Koty

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2015-09-06, 11:20

Miejmy nadzieję, że Helenka jak będzie coraz starsza, stanie się ostrożniejsza i przewidywująca. Natura kocia ciągnie je na łono natury i jak raz posmakują tego miodu, raczej w domu się ich już nie zatrzyma.
Numer z myszami Zosiu, to norma dla kociaków spędzających czas na dworze.
A cujek Twej murzynki piękny. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2015-09-06, 12:41

zosiasamosia pisze:Source of the post codziennie przynosi jakąś sztukę , tzn. nie zjada jej, a jedynie bawi się nią do momentu, aż ta...
- Anulak (póki był :cry: ) tez prowadził takie praktyki :crazy: i podrzucał mi na wycieraczkę sztywną delikwentkę ,blllee . Gucio i Fela tego na szczęście nie robią :)
Blanka

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Koty

Postautor: rybka » 2015-09-06, 21:41

U mnie koty przynoszą myszy, krety a nawet żabę widziałam :crazy: , a futro Heleny powalające
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2015-09-07, 06:39

No cóż, moim pozostają tylko muchy :) Ale Pirat znakomicie sobie radzi z łapaniem ich, co prawda jak coś zobaczy to idzie jak taran i zdarza się nieco dodatkowych strat, ale przynajmniej muchy mnie nie drażnią. Większego stresa mam, jak próbuje upolować jakąś osę, ale to wtedy ja się tym zajmuję.
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Koty

Postautor: zosiasamosia » 2015-09-07, 11:39

homag pisze:Source of the post cujek Twej murzynki piękny. :)
rybka pisze:Source of the post futro Heleny powalające
:giveheart:
blanka pisze:Source of the post Anulak ( póki był ) tez prowadził takie praktyki
Kiedy zobaczyłam pierwszą sztukę pod drzwiami, pomyślałam Blana właśnie o Tobie :wink: ( pamiętam jak pisałaś :crazy: )
rybka pisze:Source of the post U mnie koty przynoszą myszy, krety a nawet żabę widziałam :crazy:
Rybko, ale czy my widzieliśmy Twoje koty? :clapping:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Koty

Postautor: rybka » 2015-09-07, 19:05

zosiasamosia pisze:Source of the post Rybko, ale czy my widzieliśmy Twoje koty? :clapping:

nie widzieliście i obawiam się że ich nie zobaczycie, to są wiejskie koty, na wpół dzikie - sztuk 3. Trudno je złapać, chyba że przy misce. Kotka imieniem Kotka ma chyba z 10 lat, jest najbardziej oswojona, czarna trochę podpalana, Ruda - jej córka, młoda (szczęśliwie wysterylizowana) trzech kolorów - rudo-biało-czarna,trochę pancia i najmniejsza szara (raczej też kotka) imieniem Kula - z charakterem, dbająca o swoje (ale kulką już nie jest) no a resztę to musicie sobie wyobrazić :biggrin:
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Koty

Postautor: zosiasamosia » 2015-09-14, 11:02

rybka pisze:Source of the post to musicie sobie wyobrazić :biggrin:
Aha... :acute:
--------------------
Wczoraj udało mi się pstryknąć foto dwóm kociakom ( jest ich więcej ), które przychodzą na moje podwórko podjeść co nieco...
Chude, głodne i niczyje - smutne. Co rok na świat przychodzą młode. To rodzicielka Heli tak skutecznie zakociła podwórko i okolice.
I tak jest co roku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osobnik na ostatnim zdjęciu oczywiście nie jest kotem, ale załapał się na foto podczas wczorajszych oględzin podwórka. W ubiegłym roku mieliśmy parkę z młodymi :serce:

Obrazek
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2015-09-14, 14:51

Fajne fotki Zośka i fajnie ,że tym małym naszym przyjaciołom okazujesz :serce: .One tego potrzebują bardziej niż nasze pieszczochy .

Ten futrzak z pierwszej foty prawie taki jak nasz tygrysek :) .Z naszego dzikus się zrobił niesamowity .Ja do niego z serduchem na dłoni ,a on z pazurami :crazy: .O dziwo -przychodzi zaczepiać M :shok: nawet da Mu się pomiziać ! Na moje oko ,to chyba jaki młody diabeł :yes: .Zamknełam czorta w komórce i czekam ..już kilka dni ,a poprawy w moją stronę nie ma .Cóz..poczekamy -zobaczymy :wink:
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2015-09-14, 15:15

Zosiowe maluchy piękne. Ten pierwszy na 100% kocurek. Dobrze, że mają taką stołówkę awaryjną, ale szkoda, bo takie małe bidy, a do zimy nie tak daleko. W blokowisku też co roku przybywa nowych malców. Niektóre z nich dokarmiam, zimą udostępnię pomieszczenie gospodarcze w piwnicy, przez które przebiega rura ciepłownicza.
blanka pisze:Source of the post .Zamknełam czorta w komórce i czekam

Czorta wypuścić w tej chwili. Zdziczeje jeszcze bardziej. Noo..
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2015-09-14, 19:35

Zosia - nie wiem jak u Was ale wiem, ze są darmowe programy sterylizacji bezdomnych kotów i fundusz na dokarmianie. ostatnio byłam u koleżanki i mi opowiadała, ze wyłapali z sąsiadami koty i miasto pokryło koszty ich sterylizacji (klatki dostali od weta, który ma podpisaną z miastem umowę no i musieli je zawieźć i przywieźć), co miesiąc dostają karmę dla nich, nawet latem. po prostu szkoda sierściuchów zimą noooo :yes: może i coś takiego jest też u Was? oprócz tego dostała jakąś dotację do karmy przez zdaje się rok za to że przygarnęła jedno z tych kociaków ( o matko, ten jej kot jest taki brzydki, że aż piękny :) )

Blania - uwolnić czorta :clapping:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2015-09-14, 19:43

homag pisze:Source of the post Czorta wypuścić w tej chwili.

zosiako pisze:Source of the post Blania - uwolnić czorta


Nie ma szans ! Ja go tam oswajam :biggrin: .Chodzę z mleczkiem i żarełkiem ,nawet rozmawiam z nim :biggrin: . Swoje potrzeby tez ma gdzie załatwić .Także komfort :biggrin: .Powiedziałam mu dziś ,że ile będzie w "komforcie" siedział zależy wyłącznie od niego - co tam pojął to tylko on sam wie ,ale słowo się rzekło :biggrin: Ktoś pęknie -albo on,albo ja :dance:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2015-09-14, 20:48

Blaniu a na którym etapie "oswajania " kota jesteś? ;bo ja znam takie:

1. kot nie może przebywać w domu
2. ok. kot może przebywać w domu, ale w określonych pomieszczeniach
3.ok kot może przebywać we wszystkich pomieszczeniach, ale nie wolno mu łazić po meblach
4.kot może łazić tylko po starych meblach
5. no dobra.. kot może łazić po wszytskich meblach ale nie może spać w łóżku
6.kot może spać w łóżku, ale nie może włazić pod kołdrę ani na poduszkę
7..... kot może spać pod kołdrą i na poduszczce ale tylko za zgodą człowieka
8. kot może spać pod kołdrą i na poduszkę
9.człowiek może spać pod kołdrą za zgodą, ale tylko kot śpi na poduszce :crazy:

no i zakładam się że pierwsza pękniesz :crazy:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

bebe
Posty: 9
Rejestracja: 2015-09-13, 17:55

Koty

Postautor: bebe » 2015-09-14, 20:50

A może ktoś chce przygarnąć jednego albo dwa kotki? :) Urodziły nam się 4, jeden już ma właścicieli, jednego zostawiamy sobie i te dwa...

Czarno-białe samcze maluchy, mają po 6 tygodni, są wesołe i niesamowicie urocze. Są odrobaczone i mają książeczki zdrowia.

Mieszkamy w Tychach.
Załączniki
kot4.jpg
kot2.jpg
kot3.jpg
kot1.jpg

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Koty

Postautor: anula;) » 2015-09-14, 23:03

Ech.. mimo wszystko chciałabym zobaczyć te ...wiejskie koty Doroty :) Coś mi się wydaje ,że (sądząc już po samych imionach!) -są absolutnie niepowtarzalne...zjawiskowe...ba! wręcz nasze Forumowe :biggrin: :angel:

Samosia -charakterne te Twoje dzikusy..widać po pyszczkach -oł jeee! :clapping:

Blania.. a Tobie to się na pewno kot z zającem nie pomylił? :crazy: Ty go chcesz tak ...do zimy trzymać za oknem aż skruszeje? No ja nie wiem nie wiem.. Kot -zwierz wolność nade wszystko kochający :acute: Ty weź -prosz!!! :kiss:

No i Basine... bebe kociaki... Qrcze no-oczu nie mogę oderwać -takie słodziaki! :serce: Cudne gamonie! :good:
Oby trafiły w dobre ręce...trzymam kciuki! :)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Koty

Postautor: blanka » 2015-09-15, 10:46

Śliczne kociątka Basiu :) .Wyżej są zdjęcia Anulaka -kociak mój i Anuli :biggrin: -bardzo podobny do Twojego łaciatka :)

*****
Spokojnie Kochani ,spokojnie.. Tygrysek jest w niewoli dlatego właśnie , żeby mu się nic nie stało .W okolicy jest dużo obcych kocurów (już wyglądem budzących grozę :crazy: ) więc jeżeli by się zgubił mógłby już nie wrócić .Ale pracuję nad kotkiem ,już podchodzi do miski kiedy siedzę w pobliżu ,wąchał mi ręke , troszkę się bawi jak mu rzucę piłeczkę .Takiego diabełka trzeba rozpracować powoli ,kiedy się przekona że nic mu nie grozi będzie pierwszy szukał kontaktu :) i wtedy wyjdzie z "komfortu" :boast:
zosiako pisze:Source of the post 1. kot nie może przebywać w domu
- na tym etapie pozostanę ,bo jak by mi się ten cały zwierzyniec wtoczył do domu to mnie by została ..komórka.. :cry:
Poza tym w domu niepodzielnie króluje Maniuś ,który ze względu na swoje "szlacheckie pochodzenie" nie toleruje nikogo i niczego w pobliżu :biggrin:

Anula- coś uszka ma ten zając za malutkie..a i ogonek jakiś inny.. ,zresztą co ja tam wiem :beee: - póki co komórka a potem się zobaczy :biggrin:
Blanka


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości