Kynologia

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Kynologia

Postautor: homag » 2015-11-16, 13:37

zosiasamosia pisze:Source of the post Można się zakochać od pierwszego wejrzenia

Nie ma innej opcji. :)
blanka pisze:Source of the post Jest cudny , jaka to rasa ? I jak się misiaczek wabi ?

To kundelek o imieniu Lolek. Na zdjęciu nie wygląda, ale na żywca to taka ruchliwa i wesoła kulka. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Kynologia

Postautor: zosiako » 2015-11-16, 18:27

Lolek :boast: cudo :serce:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Kynologia

Postautor: blanka » 2015-11-17, 12:06

A Maniuś znowu nawiał... :dash1: , też był taką słodką energetyczną kuleczką.. Dziś to go chyba utłukę ,jak trzeba będzie kąpieli :crazy:
Ktoś nam uchyla furtkę ,tylko dlaczego ??
Blanka

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Kynologia

Postautor: rybka » 2015-11-17, 16:54

Blanka,nie ktoś tylko sam Maniuś. To są nieźli spryciarze...
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Kynologia

Postautor: blanka » 2015-11-18, 19:45

rybka pisze:Source of the post sam Maniuś
spryciarz to z niego pierwsza klasa ,ale nie da rady ani się przecisnąć pod bramą ,ani ni jak furtki otworzyć .Pogoniłam jak go drażniły dzieci ,a potem na niego rzucały kamykami ,więc to chyba odwet .Swoją drogą smutne to jak dzieciaki traktują zwierzęta i można się domyślać jacy z nich dorośli wyrosną . :negative:
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Kynologia

Postautor: homag » 2016-01-09, 18:11

Koteczki sobie żyją i nawet pozują do fotek, a co u ich kuzynostwa - psiaków.?
Jak Aki - bo to już chyba facet..? No, a Maniuś dalej rządzi..?
Może jakaś fotka.?
Wojtek

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Kynologia

Postautor: blanka » 2016-01-09, 19:24

homag pisze:Source of the post No, a Maniuś dalej rządzi..?
:yahoo: ,nie chciałam z Maniusiem wyskakiwać ,ale jest .Zawsze i wszędzie :biggrin: , dziś np. nie było nas w domu (oczywiście sypialnia otwarta ) a Maniusiu w pościeli :crazy: .Wiedziałam gdzie najpierw iśc jak do domu weszłam ,bo m lubi Maniusia ,ale.. ma potem problem z akceptacją sytuacji :crazy: .No i teraz też jest ,tzn .mordke ma na moim kapciu :biggrin: .No i ostatnio preferuje jedzenie z nami ,oczywiście nie przy stole ale pod i skomli ,popiskuje .. A jego micha pełna :yes: .I wtedy nagany słowne lecą :śmiaćsię: .
Wojtek - ruszyłeś temat :biggrin: ,teraz to bym mogła pisać ,pisać ,pisać... bo mój ci on ! I z tego co widać -ja jego ,bo M akceptuje , nie powiem ,ale mnie kocha całym psim serduszkiem :serce:
Ps-foty to trzeba złapać moment na kiełbaskę ,ale kapnął się skubaniec o co biega :crazy:

No ! Aki ? Co nowego u piesełka Zosiako ?
Blanka

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Kynologia

Postautor: joanna_nick » 2016-01-09, 19:31

Wprawdzie mało tu się udzielałam, ale... się pożalę - mój Bazyl... no coś niedobrego się z nim dzieje - jakby tracił wzrok, węch i słuch jednocześnie, aczkolwiek nie jest to takie oczywiste, bo czasami słyszy lepiej, węch też różnie, najgorzej ze wzrokiem... Ten wzrok to u pudli bywa, a u naszego już czas jakiś trwa (nigdy zresztą nie miał 'sokolego wzroku'.
Co by się nie rozpisywać - któraś z kolei wizyta u okulisty (po takim ostrym pogorszeniu) i tym razem diagnoza: ślepota neurologiczna (do jasnej anielki czy nawet mojego psa musi dotknąć ten nieszczęsny casus neuro???!), skierowanie do neurologa, badanie i... nie będę przytaczać całego opisu - w skrócie: niedoczulica prawostronnie, ale bez głowy (u mnie też głowa;), czucie słabe obustronnie w okolicy lusterka nosa... Lokalizacja neuroanatomiczna: przodomózgowie plus odc. szyjno-piersiowy rdzenia kręgowego??? wskazany rezonans magnetyczny mózgowia i odc. szyjno-piersiowego kręgosłupa. :(

No i powiedzcie mi: jak tu się nie załamać??? moje chłopaki od razu zapytali: co Ty Bazylowi sprzedałaś??? toż to niewiarygodne, żeby psa dotknęlo to samo, co panią...

To samo pewnie nie, ale przyznacie, że rzecz jest nieprawdopodobna wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Kynologia

Postautor: blanka » 2016-01-10, 11:44

Ile Asiu Bazyl ma lat ? Może już z wiekiem tak się dzieje ? Przykre to .
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Kynologia

Postautor: homag » 2016-01-10, 12:20

Maniuś cwaniura..toż kundelki inteligentne są niesamowicie. :)

joanna_nick pisze:Source of the post toż to niewiarygodne, żeby psa dotknęlo to samo, co panią...

Takich cudów Asiu nie ma. Twój Bazyl chyba już trochę latek ma i może stąd to wszystko. Miałem kiedyś jamniczkę i w pewnym ( późnym ) okresie swojego życia ogłuchła totalnie, straciła węch i w końcu przestała widzieć. To niesamowite, że poruszała się na czuja.
Bo jeżeli Twój Bazyl ma takie problemy nie ze starości, współczuję.
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Kynologia

Postautor: zosiako » 2016-01-10, 12:42

ObrazekObrazek

Maniuś to bardzo mądre zwierzę :) a Bazylek może choruje na SKS (starość, k..a, starość) :szalony2:mam nadzieję, że mu się poprawi :boast:
a mój piesełek to już prawdziwy księciunio, urósł i doooooopka mu się ledwo na kanapie mieści :yes: ostatnio oglądał z nami film i nie pozwolił programu przełączyć, bo zaczynał szczekać :girlhaha: no i nie wiem czemu zdjęcia się odwracają przy wstawianiu, ale pewnie tak samo zakręcone jak i pani :crazy:
no i Wojtek lawinę wywołał :girlhaha:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Kynologia

Postautor: joanna_nick » 2016-01-10, 15:56

blanka pisze:Source of the post Ile Asiu Bazyl ma lat ? Może już z wiekiem tak się dzieje ? Przykre to .

Ma 9 lat - to dla dużego pudla nie jest poważny wiek - one należą do tzw. długowiecznych - średnio żyją 15-18 lat, zdarza się, że 20... a u Bazyla te problemy pojawiły się już kilka lat temu, tylko teraz nastąpiło wyraźne pogorszenie, no i po raz pierwszy był u neurologa ;(
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Kynologia

Postautor: joanna_nick » 2016-01-10, 16:50

homag pisze:
joanna_nick pisze:Source of the post toż to niewiarygodne, żeby psa dotknęlo to samo, co panią...

Takich cudów Asiu nie ma. Twój Bazyl chyba już trochę latek ma i może stąd to wszystko. Miałem kiedyś jamniczkę i w pewnym ( późnym ) okresie swojego życia ogłuchła totalnie, straciła węch i w końcu przestała widzieć. To niesamowite, że poruszała się na czuja.
Bo jeżeli Twój Bazyl ma takie problemy nie ze starości, współczuję.

No niestety jak powyżej napisałam - to raczej nie starość... tylko coś innego, ale co??? pewnie, że wiem, iż prawdopodobieństwo, że ma to samo co ja raczej jest nikłe :śmiaćsię: ale... sam fakt takich podobieństw objawów jest dziwny... jednak skoro mnie nikt nie potrafi zdiagnozować (neuro), to czy jego jest sens próbować? ;)
Oczywiście dostał jakiś lek, ale póki co nie widać żadnej poprawy...
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Kynologia

Postautor: joanna_nick » 2016-01-10, 17:22

zosiako pisze:Maniuś to bardzo mądre zwierzę :) a Bazylek może choruje na SKS (starość, k..a, starość) :szalony2:mam nadzieję, że mu się poprawi :boast:
a mój piesełek to już prawdziwy księciunio, urósł i doooooopka mu się ledwo na kanapie mieści :yes: ostatnio oglądał z nami film i nie pozwolił programu przełączyć, bo zaczynał szczekać :girlhaha: no i nie wiem czemu zdjęcia się odwracają przy wstawianiu, ale pewnie tak samo zakręcone jak i pani :crazy:
no i Wojtek lawinę wywołał :girlhaha:

Aki cudny! a co takiego oglądaliście, że piesa się aż tak zainteresowała?
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Kynologia

Postautor: zosiako » 2016-01-10, 17:32

joanna_nick pisze:Source of the post co takiego oglądaliście,

madagaskar :biggrin:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości