Kynologia

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2015-03-05, 09:14

homag - to przyjemny "dłobiazg" takie wciskanie , my psiarze odwrotnie do niektórych naszych psiaczków kochamy koty :9:
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2015-03-05, 11:13

aura pisze:homag - to przyjemny "dłobiazg" takie wciskanie
- o tak. Też tak myślę :-) .Przecież dzień bez naszych pieszczochów to nie dzień .One poprostu muszą być .U mnie to jest tak- teraz Maniuś leży z sznupą w moim kapciu :-) ,za chwile ide do wiaty "z mlekiem" dla mojej bandy.. :-D (pilnując ,żeby pupil nie nawiał na dwór ,bo kotom to mleko wypije :1: -ze złości ,bo w domu by sie tego nie złapał :lol: ) no i tez sie wpycham z kociakami w psi temat :lol: -ale jak to rozdzielić :13: .
Chyba ,że Góra zagrzmi :-( -W-H z P 8-) - jak by co to łzy pro forma ,bo boję sie ,ze znowu mnie ściśnie -wiadomo gdzie :shock:

Ps-przymierzam sie do pokazania Mańka w wydaniu Lessi ,ale to wymaga dokładnego przemyślenia :lol: ,a koty pójdą na tapete jak schudną :7: -zapowiedziałam im :lol:
Blanka

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2015-03-05, 12:42

Oj tam oj tam, kochanego ciałka nigdy nazbyt wiele, dawaj nawet grubasy.

A jak ktoś się odważy, to może połączy psy i koty w jeden wątek - jeśli będzie co do tego zgoda. Ja psa nie mam, ale tutaj zaglądam, bo miłośniczką "in spe" (chyba dobrze użyłam tego zwrotu? dobry kontekst?) jestem
Pozdrawiam
SylwiU

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2015-03-05, 13:05

sylseb pisze:A jak ktoś się odważy

Najodważniejszą w tej kwestii będzie raczej Władza i skoro kot jest psem, tylko trochę inaczej wyglądającym, i tylko w głowach ludzkich są zajadłymi wrogami, wypuśćmy je na jedno podwórko, krzywdy sobie na pewno nie zrobią, a uciechy będzie podwójnie. Moje koty są za. :-)
Wojtek

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2015-03-06, 17:22

No tak ,afgan ma koci charakter ponoć , może ma ktoś coś w tym temacie ? Będzie dwa w jednym :23:
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2015-03-06, 19:44

aura pisze:afgan ma koci charakter
- nie wiem jakie cechy charakteru posiadaja afgany-ciekawe czy trafie:wydają się być chętne do zabawy ,podatne na tresurę ,lubiące towarzystwo ludzi, nie są agresywne ,ale ignorujące obcych i raczej niezbyt chętnie nawiązujące kontakt- tak sobie jakoś to w/g mnie do nich pasuje .Ale kot i pies? oby dwa gatunki absolutnie uczłowieczone ,ale bardzo rózne .Pies wyraża emocje całym sobą ,prosi o coś ,posiada zdolności empatyczne i daje bardzo wyrazne sygnały o co mu chodzi :-) .Natomiast koty (nie spędzam z nimi tyle czasu co kociarze z krwi i kości)-chcą dominować .To człowiek podąża za kotem ,kot kiedy chce przychodzi sie pomiziać ,kiedy nie ma ochoty -nie ma zmiłuj ,robi co wdanym momencie co on chce olewając człowieka .Natomiast patrząc na moja ekipe :mrgreen: potrafię rozróznić po tym jak sie łaszą lub miauczą o co im chodzi .kiedy sa głodne kiedy,kiedy sa zadowolone ,kiedy mówią -nie podchodz ,bo nie mam ochoty..To taie moje spostrzeżenia ;-)
Jednak wyjątki od wszelkich reguł to Anulak i Maniuś- one mnie mają :-D na wyłączność ,mam ogromna słabość :oops: zarówno do jednego ,jak i do drugiego gagatka :-> .
Reasumujac mój wywód o pupilach- nie widze zbyt wielu bodobieństw pomiędzy charakterami pupilów :13:
Więc powiedz Auro jakie sa twoje afgany :-)
Blanka

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2015-03-06, 21:43

Ja nie mam afgana to luźne wnioski z obserwacji , afgan jest niezależny jak kot , łasi się bardzo tylko wtedy gdy ona ma na to ochotę a nie ludź , jest wyniosły,dumny i niezależny. No w każdym razie on mi odpowiada charakterowo pod kota :-) i czesać ruchami kocimi :-)))
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2015-03-07, 11:19

Moje koty (zwł.Anulak )mają psi charakter -gonią Maniusia :-( .Maniuś to znowu taki chytrus ,że je przegania jak my nie widzimy :-D ,tak to nie może .. :-) W sumie jednak ma cos z kota ..nie przeszkadza mu kocie żarełko -wyjada cichcem do ostatniego kąska kocie puszki :-P (jak już sie dostanie do wiaty :7: )

Sylwia-pracuje nad fotokoto -ale :oops:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Kynologia

Postautor: zosiako » 2015-08-14, 12:36

Obrazek niniejszym przedstawiam Wam mojego nowego przyjaciela - ma na imię Aki :) właśnie prostują mu się uszka bo do tej pory wyglądał jak miś uszatek :yes: jest lekko zbójowaty, ma charakterek ale zwycięża w nim pieszczochowanie :boast:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Kynologia

Postautor: blanka » 2015-08-14, 14:24

Śliczności :)
Mojemu Buroniowi uszka się już prostują tak ok. 2,5 roku ..Może mają jeszcze czas? :biggrin:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Kynologia

Postautor: zosiasamosia » 2015-08-15, 21:36

Śliczny Aki :serce: :yes:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Kynologia

Postautor: blanka » 2015-08-16, 20:45

Braterstwo przyjechało z psem :shok: .Ojjj Maniuś tego nie lubi ,nie lubi..Ich Max ma gabaryty małego słonia (tak ok.45kg ) ,więc mój pupil z góry był na pozycji przegranej). Trzymali sierściucha na smyczy ale chodzić z Nimi wszędzie musiał bo to rozpieszczone takie półdiablę ,nasz siedział przeważnie w " swoim pokoju" . Norrrmalnie jutro sąsiedzi mnie zlinczują ,bo "wszystkie oni te sierściuchy)" przeważnie szczekali a jeszcze jest Buroń w klatce ,który też się nie chciał wyłamać . Ulala.. tak było przez 2 początkowe godziny ,potem przerwa do 3 w nocy ,o której to ktoś Mańka wypuścił niechcący z sionki a ten cholernik prosto pod drzwi pokoju gdzie przebywał obcy i się zaczęło..Jak nas poderwało z wyrek wszyscy do holu to psy stanęły oko w oko :agresywny: .Mężczyżni stanęli na wysokości zadania ,ale futrzaki darły się chyba przez godzine :crazy: . Przeniosę kiedyś tam toalete na podwórko (albo toytoya zakupie) żeby idąc na siku futrzaków mi nie łączyli :biggrin:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Kynologia

Postautor: zosiako » 2015-08-20, 20:48

Blaniu - dopiero co przeczytałam - jakoś jeszcze nie ogarniam forum :crazy: a może nocniki na przyszłość wystarczą :lol:

aktualizacja - Aki nauczył się szczekać - tzn podszczekiwał wcześniej, ale teraz to już tak na poważnie - i jedzie po całości, na wszystkie tony, całymi nocami :dash1:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Kynologia

Postautor: joanna_nick » 2015-08-20, 22:39

Witam serdecznie miłosników psów i kotów!
jakoś dopiero pierwszy raz tu zajrzałam, niestety część wcześniejszych fotek mi się nie otwiera - nie widziałam np. "Okruszka"...

Ale skoro mowa o połaczeniu psa z kotem, to idealnie nadaje się mój futrzak - nie afgan, ale pies z kocim charakterkiem całą mordą... najchętniej chodziłby tylko własnymi ścieżkami, dumny i niezależny... łasić się? no nie tego to on nawet nie potrafi, co najwyżej szturchnie nosem, że czegos oczekuje... a uparty jak osioł - nie znałam wcześniej tak upartego psa - ogólnie uznałam, że należałoby zmienić przysłowie na "uparty jak pudel" - (po konsultacjach z innymi właścicielami, znawcami tej rasy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Kynologia

Postautor: zosiasamosia » 2015-08-21, 11:13

Joanna, Twój pies wygląda jak po trwałej ondulacji :biggrin:, ale serio prze/fajny jest :yes:, moje dzieci byłyby zachwycone :yes:
Blana, sąsiedzi po prostu wiedzieli, że miałaś gości :biggrin:
Zosiako Twój pies niczym dziecko - jak już nauczy się gadać, to marne szanse, aby na co dzień nie korzystało z tej umiejętności :biggrin:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości