Książki

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-04-01, 21:46

tuja pisze:Teraz poszłam za ciosem pozycji polecanych w tym temacie i pochłaniam Cobena. Na ten czas chciałam właśnie coś, co się po prostu lekko czyta i od samego początku absorbuje uwagę.
Polecam

Coben jest the best. W tej chwili czekaja na mnie 2 jego kolejne książki do przeczytania, tylko nagminnie brakuje mi na to czasu przez ten cholerny remont(że tez mi się na starość zachciało remont w domu robić :-/ ). Może w święta chociaż ciuteńke poczytam(jak nie będę mieć gości :-) )
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2010-05-17, 14:10

czytelnictwo podupada :-P ....więc pragnę polecić "Opętanych" W. Gombrowicza
nie znam innych książek tego autora opętani wpadli mi w ręce wiele lat temu i od tego czasu co kilka lat wracam ...autor kojarzył mi się dotychczas z dość "ciężką" literaturą a to zonk...mile się rozczarowałam
kto lubi "sanacyjne" klimaty, zamki, duchy, romanse...nie zawiedzie się
polecam

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-06-09, 09:14

Nie dysponowałam ostatnio wystarczającą ilością czasu, aby czytać w moich ulubionych ilościach :-P jednak kilka pozycji mogę polecić.
G.Perec " Życie.Instrukcja obsługi".
C.McCarthy "Droga"
G.Andre "Lochy Watykanu" - to czytałam dawno temu, ale zerknęłam na półkę i...może komuś również przypadnie do gustu.
Wprawdzie nie przepadam za literaturą S.Kinga( no, może poza "Zieloną Milą"), ale dałam się skusić córce i przeczytałam "To". Wydaje mi się, że dla znawców tego autora "To" to będzie "to" ;-)
Obrazek

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2010-06-09, 12:04

Dzięki za polecenie Pereca i McCarthy'ego. Nie czytałam nic żadnego z tych autorów, a zdaje się, że warto. Nie jestem tylko pewna, czy wezmę do ręki 'Drogę', o której piszą: "to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia". Rozejrzę się za czymś innym tego autora.
A ja polecę coś lekkiego, łatwego i przyjemnego: "Portret nieznanej damy" Vanory Bennett, z nieźle zarysowanym tłem historycznym (Anglia za czasów Henryka VIII).

Avva
Posty: 34
Rejestracja: 2010-05-29, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Avva » 2010-06-23, 19:28

Nie jestem chora, ale jestem miłośniczką książek i czytania, z resztą jestem bibliotekoznawcą. Uwielbiam Musierowicz (starsze tomy Jeżycjady bardziej mi się podobają, niż te nowsze), starsze książki Chmielewskiej, Władcę pierścieni, serię o Anicie Blake autorstwa Laurell Hamilton (w Polsce ukazało się 5 tomów, w języku angielskim 16). Teraz mam fazę horrorów...
Życie jest jak żeglarstwo, nie naprawiaj niczego za wszelką cenę...

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-10-09, 17:11

ELIZABETH GILBERT -"JEDZ, MÓDL SIę KOCHAJ " -czyli jak pewna kobieta wybrała się do Italii, Indii i Indonezji w poszukiwaniu wszystkiego .

Z czystym sumieniem polecam :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-10-09, 17:30

Właśnie Anulko ostatnio głośno o książce
ELIZABETH GILBERT -"JEDZ, MÓDL SIę KOCHAJ ", polecana jako świetny Bestseller. A ja bardzo lubię taką tematykę i jako wierna swojej pierwszej wielkiej miłości - ITALII - muszę ją mieć.:-)

Z kolei ja polecam książkę na jesienne, długie wieczory i coby nie zapadać w chandrę. ;-)
FRANCES MAYES - "POD SŁOńCEM TOSKANII". Jest też film godny obejrzenia na motywach tej powieści. :-)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-10-09, 19:14

Tak Aniu -przez jakiś czas zrzut stop klatki z "Pod słońcem Toskanii" robił mi za tapetkę na kompie :-)-piękne kadry! Poszukam książki.
Teraz ściągam książki z chomiczka,wrzucam je w expressivo,zamykam oczy i słucham.Oczywiście wolę szmer przewracanych kartek ,zapach farby drukarskiej,ale coś literki ostatnio niesforne nie chcą w miejscu ustać :lol: W ksiązce o której pisałam jestem mniej więcej w połowie ,a co do włoskiego ciao ,i znaczenia tego słowa jakie znalazłam w tej książce: :lol:
:arrow: "Dołączyłam do grona tych irytujących osób, które mówią Ciao! Tyle, że ja byłam jeszcze bardziej irytująca, bo zawsze wyjaśniałam, skąd się to ciao wzięło. (Jeśli musicie wiedzieć, jest to skrót używanego przez średniowiecznych Wenecjan przyjacielskiego pozdrowienia: Sono il suo schiavo! Co znaczy: „Jestem twoim niewolnikiem!”) "
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2010-10-12, 11:56

Hmm, książki uwielbiam- zarówno czytać jak i pisać :mrgreen: Do dziś z rozrzewnieniem wspominam pierwszą samodzielnie przeczytaną książeczkę, a mianowicie "Filonka Bezogonka" :-P
Jednak ja nie o tym chciałam...
Pozostaję w magicznym kręgu Italii, lecz w nieco innej epoce.
Czytam obecnie "Srebrną wilczycę" Alice Borchardt- wprawdzie sięgałam po nią już ze trzy razy, ale mam jakąś wielką słabość do historii Regeane... Poza tym nie dość, że akcja powieści dzieje się w Rzymie za czasów papieża Hadriana I, to jeszcze na dodatek główna bohaterka jest kobietą i wilczycą jednocześnie...

niuniak
Posty: 442
Rejestracja: 2010-08-02, 11:08
Lokalizacja: Tuchów
Kontaktowanie:

Postautor: niuniak » 2010-10-12, 12:06

Saga : Dom Nocy Mam trzy pierwsze części okazuje się że będzie więcej :23:
"Skąd mogłam wiedzieć, że losu karty, są naznaczone albo wytarte"

Bziomek
Posty: 29
Rejestracja: 2010-10-05, 10:11
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Postautor: Bziomek » 2010-10-14, 17:31

Witam wszystkich miłośników książek. Tak czytam ten wątek i nie mogę sobie wybrać czegoś odpowiedniego. Każdy z was poleca coś od siebie, lecz tego jest mnóstwo.
Mam prośbę do was - czy moglibyście mi polecić jakieś książki, które są warte przeczytania. Chodzi mi głównie o książki obyczajowe, takie życiowe, o bohaterów którzy zmagają się z życiowymi trudnościami. Czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-10-14, 20:51

Bziomek, autor Irvin Shaw i to obojętnie, która książka.Polecam, jeśli nie czytałeś jeszcze tego autora.
Pozdrawiam.
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-10-15, 08:19

Bziomek pisze: czy moglibyście mi polecić jakieś książki, które są warte przeczytania. Chodzi mi głównie o książki obyczajowe, takie życiowe, o bohaterów którzy zmagają się z życiowymi trudnościami.


Polecam "Pianistkę" Elfriede Jelinek.... Dosyć kontrowersyjna książka, ale przeczytałam jednym tchem. Jest też film pod tym samym tytułem.

"Bambino" Ingi Iwasiów.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-10-18, 21:49

Właśnie oglądam film "Królestwo niebieskie" Ridleya Scotta . Jezeli komuś podoba sie klimat tamtych czasów,to polecam kapitalną książkę Marii Rosseels "Nie oczekujcie poranka" .
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2010-10-21, 17:15

"Szpital Przemienienia" Stanisława Lema - bardzo wszystkim polecam, to moim zdaniem najlepsza książka tego autora


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości