Koty

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-14, 23:29

Jest trochę tych sklepów :girlniesamowite:
karusek.com.pl
apetete.pl
zooart.com.pl
Już mi się nie chce przeglądać, bo za dużo tego. Wyguglowałam sklep zoologiczny online, a tam cała lista :girlniesamowite: . Mały wybór źle, duży wybór jeszcze gorzej :histeryczka: bo co tu wybrać?
Anka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-15, 12:08

karmimypsiaki.pl sklep fundacyjny, wiec 2 w 1 - zakupy I pomoc zwierzakom :yes: . Poza tym chwala sie ze maja tylko dobre karmy. Musze zrobic porzadek z klawiatura I porownac ceny z zooplusem
Anka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2019-07-15, 20:56

Ann pisze:Source of the post bo co tu wybrać?

Nasze koty skazane są na karmy sklepowe. Co w nich jest tak naprawdę - się chyba nie dowiemy. U weta kociaków bardzo dużo i to coraz młodsze. Jaka w tym zasługa karmy?
Dziękuję Ann za listę sklepów i powtórzę za Tobą - co wybrać ?

Moj Ineczka w czasie seansu

XxY.jpg
Wojtek

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-16, 02:23

Wow! KosmoKot :girlhaha: . Sprzedaj temat do gazet, w zeszłym roku był pyton, czemu nie kot ufo w tym? :lol:
Anka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2019-07-16, 10:49

Inka stwierdziła, że nie chce być kimś medialnym. :)
Ci co nie lubią kotów ( też dla mnie kosmos ) mogą się przestraszyć. :)
Wojtek

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-16, 20:15

homag pisze:Source of the post nie chce być kimś medialnym.

Mądra dziewczynka :yes: , co widać po oczach :yes:
Anka

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2019-07-17, 06:34

homag pisze:Moj Ineczka w czasie seansu

O rany! Kolejny kot o wyjątkowym spojrzeniu :lol:
I dziwić się, że potem boją się kotów...
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Koty

Postautor: zosiasamosia » 2019-07-17, 14:03

Ann pisze:Source of the post "Nie mogę, bo kot"
Mam to samo :biggrin:
homag pisze:Source of the post Niedawno pytałem na forum czym karmicie swe koty. Moje są wybredne, albo ta karma, którą im daję coś im nie pasi.
Salonowe koty generalnie wybrzydzają choćbyś nie wiem co kupił. Bywa, że codziennie rano otwieram puszkę, a wieczorem wyrzucam :diablo:
W ciągu dnia waćpanna co najwyżej kilka chrupek zje. Za to koty z podwórka zjadłyby konia z kopytami. Tak już jest.
Koty wolą karmy marketowe ( podobnie jak ludzie fasfoody ), bo często jest tam sporo cukru i innego świństwa. Taka marketówka zawiera zazwyczaj 4% mięsa, a reszta to zboża, a te pyszne krokieciki z reklamy to właśnie zlepek powyższych składników.
Nie utrafisz Wojtku w gusta :umnik2:
Moje dzieci jak nie są głodne, to otwierają lodówkę i mówią, że nie ma co zjeść :biggrin:
Ann pisze:Source of the post Odkryłam sklep bitiba.pl
To jest to samo co Zooplus, tylko punkcików nie dostajesz, w zamian cena niższa o 1-2 złote na pakiecie.
homag pisze:Source of the post Zooplus mnie ostatnio rozczarował.
A co się stało?
--------------------
Chwilowo jestem poza domem i tęsknię za Heleną :girlwestchnienie:, ale mam na pocieszenie 2 małe rozrabiaki i psa :biggrin:
Załączniki
IMG_20190717_140346.jpg
IMG_20190716_093007.jpg
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-17, 17:11

Śliczne te rozrabiaki :girllove: . Ja na razie zostaję w zooplus, niestety nie stać mnie na fundacyjny karmimypsiaki.pl bo tam wychodzi dużo drożej (tak mi wyszło, choć u mnie matma na poziomie mľodszych klas podstawówki :wink: ). Gdzieś czytałam że Brit jest dobrą karmą I rozważaľabym zmianę sklepu ze względu na marki, których zooplus nie ma, ale Gutek ma przejść na Royala, a moi panowie jedzą, co podam, to zostaję tam. Jedna wetka polecała nerki wieprzowe, mama poczęstowała Gucia I oszalał na ich punkcie, przywiozła moim, to Pucek mało nie pękł z obżarstwa z filozof Kocio powąchał I zanim się namyślił, to Pucek już wszystko zeżarł. Rzeczywiście, salonowce są rozpieszczone I wybredne :oszukać: :girlniesamowite: I to jest jak z dziećmi - na podwórku wszystko smakuje lepiej niż w domu, pamiętam ze wsi, wzgardzona karma, wyniesiona na ogródek, była zjadana bez marudzenia przez "wzgardzicieli" :girlhaha:
Anka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-17, 19:13

Wojtek, Eureka! :yahoo: dopiero teraz sobie przypomniałam :party: . Skoro się martwisz, że Twoje koty za mał jedzą, to może po prostu urozmaić im sposób podawania karmy :taniecgirl: . Zamiast wyciągać z miski, gdzie zawsze jest, niech będą zmuszone ją znaleźć. Porozkładaj po troszeczku w różnych miejscach tak, żeby znalezienie pożywienia stanowiło wyzwanie, a sama karma będzie wtedy nagrodą cokolwiek to będzie :yahoo: . To nie jest moje odkrycie, wyczytałam to kiedyś na kociej stronie kiedy chciałam odchudzić Pucka. Wspinał się po pułkch I drapaku I wszystko powyjadał, a przy okazji trochę się poruszał :wink: . Twoje nie mają schudnąć, ale przynajmniej będziesz wiedział, że zjadły :)
Anka

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2019-07-17, 19:29

Zosiasamosia kociaki cudne. Tylko musiałam powiekszyć drugie, żeby zobaczyć wokół jakiego pojemnika zakręciła się trikolorka. A tu okazało się, że to filiżanka :lol:
Helena wybaczy, może bedziesz musiała poczekać, ale na pewno wybaczy.
Pozdrawiam
SylwiU

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2019-07-17, 21:31

zosiasamosia pisze:Source of the post Bywa, że codziennie rano otwieram puszkę, a wieczorem wyrzucam

Ann pisze:Source of the post Rzeczywiście, salonowce są rozpieszczone I wybredne

Skądś to znam.. :)

zosiasamosia pisze:Source of the post Nie utrafisz Wojtku w gusta :umnik2:

Zosiu, jestem umówiony na jutro z przedstawicielem firmy husse. Mam na próbę otrzymać jakieś próbki z dwoma rodzajami karm. Już kiedyś kotkom swoim je dawałem i pamiętam, że nawet im smakowało. Mam ewentualnie dać znać, czy jestem zainteresowany zakupem tej karmy po degustacji próbek.

Maluchy śliczności..tricolorek kicia bajka i czarny druga bajka. Pomarańczowe oczy i białe skarpetki. :serce:

Zooplus wysłał mi w czasie tych upałów w czerwcu puszki Miamor..Niestety transport odbywał się w zwykłym kurierskim blaszaku bez klimy i karma się zagotowała. Wyrzuciłem ją i gdy napisałem do nich, żeby w czasie takich upałów, karmy w puszce wysyłali w jakimś specjalnym pojemniku, polecili mi zrobić zdjęcia otwartej puszki, a karma już dawno była w kanalizacji. Nie chciałem zwrotu pieniędzy, ani puszek..chodziło mi by ktoś pomyślał tam u nich, że to jest jedzenie i w temperaturze +60 stopni może się popsuć i co gorsze przytruć koty. Żadnego odzewu.

Ann pisze:Source of the post Wojtek, Eureka! :yahoo: dopiero teraz sobie przypomniałam

Może dobrze Ann doradzasz, chociaż czytałem, że koty lubią jak miski są w tym samym miejscu i każda zmiana może powodować nawet stres u kota, a wiesz jak te nasze są rozpuszczone. Zaczną mnie omiałkiwać, że micha nie w tym miejscu co trzeba. :biggrin:
Zawsze można spróbować, by im trochę w tą monotonię życia, wlać jakiś pierwiastek zaciekawienia.
A te nerki wieprzowe, to surowe.?
Wojtek

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Koty

Postautor: Ann » 2019-07-17, 23:20

Nerki surowe, tylko oczyszczone. Z kolei inny wet mówił żeby nie dawać surowego mięsa, chyba że mamy pewne źródło. Ja kotom nie zabrałam misek ze stałego miejsca, porozrzucałam chrupki na półkach I drapaku jako dodatek. Okazało się, że Pucek podchodził do miski chyba żeby sprawdzić ich zawartoŝć, ale zjadał mniej, za to z drapaka I półek wszystko znikało.
Anka

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2019-07-18, 06:41

U mnie dostają w tych samych miejscach i jeszcze uzupełniam miski w określonej kolejności, najpierw dla Śnieżki, potem Księżniczka i Pirat. Zabawne jest, że Pirat podchodzi ze mną do każdej, ale nie zaczyna jeść nie ze swojej, czeka na swoją kolej :) Dżentelmen no!
Pozdrawiam
SylwiU

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2019-07-18, 11:59

Zrezygnowałem z surowego mięsa, od kiedy Prezes odszedł. Mimo, że niby dobre, bez sterydów, ale to jednak z kurczaków hodowanych na fermach, a co tam się dzieje, to koszmar. Jedynie z jakiegoś wsiowego źródła mogę im do miski podać.
Trochę późno o tym zdecydowałem, ale wet zawsze powtarzał, że surowe jak najbardziej. Cóż..
Wojtek


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości