Pomysły na krótkie wycieczki rowerowe w okolicy różnych mias

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

JD
Posty: 137
Rejestracja: 2010-03-22, 17:18
Lokalizacja: Ząbki

Pomysły na krótkie wycieczki rowerowe w okolicy różnych mias

Postautor: JD » 2010-06-27, 23:57

Może można wpisywać tu miejsca, gdzie np. można dojechać pociągiem i potem przy użyciu roweru lub nawet bez zostać przez jeden dzień ewentualnie dwa i tanio oraz przyjemnie spędzić czas. tak spędzałem i zwiedzałem wschodnią część Polski. A jest tam co zobaczyć np.:
-Garbarka przepiękny klasztor żeński prawosławny
-Drohiczyn historycznie to zamek gdzie byli Polscy rycerze krzyżowi Zakon (Bracia Polscy) założony przez tego samego Konrada Mazowieckiego od Krzyżaków, Był tam również chyba w XV koronowany jedyny Król nie Car Rosji
-Mielnik

i wiele innych
w zeszłym roku przewóz rowerów w kolejach Mazowieckich był bezpłatny, bilet na osobę cały ok 10-15 PLN, nocleg czasem ok 20-30 PLN(często za darmochę). a można co fajnego przeżyć i zobaczyć.
Naprawdę są to wspaniałe tereny mają ciekawą historię i piękną przyrodę.
Powoli opiszę swoje doświadczenia, a WQy jeśli będziecie mieli własne to chętnie posłucham
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez JD, łącznie zmieniany 2 razy.
Nienawidzę hipokryzji i działania za plecami,
Szanuję osoby mówiące wprost to co myślą bez pośredników.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-06-28, 00:03

Jarku, bardzo dobry pomysł :-) Jeśli masz jakieś zdjęcia, to bardzo mile widziane :-)
Obrazek

JD
Posty: 137
Rejestracja: 2010-03-22, 17:18
Lokalizacja: Ząbki

Postautor: JD » 2010-06-28, 00:12

Beata:) pisze:Jarku, bardzo dobry pomysł :-) Jeśli masz jakieś zdjęcia, to bardzo mile widziane :-)


Wyciągnę swój stary notes, opiszę miejsca, gdzie można spać i orientacyjne ceny. teraz mam chwilę czasu. Może ktoś skorzysta. ja np. nocowałem w pokoju z telewizorem i wspólną na trzy lub cztery pokoje naprawdę czystą łazienką w okolicach zalewu Siemianowskiego za całe 20 złociszy, piękny ogród i miejsce na grila.

ale muszę trochę pogrzebać, dzisiaj pierwszy dzień naprawdę wolny.
w jakieś soboty i niedziele sam na pewno znowu się gdzieś tam wybiorę.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez JD, łącznie zmieniany 1 raz.
Nienawidzę hipokryzji i działania za plecami,
Szanuję osoby mówiące wprost to co myślą bez pośredników.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-06-28, 00:15

W takim razie poczekamy :-) Wakacje dopiero się zaczęły i z pewnością ktoś skorzysta z dobrych i sprawdzonych wskazówek :-)
Obrazek

JD
Posty: 137
Rejestracja: 2010-03-22, 17:18
Lokalizacja: Ząbki

Postautor: JD » 2010-06-28, 22:15

przedstawiam krótką trasę jaką można pokonać w okolicy Garbarki
garbarka

w Garbarce są gospodarstwa agroturystyczne ale niestety drogie, ja nocowałem w Homotach i Pawłowiczacz nocleg 15 PLN od osoby, czysto i przyjemni ludzie nie było problemu z miejscem w okolicy 1-3 maj dwa lata temu. Gospodarstwa dobrze oznaczone z drogi, w Garbarce 30- 50 Pln od osoby i wtedy nie było miejsca. W okolicy piękne lasy i rzeka Bug. Można odpocząć. Pociąg do Czeremchy kursuje z Wa-wy wsch ( z Tłuszca ) i ma specjalne miejsca na rowery , jestr to tzw autobus szynowy czy jakoś tak , jest krótki. po dwóch godzinach jest się na miejscu.
Garbarka to tzw "prawosławna Częstochowa" jest tam góra krzyży, jest legenda o uzdrowieniu mieszkańców w cudownym źródełku, mały sympatyczny kościółek. Są tam zamykane, żony popów, którzy awansowali na biskupów prawosławnych w Polsce.
Nienawidzę hipokryzji i działania za plecami,
Szanuję osoby mówiące wprost to co myślą bez pośredników.

JD
Posty: 137
Rejestracja: 2010-03-22, 17:18
Lokalizacja: Ząbki

Postautor: JD » 2010-07-13, 00:08

Ten temat to chyba pomyłka nikogo nie interesuje poza mną i może lepiej go usunąć.
Po co zaśmiecać forum
Nienawidzę hipokryzji i działania za plecami,
Szanuję osoby mówiące wprost to co myślą bez pośredników.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-07-13, 08:36

Wyrzucić, no co Ty ? Póki co w tym roku pogoda nie sprzyja wycieczkom, najpierw deszcze, teraz upały, ale na chłodniejsze dni temat jak znalazł.

A tak przy okazji, w tematach pokazuje tylko część tematu i brzmi on dość osobliwie: pomysły na krótkie wycie.... ;-)

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-07-13, 10:57

Poszukuję tanich miejsc noclegowych w Krakowie lub okolicach?Może ktoś coś wie na ten temat to proszę o kontakt.
Z góry dziękuję
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-07-13, 11:18

Jarku, ja go podczytuję, a nawet znam trochę te okolice :lol: Miło się czyta, a Twoje wzkazówki są bardzo cenne :-)
Ale, jeśli mogę, to....... ta "prawosławna Częstochowa" to nie Garbarka a Grabarka :roll:

Aiszko byłam kiedyś w Krakowie, ale to było baaaaardzo dawno ;-)
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

mona
Posty: 182
Rejestracja: 2009-02-26, 16:05
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postautor: mona » 2011-06-26, 21:07

Wycieczki rowerowe, :-) to moje uzupełnienie życia i cudowny sposób na ujarzmianie SM ,choruję już21 lat i rower pomagał mi zwyciężać nie jeden czy tylko lekki rzut ?Jechałam mimo problemów z utrzymaniem stóp na pedałach ale ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 2 lata temu .Dziś wróciłam właśnie z 35 km wycieczki , cała w skowronkach :-) ,szczęśliwa ,ze dostałam jeszcze szansę by cieszyć się życiem .Takie odległości pokonuję raz w tygodniu w niedzielę a tak to jeżdżę co drugi dzień po ok 10 - 15 km.
Mona


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości