Książki

Nasze hobby itp.

Moderator: Beata:)

michael89
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-29, 11:22
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: michael89 » 2014-04-29, 11:24

Ja ostatnio zakochałem się w czytaniu. Najbardziej fantastykę i kryminały. Nawet nie wiem kiedy dzień zlatuje... polecam każdemu

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-04-29, 11:43

Jaki trzeba mieć tupet chcąc zarabiać na Forum Sm w tak ohydny sposób.
Wasza pomysłowość nie zna granic. Nagle czytacie książki, jeździcie konno, szukacie wózka inwalidzkiego, czy pomysłu na imprezę itp.
michael89, reklama z podpisu, tym razem :shock: frezarek usunięta i oczywiście ban na konto.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2014-06-12, 22:59

Kochani nie bardzo wiedziałam, w którym miejscu forum to napisać, bo niby tytuł wątku jak najbardziej odpowiedni... tylko chyba jakoś rzadko ktoś tutaj zagląda ;)

A ja chciałam nawiązać do tematu, który już poruszałam >> tutaj <<

a teraz chciałam Was zachęcić do przeczytania pierwszej części powieści napisanej na podstawie bloga, który Wam wówczas polecałam. Dla tych, którzy nie czytali - autorka jest moją przyjaciółka [tak więc to troszkę prywata z mojej strony ;)], ale jej twórczość jest według mnie tak niezwykła i wartościowa, że nie waham się polecić lektury każdemu wrażliwemu czytelnikowi - przytoczę może opis z okładki:

Paryż. Lato 2006 roku. Młoda kobieta zostaje skierowana na badania do szpitala psychiatrycznego. Nie ma świadomości, że jej umysł właśnie postanowił uciec od rzeczywistości w inny, mroczny świat z nieznanym ciemnym słońcem…
Tak mogłaby zacząć się przeciętna powieść… ale „Dziura w bucie” nie ma w sobie nic z przeciętności, jest bowiem niespotykanie wyjątkowa w swoim prawdziwym i wstrząsającym przekazie. Autorka wciąga czytelnika w głąb swojego umysłu, relacjonując szczerze i otwarcie, a jednocześnie z niezwykłą lekkością pióra, trudną i bolesną walkę o siebie, swoje człowieczeństwo, tożsamość, swoje Ja.
Ta swoista autobiografia nie jest jednak tylko zapisem walki ze zbuntowanym umysłem. To wielowątkowa powieść, z fascynującym wachlarzem zdarzeń i barwnych niepowtarzalnych postaci, z akcją, która trzyma w napięciu niczym najlepsza sensacja i nie pozwala odłożyć książki na półkę, dopóki się jej nie przeczyta do końca


Książka jest już dostępna zarówno w internecie, jak w niektórych księgarniach [empik np.]

Obrazek

Jeśli kto przeczyta, to ja ślicznie poproszę o podzielenie się wrażeniami po lekturze :)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-06-13, 01:25

Jeśli Ci się zdaje, że nikt tu nie zagląda, to się mylisz. Zaglądam tu często - żeby się przekonać, że nikt nic nie pisze ;-)
Dobrze, że napisałaś o tej książce, jak gdzieś na woblinku czy innym virtualio się na nią natkę z pewnością kupię. Tylko nie wiem czy w tym roku zdążę przeczytać... Jakoś tak niekoniecznie mam czas na czytanie. W każdym razie kiedy już przeczytam, to na pewno podzielę się wrażeniami.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Książki

Postautor: Beata:) » 2015-08-29, 16:39

Taaadaaaam :yahoo: Właśnie trzymam w łapkach nówkę sztukę, pachnącą drukiem kontynuację Millennium S. Larsona. Oczywiście jeszcze nie przeczytałam tych 499 stron (miodzio), ale uroczyście donoszę, że już jest! Od dwóch dni na polskim rynku, od 10 minut w moich zbiorach :wink: Bardzo jestem ciekawa czy David Lagercrantz dorówna nieżyjącemu mistrzowi. "Co nas nie zabije" może równie dobrze okazać się fiaskiem, ale o tym mam właśnie zamiar się przekonać.
Wydanie może niezbyt ciekawe, ale co tam. Zbliża się jesień i czas zabrać się za przewietrzenie umysłu :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Książki

Postautor: anula;) » 2015-08-31, 12:35

Ostatnimi czasy czytałam Mamuśce mej na głos trylogię Miłoszewskiego o prokuratorze Szackim...
Nie jestem dobrą lektorką ,ale Mama sama nic już nie przeczyta.
Lektura nieangażująca zanadto mózgu- czyta się lekko,łatwo i przyjemnie. :wink:
W ramach odstresowania- nawet fajnie toto wchodzi :)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Sinuhe
Posty: 224
Rejestracja: 2014-10-27, 13:34
Wiek: 47
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Książki

Postautor: Sinuhe » 2015-09-01, 10:46

Ja sobie ostrzę kły na nową powieść Cormaca McCarthy'ego :)
Ma się pojawić w 2016!

A aktualnie oddaję się lekkiej rozrywce czytając kolejny tom postapokaliptycznego sci-fi Andrieja Diakowa - "W mrok".
Poziom taki gimnazjalny, ale może być. Literacko cieniutko, ale lubię takie klimaty.
Na wakacjach łyknąłem "Rękę mistrza" Kinga - kolejne poprawne czytadło kompletnie niezobowiązujące i czysto rozrywkowe.
"Pamiętnik egotysty" Stendhala - mniam!
Damian

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Książki

Postautor: zosiako » 2015-09-01, 19:24

Stendhal - mmm moje klimaty , pustelnia parmeńska ...
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Sinuhe
Posty: 224
Rejestracja: 2014-10-27, 13:34
Wiek: 47
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Książki

Postautor: Sinuhe » 2015-09-02, 12:28

Też przyjdzie i czas na "Pustelnię..."
:D
Damian

Luka
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-19, 23:22
Lokalizacja: B.S.T.O.K

Książki

Postautor: Luka » 2015-09-16, 12:09

Od miesiąca staram się dokończyć tą książkę, ale uniemożliwia mi ją dokończyć sześciomiesięczny terrorysta :biggrin:

Obrazek
...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Książki

Postautor: Beata:) » 2015-09-16, 20:07

Luka pisze:Source of the post uniemożliwia mi ją dokończyć sześciomiesięczny terrorysta :biggrin:

Gratuluję terrorysty :) Może On jest pasjonatem innej literatury :wink:

Stanęłam na 187 stronie "Co nas nie zabije". Nie dlatego, że książka nie jest warta mojego czasu, a z powodów bardzo prozaicznych, czyli jego braku. Zapowiada się ciekawie. Modny ostatnio temat ochrony danych, czyli Wielki Brat nawet w naszej lodówce. Świat oszalał i mam wrażenie, że książka wcale nie odbiega zbytnio od rzeczywistości. Nie omieszkam opisać, gdy dotrę do strony 499 :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Książki

Postautor: zosiako » 2015-09-17, 09:50

Luka - przerzuć się na bardziej dopasowaną do wieku terrorysty lekturę może wtedy coś się uda przeczytać w całości :yes:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

luk19952
Posty: 31
Rejestracja: 2015-08-01, 18:18
Wiek: 28
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Książki

Postautor: luk19952 » 2015-09-18, 01:51

Ja ostatnio przeczytałem Nick Vujicic " Bez granic " Polecam bardzo przyjemnie się czyta. :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Luka
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-19, 23:22
Lokalizacja: B.S.T.O.K

Książki

Postautor: Luka » 2015-09-18, 17:41

Zosiu jeszcze mu trochę do innej lektury brakuje , a nie w sumie dostał od mamy książeczkę z 4 kartkami do kąpieli i zamiast kulturalnie usiąść poczytać i skupić się na ciekawym przesłaniu (jedno zadanie na stronie) to zaczął ją bezczelnie gryźć. Brak szacunku dla literatury. :biggrin:
...

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Książki

Postautor: zosiako » 2015-09-18, 19:39

:biggrin: Luka - hmm mój syn (16lat), mimo, że pochłania książki hurtem, niektóre lektury "przyswaja" kładąc je pod poduszkę :lol: . moim zdaniem Twój znalazł własny sposób :biggrin:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Jak spędzasz swój wolny czas...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 86 gości