Ciąża

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

angellika1
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-03, 21:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: angellika1 » 2010-02-11, 20:22

ewa43 - super dziękuje bardzo
Me_Lilo - ja też biorę kwas folioey 0,4 mg a do tego wiesiołek do owulacji :) ale w małej dawce...

agusiaf7
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-25, 01:50
Lokalizacja: dolnoslaskie

Postautor: agusiaf7 » 2010-02-12, 17:46

A czy można brać Padme Basic i planować ciąże?

angellika1
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-03, 21:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: angellika1 » 2010-02-12, 20:43

agusiaf7 - Nie mam pojęcia ale najlepiej będzie jak zobaczysz skład i przeciw wskazanie( nie wiem czy dobrze napisałam :( ) do stosowania leku :) Zapytaj też swojego lekarza ale z tego co kojarzę to chyba jakiś ziołowy lek???

Patti
Posty: 136
Rejestracja: 2008-11-20, 16:31
Lokalizacja: mazowsze

Postautor: Patti » 2010-02-12, 21:59

Całkiem przypadkiem natknęłam się na takie nowinki http://www.mamazone.pl/artykuly/mamy-gl ... ciazy.aspx

frania-ania
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-31, 22:28
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: frania-ania » 2010-02-13, 17:45

Dziewczyny bardzo dobrze robicie, nie ma na co czekać.

Ja robiłam dwa razy podejście, niestety zawsze była jakaś przeszkoda. Najpierw miał to być 2007 rok, niestety diagnoza, program- copaxone 2 lata, dobrze skończy się program to pomyślimy. Minęło dwa lata, trzeba było zrobić pół roku przerwy, nie zdążyłam z własnej winy, zachciało mi się pracy i w ciągu kilku dni wszystko się pokomplikowało, rzut , za cztery miesiące drugi. Po dwóch rzutach nie mam odwagi starać się o dziecko, zresztą znowu jestem w programie.

Jak to powiedział ksiądz chodzący po kolędzie, to Bóg daje dzieci. Widocznie mój czas jeszcze nie nadszedł albo w ogóle nie nadejdzie. Jeszcze do tego dzisiaj dowiedziałam się, że dwie moje koleżanki są w ciąży. Przyznam się zazdroszczę im. Ja też bym chciała ale na razie mogę sobie tylko pomarzyć.

:-) pozdrawiam i życzę owocnych starań

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-02-13, 19:34

franiu aniu jestem w podobnej sytuacji. Dwa lata temu po pierwszym rzucie zaproponowano mi udział w badaniu klinicznym. Zgodziłam się. Niedługo minie dwa lata. Po tym mam zapewnione następne dwa lata, dostałabym wtedy lek (teraz nie wiem co biorę). Kuszące ale lata lecą. Mam ochotę już zrezygnować i postarać się o dziecko. Postanowiłam zbadać sobie żyły szyjne. Jeśli nie uda się w Warszawie startuje do Katowic. Ponieważ są tam potworne kolejki to myślę żeby zrobić sobie bambra teraz, a zabieg na mnie poczeka. Jeśli choroba będzie mnie oszczędzała jak dotychczas to będzie super. Musze tylko do moich planów przekonać partnera, a to będzie cholernie trudne. Chyba nie ma tyle optymizmu co ja.
Pozdrawiam mamuśki - obecne i przyszłe :)

frania-ania
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-31, 22:28
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: frania-ania » 2010-02-13, 20:04

agaciszon ja na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiała, tym bardziej, że dobrze się czujesz a jak piszesz latka lecą. Badania kliniczne mogą poczekać.

Ja nie mam problemu z mężem też chce dzidziusia, teraz żałuje, że chciałam poczekać pół roku.

Ja właśnie też mam zamiar zbadać sobie żyły szyjne, tylko gdzie?

pozdrawiam :-)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-02-13, 21:04

frania-ania pisze:

Ja właśnie też mam zamiar zbadać sobie żyły szyjne, tylko gdzie?

pozdrawiam :-)


frania-ania nie chcę zaśmiecać wątku, ale na pewno na to pytanie ktoś Ci odpowie (nawet ja ;-) ) http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... start=1395

Pozdrawiam serdecznie. :-)

angellika1
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-03, 21:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: angellika1 » 2010-02-14, 13:36

Dziewczyny, ja po konsultacji z moim lekarzem po 17 m-cach przerwałam badanie kliniczne, i staram sie o dzidzie :) Po porodzie jak najbardziej będę mogła wstąpić do nowego badania...
W tej chwili czuje się dobrze i to jest najwyższy czas bo jak nie teraz to kiedy???

Patti - rozumiem, że teraz pijesz mleczko szklankami :) w moim przypadku to będzie trudniej bo nie lubie mleka i bede musiała je pić z dodatkami np kakao :)

Me_Lilo - jak tam starania? ja już za 4-5 dni zrobie sobie teścik i zobaczymy co wyjdzie ???

pozdrawiam Was gorąco ;-)

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-02-26, 11:47

A ja znowu odgrzewam temat :lol:
Ciekawa jestem :oops: jak Wam praca idzie ,sekunduję Wam bardzo.Stara już jestem i mam duże dziecko (dobrze ,że tego nie widzi bo to prawie młodzież) ale wiosna w powietrzu wisi i tak jakoś się mi zebrało.
Jeszcze 4 latka temu sama byłam na takim etapie ,ale jak to bywa -złośliwość odgórna (i lekarska -przy usunięciu wodniaka uszkodzili co nieco) - po roku starań i milionie badań odpuściliśmy :-( .Potem betaferon i tak sobie zleciało.
Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

aja.o
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-12, 10:53
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: aja.o » 2010-03-12, 10:56

cześć dziewczyny!
Czytam wasze posty i aż mi się buzia uśmiecha :) też bardzo chciałabym już zajść w ciążę... mam do Was trochę techniczne pytanie, czy mogłybyście polecić ginekologa w Warszawie, który prowadził Wasze ciąże? bo moja ginekolog kategorycznie powiedziała, że nie podejmuje się prowadzenia ciąży z sm...
Pozdrawiam!

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-03-12, 14:35

aja.o pisze:moja ginekolog kategorycznie powiedziała, że nie podejmuje się prowadzenia ciąży z sm...


:shock: :shock: :shock: Jejku co to za lekarz :?: I taki ma pacjentki :?: Brak słów...

aja.o na pewno znajdziesz doktora... Trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki. :-)
Pozdr.

angellika1
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-03, 21:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: angellika1 » 2010-03-13, 19:32

aja.o - konecznie zmień ginekologa!!!!! ciąża z sm przeboega tak samo jak ciąża u zdrowej kobiety, niestety nie jestem z wa-wy i nie znam lekarzy w tym mieśćie proponuje poszukac w necie
pozdrawiam

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2010-04-05, 13:30

Aja - napisze Ci potem w priv! Mój jeden lekarz się przeraził...sama musiałam go uspokajać, że można przy tym zachodzić w ciążę:) Zmieniłam..aktualnego w ogóle to nie wzruszyło! Kazał sam zachodzić w ciążę i sie nie przejmować! My nadal w trakcie starań..narazie 2 miesiące i cicha..ale na luzie podchodziły;)
Czuję się średnio, ale staram trzymać! Diagnoy w sumie nadal nie mam..badanie neurologiczne w miarę..to najważniejsze;)Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-04-05, 18:44

Ciekawe co powie mój ginekolog jak się dowie o SM. Ale to w maju. Niedługo powiadomię moją panią doktor że chcę zrezygnować z programu. Potem wypłukiwanie leku, jeszcze parę badań, odstawiam antykoncepcję i też biorę się do dzieła.


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości