Książki

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-08-25, 12:09

maria_xx, faktycznie,też pamiętam :lol: :lol:
Jednak książki pisze rewelacyjnie,również polecam 8-)
Obrazek

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-08-25, 15:12

Pamiętam Cejrowskiego z WC Kwadrans (tamtego nie lubiłam) ale w obecnie prowadzonych programach to ktoś zupełnie inny i o wiele ciekawszy.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-08-25, 15:23

A ja i tak 'cóś go nie lubię' ;-)

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-08-25, 15:38

Żeby jednak było coś na 'tak' - polecam książkę Davy Sobel 'Córka Galleusza'. W niesamowity sposób przybliża tamtą epokę, Galileusz staje się człowiekiem z krwi i kości, jednocześnie kompetentnie przedstawione są jego dokonania naukowe i konflikt z władzami kościelnymi . Kanwą książki są listy córki G., klaryski Marii Celesty. Nawiasem mówiąc, ona i jej młodsza siostra zostaly zamknięte w klasztorze (o bardzo surowj regule) juz jako dziewczynki. Nie miały szans na zamążpójscie, ponieważ G. nigdy nie ożenił się z ich matką. A mimo to był dla M.C. najukochańszym ojcem. Takie to były czasy.

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2009-08-25, 21:42

Ostatnio namiętnie czytam książki Harlana Cobena. Kiedyś przez przypadek przeczytałam jedną z nich i tak mnie wciągnęły te powieści sensacyjne. Polecam bo są swietne i skłaniają do myślenia.
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-08-25, 22:15

Ja też lubię tgo autora - dobrze się go czyta.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-02-20, 22:37

małe odświeżenie tematu ;-)

ostatnio coś mnie książki wciagnęły. koleżanka poleciła mi dwa wydawnictwa jednego autora, a dokładnie Carlosa Ruiza Zafona - "Gra Anioła" i "Cień Wiatru".
dwie spore cegły... a ja, ludzik, który czyta stosunkowo rzadko, pochłonęłam je niesamowicie szybko - jedną w 3 dni, drugą podobnie. tak mnie wciągnęły.

to niesamowite powieści, tajemnicze, zagadkowe, niepozwalające się nudzić. opisy sytuacji, osób są tak świetne i sugestywne, że czułam się tak, jakbym oglądała film :-)
polecam z czystym sumieniem! :)



teraz zabrałam się za książki o coachingu :7: ale to już zupełnie inna "bajka"...
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Anutka
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-18, 00:32
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Anutka » 2010-02-20, 23:05

"Cień wiatru "czytałam-faktycznie dobra.Ja ostatnio czytałam "Niewierną" ,wueielbiam ksiazki i filmy o innej kulturze i religii.Musze sie zaopatrzyć w ksiązki bo czeka mnie szpital.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-02-20, 23:28

Anutka pisze:"Cień wiatru "czytałam-faktycznie dobra.Ja ostatnio czytałam "Niewierną" ,wueielbiam ksiazki i filmy o innej kulturze i religii.Musze sie zaopatrzyć w ksiązki bo czeka mnie szpital.

"Cień..." to pewnego rodzaju kontynuacja "Gry Anioła" więc warto i ją przeczytać. żeby niektóre rzeczy sobie rozjaśnić;)

książki i muzyczkę sobie weź. jeśli lubisz takową:)

"Niewierna" powiadasz... dobrze wiedzieć. lubię, gdy ktoś coś poleca...
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2010-02-21, 00:16

Widzę, że umknęła Waszej uwadze jeszcze jedna książka Zafona - Marina, wydana w 4. kwartale ubiegłego roku.
Ja czytuję ostatnio szwedzkie (Mankell) i rosyjskie (Marinina) kryminały, a bardziej wymagającym polecam książki Oates 'Córka grabarza' oraz 'Mama odeszła'. Obie mieszczą się w nurcie psychologiczno - obyczajowych, z tym, że ta pierwsza bardzo angażuje emocjonalnie i chwilami wyczerpuje psychicznie. Warto przeczytać.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-02-21, 14:56

maria_xx pisze:Widzę, że umknęła Waszej uwadze jeszcze jedna książka Zafona - Marina, wydana w 4. kwartale ubiegłego roku.

nie, nie umknęła. czytałam o niej i na pewno któregoś dnia ją dorwę i przeczytam:)

maria_xx pisze:Ja czytuję ostatnio szwedzkie (Mankell) i rosyjskie (Marinina) kryminały, a bardziej wymagającym polecam książki Oates 'Córka grabarza' oraz 'Mama odeszła'. Obie mieszczą się w nurcie psychologiczno - obyczajowych, z tym, że ta pierwsza bardzo angażuje emocjonalnie i chwilami wyczerpuje psychicznie. Warto przeczytać.

brzmi intrygująco. i wydaje mi się, że coraz szersze grono zwolenników zyskują sobie książki pisarzy pochodzących z krajów innych niż usa [podobnie ma się sprawa z filmami]. i wcale się nie dziwię.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-02-21, 16:15

"Marina" zachowana jest w podobnym stylu jak poprzednie książki Zafona. Najbardziej moją uwagę przykuł "Cień wiatru". Teraz jestem na etapie Iana Mcewan'a i jego"Pokuty". Da się czytać zachowując zainteresowanie treścią, a to już dużo.

maria_xx pisze:ta pierwsza bardzo angażuje emocjonalnie i chwilami wyczerpuje psychicznie. Warto przeczytać

Lubię książki, które wyczerpują psychicznie ;-) Tego typu zmęczenie wyzwala adrenalinkę, czyli same pozytywy:)
Ostatnio zmieniony 2013-04-18, 17:07 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2010-02-21, 16:53

Tu Cię mam, Tuja :-) . Stawiałam 80 szans na 100, że reaktywacja tego wątku 'wyciągnie' Cię na powierzchnię ;).
Mam na półce w kolejce 'Władcę Barcelony' Llorensa. Może ktoś czytał? Miłej niedzieli.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-02-21, 20:49

Taaakk....no i się wydało :-) Jestem na powierzchni, ale próbuję przypomnieć sobie zasady pływania ;-)

Nie znam Marysiu podanej przez Ciebie pozycji, jednak sądzę, że biorąc pod uwagę Twoje zainteresowanie tą tematyką, będzie OK ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-02-22, 19:32

tuja pisze:Taaakk....no i się wydało :-) Jestem na powierzchni, ale próbuję przypomnieć sobie zasady pływania ;-)

i zostań tu już na stałe. razem popływamy... wtedy zasady same się przypomną ;-)

tuja pisze:Nie znam Marysiu podanej przez Ciebie pozycji, jednak sądzę, że biorąc pod uwagę Twoje zainteresowanie tą tematyką, będzie OK ;-)

moje Panie, dzięki Wam i Waszym propozycjom i recenzjom, chyba na dobre wrócę do czytania.
ogólnie nie mam ulubionego gatunku literackiego i właśnie dlatego lubię, gdy ktoś coś poleca. stąd też moja obecność w tym temacie i śledzenie o jakich książkach piszecie :-)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości