaWUiXQ==

Sporo z przedstawionych tematów było tutaj omawianych, ja sam za najbardziej interesującą uważam metodę Kinsleya:

http://oczymlekarze.pl/raporty/2292-stw ... a-kinsleya

Ciekaw jestem co o tym sądzicie :)

Ciekawy link dot. SM

: 2016-03-19, 22:30
autor: Jukka
Przejrzałam selektywnie (zdaje się, że mam papierową wersję gazety - znajdę czas, to się wgłębię) i choć sama jem jak na SMkę dość niezdrowo to jednak najbliższe mi są wszelkie teorie dotyczące chorób przewlekłych - nie tylko SMu - wiążące ich powstawanie i rozwój z pracą przewodu pokarmowego.
Możliwość, że SM jest powodowana zawirowaniami hormonalnymi wydaje mi się o tyle sensowna, że hormony też zdają się mieć większy wpływ na organizm, niż do niedawna sądzono. I co z tego, skoro lekarze mało zwracają na to uwagę?

Ciekawy link dot. SM

: 2016-03-19, 23:44
autor: joanka
ostatni amalgamat z zebów wymieniłam ze 30 lat temu....

Ciekawy link dot. SM

: 2017-02-08, 19:37
autor: zosiako
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 58848.html
akurat będzie im się opłacało, 'pacjent wyleczony - pacjent stracony' - patent kupi koncern, potem "okaże się" że jednak to pomyłka była i prace zostaną wstrzymane, jaka ja dzisiaj optymistycznie nastawiona jestem, chyba przez ten katar :crazy:

Ciekawy link dot. SM

: 2017-02-11, 19:33
autor: joanna_nick
zosiako pisze:Source of the post http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 58848.html
akurat będzie im się opłacało, 'pacjent wyleczony - pacjent stracony' - patent kupi koncern, potem "okaże się" że jednak to pomyłka była i prace zostaną wstrzymane, jaka ja dzisiaj optymistycznie nastawiona jestem, chyba przez ten katar :crazy:

Też o tym czytałam, ale czytałam również coś takiego i zupełnie nie rozumiem, jak ma się jedno do drugiego:

"Jest maj 2016 WASHINGTON .Certyfikowany patolog Alan B.MacDonald przeprowadza autopsję zmarłych na poważne schorzenia neurologiczne. Swoje odkrycie przedstawia na Kapitolu w Rayburn House Office Building, gdzie odbywa się forum poświęcone odkryciom naukowym, ekonomicznych i politycznych wyzwań stwarzanych przez epidemie boreliozy i powiązanych z nią chorób przenoszonych przez kleszcze.
Jego odkrycie jest szokujące. MacDonald znalazł dwa patogeny Borrelia burgdorferi, i czynnik sprawczy choroby z Lyme zainfekowane nicienie. Kwitnące we wenętrzu robaków pasożytniczych nicieni krętki borelli, ich jaja i larwy były w tkance mózgowej dziewiętnastu zmarłych pacjentów. To jest mieszanka zabójcza powiedział MacDonald. Prowadzi do poważnych chorób neurodegeneracyjnych, które mogą zabić. Pobrałem również próbki od dziesięciu zmarłych pacjentów ze stwardnieniem rozsianym; cała dziesiątka wykazała dowody zainfekowania nicieniami, w środku których były krętki Borelli. Zainfekowane robaki stwierdzono również w pięciu próbkach tkanki od pacjentów, którzy ulegli śmierci wysoko złośliwemu guzowi mózgu - glejakowi wielopostaciowemu. To ten sam rak, który odebrał życie senatorowi Edwardowi Kennedy'emu. Jak na ironię, w 1993 roku, senator Kennedy przewodniczył przesłuchaniu komisji pracy i zasobów ludzkich pt choroby z Lyme: Dylemat diagnostyki i leczenia. Wreszcie, cztery próbki od pacjentów, którzy zmarli z otępienia z ciałami Lewy'ego, ta sama choroba na którą cierpiał komik Robin Williams (popełnił samobójstwo wieszając się), one również wykazały obecność zarażonych nicieni. Te mikroskopijne robaki są endosymbiotyczne, czyli bakterie Borrelia mogą przebywać we wnętrzu robaków. Wyraźnie zaznaczony zgryz nicieni penetruje ciało ludzkie wszerz i wzdłuż, a na pokładzie jak w czołgu bytują zarazki borelli. MacDonald zidentyfikował zainfekowane nicienie za pomocą techniki znanej jako FISH: fluorescencyjna hybrydyzacja in situ, która polega na wykorzystaniu sond molekularnych DNA światłem. FISH identyfikuje kawałki materiału genetycznego Borrelia, które fluoryzują pod mikroskopem. To 100% metoda DNA."

http://www.prnewswire.com/news-releases ... 70742.html

Ciekawy link dot. SM

: 2017-02-11, 19:33
autor: joanna_nick
. się zdublowało, samo jak bozię kocham :DDD

Ciekawy link dot. SM

: 2017-03-29, 21:51
autor: zosiako
https://www.google.pl/amp/abcnews.go.co ... s-46445374
W usa agencja fda zaakceptowała 1szy lek na agresywną / postepujacą postać sm. Hmmm na razie mało szczegółów ale poczytać warto .
Cena ma być niższa niż rebiff ale i tak najbardziejest zaciekawiła mnie informacja że roczna wartość sprzedaży wyniesie 5 bilionow usd :crazy:
Lek ma być dostępny w ciągu 2 tygodni w usa

Ciekawy link dot. SM

: 2017-04-08, 23:17
autor: zosiako
To tak a propos wcześniejszych informacji o cenie leku .... bez komentarza

Ciekawy link dot. SM

: 2017-04-09, 12:22
autor: anesia
Godzinny filmik nt. Niekonwencjonalne leczenie Stwardnienia Rozsianego - warty obejrzenia...posłuchania :yes:

https://youtu.be/LL_-Nknyseo

Ciekawy link dot. SM

: 2017-04-10, 09:32
autor: homag
anesia pisze:Source of the post warty obejrzenia...posłuchania :yes:


Ciekawy trop, ale czy właściwy..oby tak było. Kilka lat temu miałem zabieg CCSVI w Katowicach i po b. krótkiej poprawie wszystko wróciło do tego co było..
Tanie to nie jest, tylko co będzie, gdy po zabiegu udrożnienia żył ( np.podczaszkowych ) i poprawie neurologii okaże się, że żyły znów są niedrożne..kolejny zabieg i kolejne 50 000 zł.?
Jeżeli problem z cyrkulacją krwi w żyłach to jest ten powód, dzięki któremu jesteśmy na forum, dobrze byłoby widzieć co ją powoduje..ale wątek jak najbardziej sensowny i warty przemyślenia..

Ciekawy link dot. SM

: 2017-04-24, 15:39
autor: joanna_nick
A ja dzisiaj przeczytalam takie coś:
https://www.wprost.pl/nauka/10052024/Pr ... oroby.html

Jesli to się potwierdzi... jest nadzieja, ze coś faktycznie drgnie... niestety to jeszcze potrwa...

Ciekawy link dot. SM

: 2019-02-03, 11:16
autor: zosiako
Rzuciło mi się na oczy :https://www.facebook.com/209675429539482/posts/541757036331318/
I tak sobie dumam czy by nie przetestować w sumie korzeń hortensji raczej zaszkodzić nie może a że tonacy brzytwy się chwyta :girlwestchnienie: jak myślicie??