Praca

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

promyczek
Posty: 119
Rejestracja: 2008-03-26, 19:50
Lokalizacja: Radom

Postautor: promyczek » 2008-04-24, 13:09

Zazdroszczę tym co pracują,ja też bym chciała :-( zaraz po studiach pracowałam 1,5roku i bardzo często nie chciało mi się wstać rano a teraz za tym tesknię.Wiem że do pracy już nie wrócę,niestety,choć bardzo bym chciała.Nie znacie jakiejś pracy chałupniczej i mało męczącej ;-) przydało by się dorobić do skromnej ręcinki,całe 470zł
Renata

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2008-04-24, 14:06

Muszę podwiesić się pod powyższy post. Siedzę w domu już sześć lat i z każdym dniem jest mi trudniej z niego wyjść. Pracowałem kilkanaście lat i dziś praca śni mi się po nocach, w różnych konfiguracjach. Na początku, jak jeszcze miałem II grupę, próbowałem się zatrudnić w jednej firmie oferującej pracę chronioną, ale nie wiem dla kogo to miała być praca... :evil: Pewnie dla "rencistów komercyjnych". Ja nie byłem w stanie siedzieć przy komputerze przez siedem godzin i jeszcze w sposób efektywny i bezbłędny wklepywać dane do bazy danych :-|
Obrazek

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-04-25, 18:53

haniutek pisze:Jak do tej pory pracuję na pełnym etacie.Chyba złożę wniosek o orzeczenie niepełnosprawności chociażby ze względu na autobusy

ja, tak samo jak Ty, wciąż pracuję. i mnie również lekko dobijają koszty przejazdów :-/

też chyba zacznę myśleć o takim orzeczeniu. warto spróbować, tzn. złożyć papiery. może akurat się uda... 8-)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-04-25, 19:08

Dziewczyny, przy SM jest szansa na znaczny stopień niepełnosprawności, a wtedy i zniżki8 na MPK,przejazdy koleja chyba z opiekunem, odpis za paliwo 2280, rehabilitację, mozna ubiegać sie podobno też o dofinansowania w przystosowaniu dla osoby niepełnosprawnej samochodu, łazienki itp Ale chyba lepiej z tych ostatnich nie korzystać. :-P Pozdrawiam
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2008-04-25, 22:51

Hm interesowałby mnie ten odpis za paliwo, z tej wioski mam wszędzie daleko do Koszalina 45 km do Szczecina 200 km do najbliższego miasteczka 15 km no a paliwko nie tanie ;-)

A jak się chodzi w miarę normalnie (nie licząc zachwian itp ) to też można się starać o stopień niepełnosprawności?
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2008-04-25, 22:58

Nie ma odpisu za paliwo :(
Jest odpis do 2280 z używanie samochodu prywatnego w celach związanych z niezbędnymi zabiegami leczniczymi i rehabilitacją
Ponizej trochę ustawy, z której z powodzeniem kożystam od wielu lat odpisując sobie te 2280 od dochodu :mrgreen:

Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych poniesione w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne (art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy). Za ww. wydatki uważa się wydatki poniesione na:
adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,
przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,
zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego,
zakup wydawnictw i materiałów (pomocy) szkoleniowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,
odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym,
odpłatność za pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, za pobyt w zakładzie rehabilitacji leczniczej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne,
opłacenie przewodników osób niewidomych I 4) lub II 5) grupy inwalidztwa oraz osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, zaliczonych do I grupy inwalidztwa - w kwocie nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł,
utrzymanie przez osoby niewidome I lub II grupy inwalidztwa psa przewodnika - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł,
opiekę pielęgniarską w domu nad osobą niepełnosprawną w okresie przewlekłej choroby uniemożliwiającej poruszanie się oraz usługi opiekuńcze świadczone dla osób niepełnosprawnych zaliczonych do I grupy inwalidztwa,
opłacenie tłumacza języka migowego,
kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25. roku życia,
leki - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, jeżeli lekarz specjalista stwierdził, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki stale lub czasowo,
odpłatny, konieczny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne:
osoby niepełnosprawnej - karetką transportu sanitarnego,
osoby niepełnosprawnej, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa, oraz dzieci niepełnosprawnych do lat 16 - również innymi środkami transportu niż karetką transportu sanitarnego,
używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16. roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł,
odpłatne przejazdy środkami transportu publicznego związane z pobytem:
na turnusie rehabilitacyjnym,
w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, zakładzie rehabilitacji leczniczej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych,
na koloniach i obozach dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25. roku życia.
Odliczeniu nie podlegają te z ww. wydatków, które zostały sfinansowane (dofinansowane) ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych albo zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie. Jeżeli wydatki były częściowo sfinansowane (dofinansowane) z tych funduszy (środków), odliczeniu podlega różnica pomiędzy poniesionymi wydatkami a kwotą sfinansowaną (dofinansowaną) z tych funduszy (środków) lub zwróconą w jakiejkolwiek formie.

Warunkiem odliczenia ww. wydatków jest posiadanie przez osobę, której dotyczy wydatek, jednego z niżej wymienionych orzeczeń:

orzeczenia o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności, określonych w odrębnych przepisach,
decyzji przyznającej rentę z tytułu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną,
orzeczenia o niepełnosprawności osoby, która nie ukończyła 16. roku życia, wydanego na podstawie odrębnych przepisów,
orzeczenia o niepełnosprawności, wydanego przez właściwy organ na podstawie odrębnych przepisów obowiązujących do dnia 31 sierpnia 1997 r.
Odliczeń z tytułu wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, mogą dokonywać również podatnicy, na których utrzymaniu są następujące osoby niepełnosprawne: współmałżonek, dzieci własne i przysposobione, dzieci obce przyjęte na wychowanie, pasierbowie, rodzice, rodzice współmałżonka, rodzeństwo, ojczym, macocha, zięciowie i synowe – jeżeli w roku podatkowym dochody tych osób niepełnosprawnych nie przekroczyły kwoty 9.120 zł. :-/
Obrazek

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-04-26, 09:27

Bynik pisze:Ponizej trochę ustawy
-dziękuję w imieniu wszystkich rozliczających się ze skarbówką,warto wiedzieć o swoich prawach. Dzisiaj składam zeznanie, okazuje się, że gdybym miała orzeczenie to mogłabym odzyskać kilka złotych.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2008-04-26, 09:34

Dzięki ,
martwi mnie ta formułka ZWIĄZANE Z KONIECZNYM PRZEWOZEM NA......

Np jade do Szczecina - muszę tam być na godz 9,00 i z mojej wioski to mój helikopter jedynie by zdążył ;-) moje utrudnienie nie polega na niemozności chodzenia (mogłabym pociągami dotrzeć) ale na trudności dotarcia do stacyji kolejowej i połączeniach coby na konkretną godzinę dotzrć, a tak wsiadam w auto , jadę 200 km i jestem na 9,00

Czy w tym układzie słowo KONIECZNOSC wypali?
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2008-04-26, 09:41

Ja odliczam od dawna jedynie :roll: te 2280 od dochodu w całości. Jest to kwota zryczałtowana i teoretycznie nie trzeba mieć żadnych potwierdzeń, rachunków itp. Kiedyś w TOK-FM jeden prawnik przekonywał do tego odpisu i od tamtej pory korzystam. Jest pewnie jakieś niebezpieczeństwo, gdy trafi się na "upierdliwego" urzędnika skarbówki, ale tym, to się będę martwił jak tak się stanie :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-04-29, 18:07

Słusznie Bynik, to nie za paliwo odpisuje tylko za uzytkowanie auta osobowego, poinformowano mnie że faktycznie nie musze zbierać , ani przedstawiać jakichkolwiek rachunków, po prostu jestem inwalidka ruchu o znacznym stopniu niepełnosprawności i to MA wystarczyć.Pozdrawiam :-P
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-04-29, 18:38

Ja tam zbieram kwitki z każdego wydatku ,ten kraj już nie raz mnie zaskoczył .

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-05-30, 23:32

aura pisze:A jak się chodzi w miarę normalnie (nie licząc zachwian itp ) to też można się starać o stopień niepełnosprawności?


Tak. Samo to, że ma się stwierdzone sm kwalifikuje do otrzymania jakiegokolwiek stopnia.
Ja chodzę, biegam, jeżdżę na rowerze i mam przyznany lekki stopień niepełnosprawności. Niektóre zakłady pracy właśnie potrzebują takich osób.
Tak to wcale nie muszę się przyznawać do sm.
eh :]

Izabela

Praca przy sm

Postautor: Izabela » 2008-07-02, 20:07

Mam już 50 latek na sm choruję około 18 samopoczucia mam kiepskie,ale pracuję bo renta niestety jest tak niska ,że nie pozwala na jakąkolwiek egzystencję.Najgorsze jest jednak to,że pracodawcy dostają za nas dużą kasę a pomiatają okropnie.Z kolei PFRON nie jest skory do kontroli wydawanych pieniędzy.Jesteśmy darmową siłą roboczą .Jak na dzień dzisiejszy nie ma bata na tych drani.Więc moi drodzy jeśli macie godziwe świadczenie , nie pchajcie się między ludzi zdrowych, bo oni mają w sercach tylko mamonę , a człowieka szczególnie tego chorego dostrzegą dopiero wówczas jak będą mogli na nim zarobić.

Gość

Postautor: Gość » 2008-07-02, 23:58

Własnie.. nie będę się przyznawać jak znajdę prace.. ale co miesiąc musze jeździć na badania.. :-? więc chyba pracodawca będzie ciekawy?

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-07-02, 23:59

Gość to ja ;]
eh :]


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości