Akwarystyka

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2008-12-30, 09:56

A nasz bojownik cosik osowiały, albo zbiera mu się na umarcie :-( albo mu za zimno. Nie chce jeść, nikogo już nie goni, może się zakochał.... ale w kim?

Agnieszka
Posty: 67
Rejestracja: 2008-02-28, 11:39

Postautor: Agnieszka » 2008-12-30, 14:27

Spiesze aby Wam opowiedziec o moich milusinskich w akwarium!!! No wiec tak. Najpierw (przez sobote i niedz.) sprawdzilam ze utrzymuje mi sie temp. wody ok. 21-23stop. Pani w zoologu powiedziala, ze w tej temp. dobrze beda sie czuc mieczyki i gupiki. No to kupilam mieczyka (to jest pan :-D ) i gupika (pani :-P ). Poniewaz mam male akwarium :-/ to nie chce rozmnazac rybek. Jednak po zapakowaniu juz w woreczek tych rybek pani napomknela, ze samiczka moze spodziwac sie mlodych :mrgreen: Po wpuszczeniu do akwarium tych rybek, gupiczka od razu zaczela plywac i "zwiedzac teren" :-D natomiast pan mieczyk byl osowialy i baardzo spokojny. Wiekszosc czasu spedza w jednym miejscu (przy dnie obok kamienia) :-| On chyba jest chory :-( Myslalam, ze poprostu brakuje mu towarzycha i dokupilam trzy neonki :-D Mlody ozywil sie ...na chwile .... i teraz znowu jest osowialy :-/ Szkoda mi go bo jest sliiiiczny!
Ups. Przepraszam bo sie za bardzo rozpisalam :oops:

[ Dodano: 2008-12-30, 13:33 ]
Iffonka pisze:A nasz bojownik cosik osowiały

A moze moj mieczyk zarazil sie od Waszego bojownika ...przez inetrnet??? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Calhir
Posty: 440
Rejestracja: 2008-06-10, 10:10
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Calhir » 2008-12-30, 14:37

Podbij temperaturę do 25 stopni (masz chyba grzałkę). Jeśli chodzi o mieczyki to rybki potrzebują niestety sporo miejsca - tak co najmniej 100 litrów, ale spoko ja także trzymałem je kiedyś w 10 litrach - tu uwaga - akwarium musi być koniecznie przykryte bo ryby wyskakują!
Rozmnażania rybek nie bój się, bo mamusia z chęcią będzie zjadała potomstwo - zwłaszcza w małym akwarium. Samce gupików są o wiele piękniejsze od samic, więc warto zainwestować w 2 lub 3 sztuki.


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości