Koty

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2016-02-05, 18:49

Chyba Sylwia nie ma klatki ,ale jeśli chodzi o nimfy to mam bardzo niemiłe doświadczenie .Otóż w klinice wet. gdzie zawsze nabywam różne takie dla mojej brygady wystawił sobie właściciel nimfe .Tak sobie stała klatka w rogu .. Nie lubie ptactwa ,no jakoś nie potrafie się tym zachwycać ,ale ta papuga jakoś mnie ściągała wzrokiem :crazy: .Podeszłam do niej niby ze podziwiam a sobie myśle może jej dam ziarko ? Wyjełam palcem z dna klatki jakąś kukurydzę czy ki czort już na mnie spojrzała jakoś tak dziwnie .Odczekałam chwilkę i kuszę ją :crazy: ,a ta franca przeczekała dziobła z impetem w drut klatki i jak się rozkręciła :diablo: .Takie dziwne pojedyncze dzwieki zaczęła "wydawać " i skrzydłami wywijać :dash1: Wrrrr wzięłabym i taką :punish: (lekko ,nie za mocno) ale odskoczyłam od czorta i przyszedł facet uspokoić ptaka (nerwowa tak niby :girlzła: ) i tak przemawiał do mnie czego ona nie lubi ,jak do niej podchodzić .Ja piernicze ,myślałam że się pod ziemie zapadnę :zaszokować: .Stara ,głupia baba drażniąca papużkę- tak to wyszło :crazy: .No i chyba nawet ta cholernica to nie nimfa była tylko jakiś zadki okaz czegoś tam ptaszego :girlzła:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2016-02-05, 19:30

Klatkę posiadam po chomiku więc się nie nadaje... a papużki mieliśmy faliste, ale zeszły po remoncie pomimo, że klatkę wstawiliśmy do domu prawie po 2 tygodniach :girlniesamowite: klatkę po falistych oddaliśmy do zoologicznego bo więcej papug ani nic latającego w domu nie będzie.za każdym razem jak latały po domu myślałam, że zejdę na zawał. na ten moment myszy i 1 i 1/2 psa :boast: wystarczają :histeryczka:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2016-02-05, 19:32

zosiako pisze:Source of the post 1 i 1/2 psa
- :biggrin:

Kiedyś miałam Zośka pytać o Twoje myszy ,bo ucichłaś na ich temat ,a przyzwyczaić się nie przyzwyczaiłaś(pewne jak w banku) :girloczko:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2016-02-05, 21:01

myszy są :histeryczka: ostatnio spacerowała się po dużym pokoju :histeryczka: chyba te 1 i 1/2 psa :boast: nie wystarczą
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2016-02-06, 15:21

zosiako pisze:Source of the post chyba te 1 i 1/2 psa nie wystarczą

Chyba nie. Krótko Zosiu - potrzebny Ci kot. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2016-02-06, 17:46

homag pisze:Source of the post Krótko Zosiu - potrzebny Ci kot.
- mówiąc krótko -Wojtek ma rację :yes:
U mnie myszy się skończyły ,bo futrzaki nas nie dokarmiają na wycieraczce :biggrin:

co tam u Twojego misia Zoska?
Blanka

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2016-02-08, 07:21

Muszę się przyznać, że klatki wcale nie potrzebuję dla ptaków, ale dla ... nietoperzy. Wklejałam kiedyś zdjęcia takowych nabytków i wygląda na to (mam nadzieję, że się to uda), że większa ilość nowych ich trafi do "moich" wetów - na pewno będą miały lepiej niż w zoo. Ale na razie nie zapeszajmy... A klatka będzie potrzebna do odseparowania niektórych osobników. Ale może się uda coś u mnie w pracy załatwić, muszę tylko poznać dokładniejsze wymiary klatki. W każdym razie od kilku dni są już 4 "nowe" sztuki :yahoo: i zobaczymy co dalej.
Co prawda oglądam je tylko gościnnie, ale nawet mi ich fruwanie nad głową nie przeszkadza. A wielką frajdą jest karmienie... oczywiście same mogą jeść, ale czasami im się nie chce :) Ups przepraszam, to oczywiście znowu poza tematem kotów, bo dla nich obcowanie z nimi byłoby frajdą polowania, niestety. Ale cóż, takie życie.
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2016-02-08, 10:51

Nietoperze mieszkają u nas ,u sąsiada w stodole .Latem ,wieczorami ,jest szansa je widzieć :crazy: . Strach się bać.
Blanka

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2016-02-08, 13:58

blanka pisze:Source of the post Nietoperze mieszkają u nas ,u sąsiada w stodole .Latem ,wieczorami ,jest szansa je widzieć :crazy: . Strach się bać.

No ale to prawie to samo :) Te są słodziaki i do tego żrą owoce. A jakie wybredne... Mango zniknęłoby błyskawicznie. A tak to czasami gruszka, czasami banan, winogrona itd. Ale jeden warunek - muszą być słodkie! No i zawsze chętnie arbuzy, ale to jako popitka :)
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2016-02-12, 19:48

Nie miauczy ,nie szczeka ,nie ma nietoperków...
Mój Gucio wybywa na panienki :crazy:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2016-02-17, 18:23

Obrazek Wszystkiego najlepszego dla forumowych i nie tylko, kotów z okazji Dnia Kotka :)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2016-02-17, 20:32

Oby ilość kotów niechcianych, żyjących w schroniskach, kończących swój żywot na śmietniku i innych makabrycznych warunkach była co roku mniejsza.
Wszystkim kociarzom i ich pupilom radości z powodu bycia ze sobą. :)

Obrazek
Wojtek

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2016-02-18, 06:49

No mnie, niestety, Dzień Kota nie kojarzy się najlepiej. W zeszłym roku usypiałam Gapulka właśnie tego dnia :( Kurcze, rok już minął, a ja nadal czasami na Pirata mówię Gapek :(
Ale tak czy tak, wszystkim kotom i kotolubnym dużo radości życzę.
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Koty

Postautor: zosiasamosia » 2016-02-18, 14:18

Zosiako, jak zobaczyłam Twój wpis to myślałam, że masz nowego przyjaciela :girlwestchnienie:
------------------
U mnie w dalszym ciągu Hela stacjonuje w bazie :śmiaćsię:, nawet nie wiecie jak się z tego powodu cieszę :girlwestchnienie: i nawet wybaczam jej nocne wędrówki, które sprawdzają moją cierpliwość :crazy:
Martwię się jednak, że gdy przyjdzie prawdziwe ciepełko, to w końcu zechce wyjść...
Rudy jak pisałam, stacjonuje w gospodarczym, po nocy przychodzi do domu na papu i głaski, potem wybywa na kocyk i nyny do południa :rece2:, potem znowu papu i w teren, a ja... martwię się, kiedy długo nie wraca :umnik2:
Ostatnio, drań jeden, odgryzł mi 2 makarony z firanki, mam nadzieję że nic mu nie będzie, ( a minęło już ze trzy tygodnie ), no ale skąd mogłam wiedzieć... :umnik2:, moje koty często przesiadują na oknie z makaronami, bo dzięki takim dziurawym firanom, łatwo im wskoczyć na parapet :boast:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2016-02-18, 15:50

Moja Fela grzeje się w kotłowni ,Gucio wybywa (jak już pisałam ) albo toczy zaciekłe boje z obcymi kocurami na podwórku .Fajnie się tak...bawią ,a jak głośno .. :crazy: . No i " obcy " zaczynają znaczyć okna jako "swój teren" :girlzła: .Maniuś broni "bazy " ale się nie rozerwie :śmiaćsię: ,więc często muszę szyby przecierać .Macie jakiś pomysł ,żeby kociarstwu ukrócić te praktyki ?
Blanka


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości