Koty

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2017-10-06, 20:41

Wiem, że czas raczej smutny, ale ponieważ sama Zosia godzi się na nowe fotki, to zapodam, tym bardziej, że łączy się z tym opowieść. Mianowicie, byłam dwa tygodnie na turnusie rehabilitacyjnym i oczywiście przy dworze była kocia rodzinka, kocur - czarny i trikolorka - niestety, im zdjęć nie robiłam (też młodziaki, koło trzech lat pewnie mają). I oczywiści trójka maluchów, tak pewnie góra 4 miechy. Oczywiście dorosłe "niewycięte", maluchy też. A ponieważ byłam na rehabilitacji z weterynarzami, to zapała decyzja, że dorosłych trzeba ciąć, można zabrać na jeden dzień, oporządzić i przywieść z powrotem. A maluchy najlepiej zabrać do Łodzi, odpchlić, odrobaczyć, wysterylizować, zaszczepić i znaleźć dom. Miało być tak, maluchy, to jedna trikolorka - zwana Mają, skoro trikolorka, to na pewno dziewczynka. Potem biało-ruda koteczka i czarno-biały kocurek, zwany Lulu. Niestety, udało się złapać tylko trikolorkę i biało rudą, pojechały do Łodzi (weci na jeden dzień musieli wrócić do domu) i okazało się, że:
    trikolorka - dziewczynka
    biało-ruda, to ... chłopiec, tylko wnęter, na szczęście udało się sprowadzić jajeczka bez problemu, więc kastracja nie będzie problemem
    a po powrocie obejrzeli Lulu i okazało się, że to jednak Lula :)
Dorosłe koty już po zabiegach i wróciły "do natury", będzie im łatwiej żyć, no i będą się trzymać domu. Oglądając czarnego kocura myśleliśmy, że jest w kleszczach, a tymczasem był cały w strupach, miał spuchniętą łapkę, więc walki toczył. A młodziaki czekają na leczeniu - siedzą sobie w szpitalu we wspólnej klatce, i spokojnie czekają na nowe domy. I teraz będą zdjęcia, najpierw Maja
Obrazek
teraz biało-rudy kocurek, chyba jeszcze bez imienia:
Obrazek
I Lula, która dopiero przyjechała i jeszcze nie zdążyła się doprowadzić do porządku:
Obrazek
Na wsi siedziały głównie w kotłowni i stąd szary kolorek u Lulu, ale spokojnie, tamte też tak wyglądały :) Wystarczy kilka dni i będzie czyściutka. Wśród obsługi była jedna dziewczyna, która się bardzo zżyła z kociakami, ale sama wie, że lepiej im znaleźć szybko dom, może uda się kogoś z ogrodem? A jak się do niej przytulały, to musiała się myć i przebierać, bo cała była w sadzy :)
Pozdrawiam
SylwiU

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2017-10-07, 10:24

zosiasamosia pisze:Source of the post Generalnie jakoś nie mogę uwierzyć, że go nie ma.

Ja też Zosiu. Rudzik na tych fotkach ostatnich jest taki szczęśliwy i taki facio. Codziennie zaglądam do kącika i też czekam na niego.

Nie wiem co koty mają na punkcie walizek. Moje, gdy zobaczą otwartą, też nurkują do środka, a gdy zamknięta, pakują się na nią.
Mrówek fajny gość. :serce:

Sylwia, brawo za to co robisz. Duże brawa. Dorosłe nie będą już co roku się bezmyślnie i niekontrolowanie rozmnażać, a jak młodziakom uda się adopcja, to będzie super. Cała trójka śliczna.

Moje koteły, teraz śpią, odsypiają kilkudniowy remont, bo trochę się strachały odgłosu młota udarowego.

Wg. wieku..

20170923_211239.jpg


20171007_091052.jpg


20170923_211425.jpg


Prezes wygląda na wystraszonego, ale on taki ma wzrok. :yes:
Wojtek

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2017-10-07, 19:41

homag pisze:Sylwia, brawo za to co robisz. Duże brawa.

Nie będę ukrywać, ja tylko przekazuję informacje i szukam potem domu, co z kotami średnio mi wychodzi :( Duża zasługa wetów i pani :girlhaha: Justyny, pracującej w Dworze: żebyście ją widzieli, jak się żegnała z maluchami :girlwestchnienie: I jak opowiadała o tym, co ma w domu, aż serce rośnie :angel:, dzieciaki też w taki sposób są wychowywane...
homag pisze:Moje koteły, teraz śpią, odsypiają kilkudniowy remont, bo trochę się strachały odgłosu młota udarowego.

Rewelacja! Śliczne ujęcia!

A propos rehabilitacji, dzisiaj zobaczyłam to, co robi Śnieżka - bez wysiłku przyciąga sobie wyprostowane "odnóże kroczne" do lizania i spokojnie przeprowadza ablucje. A ja sobie przypomniałam zajęci jogi, w których uczestniczyłam, jak to u mnie wyglądało... I po prostu zazdrość mnie zaczęła napoczynać :girlhaha: Wiem przynajmniej do czego dążyć :girloczko:
Pozdrawiam
SylwiU

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2017-10-08, 11:17

sylseb pisze:Source of the post ja tylko przekazuję informacje i szukam potem domu

Od tego wszystko się zaczyna..wiadomość trafia do " dobrych " ludzi i maluchy mają szansę na normalne życie.

sylseb pisze:Source of the post dzieciaki też w taki sposób są wychowywane...

I tutaj jest sedno problemu, wpojenie małym dzieciom zasady, że nie wolno krzywdzić zwierząt, a naszym obowiązkiem jest im pomagać. Niby proste, ale dla wielu skomplikowane.

sylseb pisze:Source of the post Wiem przynajmniej do czego dążyć

Powodzenia życzę. :) Ja nawet nie próbuję. :biggrin:
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2017-10-08, 12:17

Zosiu jak widzę nowe wiadomości w temacie to liczę na Twój post z super wiadomością :firends: nieustająco czekam na to :firends:
Sylwia- czapki z głów :hi: nadzieja wraca widząc że są takie wielkie serduszka na tym świecie. :serce:
Wojtku- cała trojca wygląda wspaniale :boast:

A Mrówek jak to Mrówek ma focha po moim powrocie do domu- przyszedł się przywitać, pomizial i przypomniał sobie że mnie nie było więc teraz chodzi obrażony :boast:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Koty

Postautor: zosiasamosia » 2017-10-08, 20:38

zosiako pisze:Source of the post rozmawiałam z koleżanką i jej kotka wróciła po 2 miesiącach
Ech..., to musiało być uczucie... bezcenne :girlwestchnienie:, chciałabym takiego doświadczyć :girlwestchnienie:
Niestety wszelakie informacje jakie do nas ostatnio docierały, tyczyły się kota sąsiadki, o którym już pisałam. Sobowtór :obrażony:
Zatem Rudzika nie ma w okolicy.
homag pisze:Source of the post Rudzik na tych fotkach ostatnich jest taki szczęśliwy i taki facio
:girlwestchnienie: :obrażony:
-----------------------------
Śliczne te kocie mordki, zawsze mnie fascynuje to, że koty mogą być tak różne :yes:
Sylwia masz ogromne serce :good:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2017-10-09, 15:16

zosiasamosia pisze:Source of the post chciałabym takiego doświadczyć :girlwestchnienie:

A dlaczego miałoby tak się nie stać..moja wiara w dobre zakończenie ciągle jest. :firends:

zosiasamosia pisze:Source of the post
Śliczne te kocie mordki, zawsze mnie fascynuje to, że koty mogą być tak różne :yes:

Taa, każdy kot jest zupełnie inny pod każdym względem..inaczej nawet mruczy..ba, nawet po zawartości kuwety poznam, który koteł z niej korzystał. :yes:
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2017-10-10, 09:42

Zosiu :firends:
dzisiaj mój mały bohater upolowal pierwszą mysz :boast: jestem bardzo dumna :delikatna: niestety nosił ją po całym domu :crazy:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2017-10-10, 12:38

zosiako pisze:Source of the post dzisiaj mój mały bohater upolowal pierwszą mysz

Brawo Mrówek..przeszedł inicjację albo myszka była w ramach przeprosin za
zosiako pisze:Source of the post Mrówek ma focha po moim powrocie do domu- przyszedł się przywitać, pomizial i przypomniał sobie że mnie nie było więc teraz chodzi obrażony

:)
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2017-10-13, 08:10

Zosiu :firends: :serce: jak cały czas 3mam kciuki :serce:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2017-10-17, 15:07

Samosiu, jakieś dobre wieści w sprawie Rudego.?
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2017-10-21, 11:03

Zaglądam z nieustajaca nadzieją na dobre wiadomości o Rudasku :serce:
W międzyczasie odkryłam że Mrówek kocha oliwki. Zakupiłam w lidlu i wieczorem podjadalam a ta zmora po prostu je podkradała. Musiałam schować bo bałam się że mu zaszkodzą. Kończyło się na piekielnej awanturze obok szafki w której schowalam słoik :crazy:
Załączniki
20171019_222522.jpg
20171019_222434.jpg
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Koty

Postautor: homag » 2017-10-23, 16:03

zosiako pisze:Source of the post Kończyło się na piekielnej awanturze obok szafki w której schowalam słoik :crazy:

Chyba już nie masz wątpliwości Zosiu, kto w domu rządzi. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Koty

Postautor: zosiako » 2017-10-23, 17:50

homag pisze:Source of the post Chyba już nie masz wątpliwości Zosiu, kto w domu rządzi.

Jakże smialabym myśleć inaczej :crazy:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Koty

Postautor: sylseb » 2017-10-26, 08:36

No, Śnieżka już po sterylce, wczoraj się wszystko odbyło. Jak wychodziłam do pracy, to zaniosłam, dostałam pozwolenie na nakarmienie, więc zupełnie na głodzie nie poszła. A jak przypominałam mailowo, że ją rano zostawiłam, to dostałam odpowiedź "już po". Wszystko wygląda dobrze, może nie była aż tak żywotna, jak zwykle, ale ładnie je. Cięcie malutkie, podobno wszystko miała "na wierzchu", więc poszło szybko.
Pozdrawiam
SylwiU


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości