"Barwy szczescia"

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

"Barwy szczescia"

Postautor: pchla » 2008-10-14, 21:22

Nie chce tu otwierac nowego watku o programach telewizyjnych. Sama telewizji nie ogladam specjalnie, ale dzis przegladajac program zobaczylam na TVP2 serial "Barwy Szczescia". To mi przypomnialo liste Honorowych Ambasadorow SM

Dwa tygodnie temu bylam na koncercie wienczacym "SyMfonie serc" i tam zostaly wreczone przez przewodniczaca PTSR tytuly Honorowego Ambasadora SM.

Jednym z laureatow byla Ilona Lepkowska, autorka scenariuszy do takich filmow jak "Och Karol", "Kogiel mogel", "Nigdy w zyciu" oraz seriali m.in "Na dobre i na zle", 'Klan", i "Barwy szczescia".

Jak tlumaczono wyroznienie dla p.Ilony:

"W "Barwach szczescia" zdecydowala sie na wprowadzenie do scenariusza postaci chorej na SM. Zdecydowaly o tym mozliwosci dramatyczne wynikajace z choroby, jej nieprzewidywalnosci oraz zlozonosc relacji rodzinnych i spolecznych, ale takze mozliwosc wplyniencia na postrzeganie osob chorych w spoleczenstwie i zmiana ich wizerunku"

Tak wiec moje pytanie do wielbicieli seriali. Jak przedstawiono tam postac sm-owca?. Ciekawi mnie to bardzo, a jakos nie dane mi bedzie ogladanie serialu.

:-D

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-10-21, 19:31

właśnie, cały czas mam zamiar obejrzec choć jedne odcinek tego filmu, ale nigdy mi nie wychodzi, moze dlatego że niewiem kiedy go emitują w tv. może mnie ktoś poinformowac ?
pozdrawiam

flower
Posty: 120
Rejestracja: 2009-06-25, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: flower » 2009-06-28, 15:52

a ja miałam okazję oglądnąć kilka odcinków właśnie z udziałem osoby z SM. Generalnie jej życie to pasmo nieszczęść, jak już się wydawało, ze znalazła faceta, to on się przestraszył i nawiał, bo widział, jak miała rzut. Siedzi więc w domu i się dołuje. Zero konkretów, tak bardzo stereotypowo dość.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-06-28, 19:11

'Generalnie jej życie to pasmo nieszczęść'
Polemizowałabym - moim zdaniem jej zycie jest pokazane w miarę realistycznie. Ma kochającą, odpowiedzialną córkę - przyjaciółkę, chętnych do pomocy znajomych, ładne, przystosowane do swoich potrzeb mieszkanie, które nawet jakimś cudem udaje się jej samodzielnie opuszczać. A to, że facet nawiał - takie jest życie. Założę się jednak, że scenarzyści jeszcze nad nim popracują ;-) .

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-06-29, 14:40

Obejrzałem kiedys pare odcinkow, lecz to byly chyba pirwsze odcinki i jestes nie wprowadzono esemowca w scenariusz :) No ale przy najblizszej okazji zobacz co tak pozakuja ;)
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości