Turystyka...

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

córka
Posty: 14
Rejestracja: 2009-02-19, 12:56
Lokalizacja: kuj-pom

Turystyka...

Postautor: córka » 2009-07-01, 13:08

Witam,

od jakiegoś czasu interesuję się możliwościami uprawiania turystyki przez osoby z różnego rodzaju ograniczeniami czy to ruchowymi, czy też wzrokowymi. Ciekawi mnie, czy podróżujecie, jaką wybieracie formę transportu, organizacji (biuro podróży/indywidualnie) itp. Sama widzę po mojej mamie, że chęci spore to podróżówania, ale ograniczeń i przeszkód jeszcze więcej :( czy poza przeszkodami architektonicznymi i finansowymi napotykacie na jakieś inne? Teraz krótkie wyjaśnienie-wypytuję, ponieważ chciałabym coś zadziałać z lokalnymi jednostkami w tej sferze turystycznej :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-07, 15:27 przez córka, łącznie zmieniany 1 raz.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-07-15, 15:50

Witaj!
Interesuje Cię ten temat jeszcze?
Moją wielką pasją są podróże i mimo tego,że korzystam z pojazdu nie poddaję się. :-)
Chętnie podam Ci namiar na moją relację z Chorwacji...
Pozdrawiam.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-07-15, 20:31

Mnie też interesuje ten temat (turystyka dla osób z ograniczeniami ruchowymi) i poproszę o szczegóły. Znalazłam dziś poświęcona tej tematyce polską stronę w internecie - ale niestety niczego ciekawego nie proponują. A zachodzie i owszem, wycieczek i tras do wyboru, do koloru. Tyle, że za pieniądze odpowiednie do ich dochodów :-( .

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-07-15, 22:03

maria_xx pisze:Mnie też interesuje ten temat (turystyka dla osób z ograniczeniami ruchowymi) i poproszę o szczegóły. .


Mario w tym roku spędzałam wczasy w Chorwacji. Ośrodek był całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Był zjazd do samiuśkiego morza, na basenie łatwe zejście i toalety przystosowane dla ON. Byłam bardzo zadowolona. :-) Widziałam wiele osób na wózkach....

Wiem, że biuro turystyczne T. U. I ma swojej ofercie katalog dla ON. Mam zamiar wysłać prośbę, by mi przysłali.

Tak jak Ty, znalazłam nowe biuro, które w swojej ofercie ma wycieczki dla niepełnosprawnych.
Od zawsze podróże i zwiedzanie były moją pasją... Nie chciałabym z tego rezygnować. :4:

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2009-07-15, 23:24

Trochę przydatnych informacji można odnaleźć pod poniższym adresem http://www.turystykadlawszystkich.pl/index.php
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-07-15, 23:36

Aniu i Haniutku, dziękuję.

córka
Posty: 14
Rejestracja: 2009-02-19, 12:56
Lokalizacja: kuj-pom

Postautor: córka » 2009-07-16, 10:03

Witam,

rzeczywiście TUI ma katalog skierowany dla ON, z tego co wiem jest niemieckojęzyczny, ale pewnie w ich biurach można uzyskać szczegóły na ten temat. Ja co raz bardziej "wbijam" się w tą tematykę, próbuję coś niecoś organizować, póki co faza projektowania. Dlatego też informacje praktyczne mile widziane :) Ja mam największy pogląd na potrzeby osób z problemami w poruszaniu się i niewidomych. Jak się coś wykluje z tego mojego działania dam znać :) pozdrawiam wszytskich miłośników podróży :)

nada
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-07, 17:45
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: nada » 2013-03-11, 22:41

Nie chciałam zakładać nowego tematu, ale natknęłam się dzisiaj na filmik i po prostu słucham muzyczki już po raz n-ty, a to, co chłopaki robią jest moim marzeniem i spełnię je :)))

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kw82TxcorE

p.s. piękny sposób na życie, chociaż jak pokazały ostatnie dni, niebezpieczny.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2013-03-12, 12:35

Nie mam pojęcia ile trzeba mieć siły, wiary, pokory i samozaparcia, by zdobywać ośmiotysięczniki. Walczyć ze strachem, słabością, wycieńczeniem, odmrożeniami i wszystkim tym, co większości ludziom nie mieści się głowie. Sam łaziłem po górach, lecz tylko po polskich i to po tych niskich, dlatego wiem, jaka to frajda, radość i cudowny sposób na życie. Mam wielki szacunek dla wszystkich himalaistów i ich niesamowitych pomocników z Nepalu, czy Pakistanu.
Niestety poprzedni tydzień był dla wielu z nich olbrzymią tragedią.

nada, filmik i muzyka perfekt. :-)
nada pisze:co chłopaki robią jest moim marzeniem i spełnię je :)))

Trzymam za to kciuki. :-)
Wojtek


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości