Likwidowanie barier architektonicznych itp

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-03-24, 18:03

Wopa, Dzięki, czytałam twoje wpisy. Winda 1-sza klasa,jednak taka to poza moim zasięgiem , zmiana mieszkania też trudna sprawa (kto by chciał 4 piętro zamienić na parter). Rozglądam się za schodołazem, klatka w bloku jest szeroka, stawiać też byłoby gdzie. Wojtek, jeszcze raz dziękuję. Ania
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-05-14, 14:34

Znalazłem coś ciekawego dla osób zainteresowanych:

http://www.windy-schodowe.pl/ciekawostk ... tAodWBgAYw
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-05-14, 17:27

Wojtek, oglądałam gdzieś takie platformy i nawet dzwoniłam się dowiedzieć o cenę. Powiedziano, że np. na 4 piętro to koszt około 100 000,00 zł .
Złożyłam więc wniosek o dofinansowanie schodołazu: koszt 12500,00 i gdy MOPR dołoży 80% to da się nawet przeżyć.
Problem jest tylko, że już w marcu nie mieli funduszy na ten cel, jest nadzieja na 2-gie półrocze - może coś dorzucą.
Testowałam taki jak na zdjęciu, nawet się nie bałam :-)
Obrazek
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-05-14, 22:26

nemezja,
Masz rację, że z reguły nie ma na te rzeczy pieniędzy. Zwłaszcza jak są dosyć drogie. Ale.... MOPSy przy likwidacji barier architektonicznych muszą wykorzystać wszystkie środki do końca roku tzn. zamknąć całość przelewów księgowych. Jeżeli nie wykorzystają pieniędzy w roku do 31.12 to pieniądze im przepadają. A często przyznane środki innym osobom nie zostają wykorzystane z powodu braku możliwosci rozliczenia do końca grudnia. MOPSy wiedzą już o takich osobach w listopadzie. Wtedy jak ma się wszystko załatwione z kontrachentem - to mozna wskoczyć na te środki które napewno nie zostaną wytkorzystane...... chyba że ty z nich skorzystasz i zamkniesz wszystko dpo końca grudnia. Powodzenia.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-05-15, 16:00

Wopa, dzięki. Ja to co pewien czas zaglądam tutaj i podziwiam Twoją windę na zdjęciach, jest super :-) Pozdrawiam
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

docia
Posty: 10
Rejestracja: 2014-12-19, 14:24
Lokalizacja: Waw

Postautor: docia » 2015-01-12, 11:54

Jeśli chodzi o pomoc we wchodzeniu po schodach są różne rozwiązania – schodołazy, krzesełka schodowe, platformy. Ale na 4 piętro to rzeczywiście będzie ciężko… Ja dla swojego syna, który jeździ na wózku kupiłam platformę schodową w Schodowej-windzie, no ale my mieszkamy na parterze… Czasem warto pogadać z sąsiadami, porozwieszać ogłoszenia – może ktoś będzie chciał zamienić się za mieszkanie na parterze?

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Likwidowanie barier architektonicznych itp

Postautor: Wopa » 2019-09-25, 09:05

Znowu zdjęcia windy poznikały. Dlatego umieszczam je jeszcze raz. Zdjęcia bezpośrednio po uruchomieniu windy a więc 12 lat temu. Winda oczywiście działa bdb do teraz.
Załączniki
winda8.jpg
winda6.jpg
winda5.jpg
winda4.jpg
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Likwidowanie barier architektonicznych itp

Postautor: Wopa » 2020-06-08, 10:52

W związku z ocieplaniem budynku musieliśmy przenieść windę kilka metrów od budynku (centralnie stoi na moim chodniku). Winda przeszkadzała w rusztowaniach które powstały do ocieplenia budynku. Oczywiście wszystko odbyło się po zgodzie Urzędu Dozoru Technicznego i pod nadzorem konserwatora. Był to majstersztyk bo winda waży ponad 450 kg. Trzeba było ją podnieść z kołków na których stoi i przesunąć w pionie. Po wykonaniu ocieplenia winda stanie na swoim miejscu. A ja będę miał odświeżone otoczenie windy. Niestety ( a może stety, bo u mnie cały czas jest w zimie ciepło) ocieplić między windą a budynkiem się nie da. Musiałoby się wszystko przekonstruować. Ale będzie wszystko pomalowane i zrobiony przez wykonawcę nowy chodnik.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Likwidowanie barier architektonicznych itp

Postautor: Wopa » 2020-08-26, 17:16

Teraz po ocipleniu budynku winda z chodnikiem wygląda tak. Oczywiście zielono będzie dopiero w następnym roku.
Załączniki
20200731_182849.jpg
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości