Nurkowanie / przeciwwskazania, doświadczenia

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

sans
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-12, 17:22
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Nurkowanie / przeciwwskazania, doświadczenia

Postautor: sans » 2008-11-06, 20:52

Witam wszystkich

Mam pytanie do wszystkich odnośnie nurkowania z aparatem tlenowym. Czy miał ktoś takową przygodę, jakieś doświadczenia i czy ktoś może wie o jakiś przeciwwskazaniach dla chorych na Stwardnienie rozsiane Mój lekarz nie bardzo się orientuje, a taki kurs wymaga zaświadczenia lekarskiego.
Proszę o podpowiedzi/uwagi/sugestie?

Z góry dziękuje
kuba

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2008-11-06, 21:12

Słuchaj nie wiem jak to do końca jest ale ja nurkowałem i żadnego zaświadczenia nie potrzebowałem, ale jeśli będziesz robił kurs myślę że będziesz potrzebował. Wydaje mi się że nie ma żadnych przeciewskazań dla SM -esowców. Tak jak np. ja mógłbym nawet ukryć ze mam SM przecież nie widać że mam zdrętwiałe palce u rąk, a reszta przecież działa bez zarzutu. oddycham ,widzę nie mam kłopotów z ciśnieniem także ja myślę że luz na żyłce.
Bob budowniczy zawsze da rade.

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2008-11-06, 22:01

Sugestia tylko jedna: Ty sam najlepiej znasz swoj organizm i wiesz w jakiej formie jestes

Ale..... widze przeciwskazania jesli na nurkowanie wybieralbys sie do np. cieplego Egiptu. Bo w reakcji na cieplo organizm moze Cie zaskoczyc

Acroprincess
Posty: 487
Rejestracja: 2008-06-01, 13:01
Lokalizacja: Frankfurt am main

Postautor: Acroprincess » 2008-11-16, 16:01

po pierwsze swietny pomysl gratuluje,osobiscie nie mam duzo doswiadczenia z nurkowaniem...uwielbiam nurkowac i uwierz mi jesli bylabym chora na sm tez bym to robila,nie nalezy odbierac sobie pasji...pod woda czlowiek nie czuje bolu ani przygnebienia pod woda jestes inny lekki zdrowy...to tak jak bys byl w innym swiecie....nie wiem jakie badania powinni zrobic chorzy,ale warto,choc by dla tego wspanialego uczucia wolnosci.......... :-)
Hardware
Ta część komputera, którą można kopnąć kiedy software przestanie funkcjonowac.

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2012-03-28, 13:18

Cześć
Szkoda, że się temat urwał, ale może jest wśród nas ktoś nurkujący?
Ja postanowiłam się nie poddawać i dalej się w ten sposób bawić (oczywiście mając świadomość swoich ograniczeń). I gdzie jeździcie? Za granicę, czy w Polsce na jeziorach?

Pozdrawiam

S.

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-04-30, 22:10

Ponieważ od mojego ostatniego postu nikt się nie odezwał, to sama wracam :)
Właśnie wróciłam z krótkiego nurkowego wypadu do Jaworzna na koparki. Woda trochę zimna (5 stopni), ale widziałam ludzi w piankach - czyli można (ja już się dorobiłam "suchacza", więc trochę łatwiej, ale w dłonie i głowę troszkę zimno). Tak czy tak, super nurki, nowe atrakcje (samolot zatopili :shock: ) i dość duże jesiotry, które odpoczywały sobie na dnie.
Może uda mi się namówić znajomych na Kraków - Zakrzówek też jest fajnie przygotowany...

Może jednak ktoś z forumowiczów zwiedza obiekty podwodne i będzie możliwość wymiany doświadczeń...
Pozdrawiam
SylwiU


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości