Praca

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-07-14, 11:23

szkoda że to tylko na woj.pomorskie :-|
zapraszają na bezpłatne szkolenia a i tak są jakieś utrudnienia...

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-07-14, 12:30

David, nie jeno pomorskie,sezon letni,wakacyjny...większość miast,miasteczek
właśnie teraz organizuje różnej maści kursy,szkolenia,doszkalania...
znajomy z pod Lublina (tyż esemowaty)załapał się na szkolenie magazynowe
kasa z UE płynie szeroko na takie działania,czasem bywa taki kurs w" izbie bez barier"
schody,wąskie drzwi,ale ...kawę mherbatę,drożdżówki masz...
co w duszy,to i w oczach

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Postautor: ksu » 2011-10-04, 20:07

witam.
w necie pojawiają się ogłoszenia:
do korekty i wprowadzania danych dla ludzi z grupą inwalidzką.
czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w czymś takim? , czy to nie jakaś lipa. i jak wygląda podpisanie umowy na odległość ?
podaję link tego ogłoszenia, co o tym myślicie

http://katowice.gumtree.pl/c-Praca-biur ... Z319133332

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-01-26, 15:44

Mam nadzieję,że piszę w dobym temacie.Dzisiaj kierownik poinformował mnie,że w systemie trzeba wpisywać godziny pracy z dokładnością do 0,5.Ja dotychczas pracowałam na 3/4 etatu tj.5 godz 25 min ze skróconym czasem pracy.Teraz mam pracować na 5/7 etatu?!To jest 5 godz dziennie oczywiscie za mniejsze pieniądze.Nie wiem co zrobić bo na cały raczej nie dam rady.Zrezygnować z tego skróconego czasu pracy czy przejść na te 5/7 etatu?!Jak jest 5/7 to może jest też 6/7?!Może jest jakieś inne rozwiązanie?!Nie orientuję się ale mam takie wrażenie,że firma nie chce płacić kasy za ten skrócony czas pracy i dlatego obniżają mi etat.

julia67
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-08, 16:30
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: julia67 » 2012-02-06, 19:03

Iwona333 z tego co wiem to zakład pracy powinien cię zatrudniac 7 godzin na całym etacie jeżeli przyniesiesz zaświadczenie od Lakarza Medycyny Pracy że nie możesz ze względu na stan zdrowia pracować całe 8 godzin i jeżeli masz orzeczenie o niepełnosprawności. Tak jest przynajmniej u mnie w pracy. A pensja jak za cały etat.
Julcia67

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-02-06, 19:13

julia67 pisze: A pensja jak za cały etat.

Dokładnie tak, czyli pracodawca powinien wypłacać pełne wynagrodzenie. Widać u Ciebie Iwonko, kombinują jak to obejść ;-)

Tak to wygląda wg przepisów:

Pensja bez uszczupleń

Skrócone normy nie mogą wpływać na wysokość wynagrodzenia za pracę. Odnosi się to zarówno do tego wypłacanego w stałej miesięcznej wysokości, jak i według stawek godzinowych.

Przesądza o tym art. 18 ustawy o rehabilitacji. Ponadto godzinowe stawki wynagrodzenia zasadniczego, odpowiadające osobistemu zaszeregowaniu lub zaszeregowaniu wykonywanej pracy przy przejściu na skrócone normy, podwyższa się w stosunku, w jakim pozostaje dotychczasowy wymiar czasu pracy do tych norm.


Źródło : Pensja bez uszczupleń
Obrazek

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-02-06, 19:50

Dziewczyny rozmawiałam z kierownikiem,przeszłam na te 5/7 etatu.Okazało sie,że to z kadr wypłynęło a nie od niego.W rozmowie doszliśmy do porozumienia,że pracuje przez te 5 godz a tą różnicę kwotową wyrówna mi w premii.Zna też kogoś z sm i nie zamierza mnie z tego powodu dyskryminować-tymbardziej,że jak to ujął jest bardzo zadowolony z mojej pracy.Jeśli chodzi o skrócony czas pracy to u mnie bardzo tego przestrzegają,nie raz wyganiali mnie do domu ;-)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Telepraca,praca przy komputerze

Postautor: Aśka » 2012-02-23, 20:02

Witam! Chciałabym poszukać sobie tej formy pracy, bo niestety na inną(z racji swojego stanu zdrowia raczej nie mam szans) ZUS nie przyznał mi renty,w UP brak ofert pracy :evil: A kasy potrzeba do normalnego życia :-D

Czy ktoś z Was ma już doświadczenie w pracy tego typu? Na czym to dokładnie polega? Słyszałam o firmach,które dla osób niepełnosprawnych proponują telepracę. Zastanawiam się czy dałabym sobie radę w takiej pracy,nieco znam komputer,internet także, ale obawy mam :roll:
Proszę napiszcie czy ktoś z Was pracował w ten sposób? Warto w to "wchodzić" ?
Z góry dziękuję za wszelkie odp. :-)

Pozdrawiam :-)

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2012-05-11, 13:39

Wiecie może, przy staraniu się o pracę, rozmowa kwalifikacyjna i CV, trzeba ujawnić że się jest na rancie??? czy można o tym później powiedzieć, jak się już podpisze umowę...

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2012-05-12, 16:53

David, z tego co kiedyś ktoś mi opowiadał to tak, jeśli byłaby to praca na "czarno" to znaczenia to nie ma, ale kiedy w grę wchodzi jakiś etat to przy rencie są jakieś ograniczenia zarobkowe. Upewnij się jeszcze bo mogę się mylić.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-05-12, 17:54

Łukasz pisze:Upewnij się jeszcze bo mogę się mylić.

Nie mylisz się Łukasz. Co kwartał kwota możliwa do zarobienia przez rencistę (bez zmniejszania przysługujących świadczeń) ulega zmianie.
Ile więc można dorobić „bezkarnie”? W przypadku emerytów i rencistów to zależy od wysokości przeciętnego wynagrodzenia, które co kwartał ogłasza Główny Urząd Statystyczny. Progi, po przekroczeniu których ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie, to odpowiednio 70 proc. i 130 proc. średniej pensji. Przeciętne wynagrodzenie za pierwszy kwartał tego roku wynosi 3466,33 złotych brutto.
Jeśli więc nasz przychód nie przekracza owych 70 proc., czyli 2426,50 zł brutto, emerytura lub renta będą nadal wypłacane w dotychczasowej wysokości. Gdy jednak zarobimy więcej niż 2426,50 zł brutto, a mniej niż 4506,30 zł brutto (czyli 130 proc. średniej krajowej), nasze świadczenie ulegnie zmniejszeniu. O ile? Dokładnie o tyle, o ile przekroczyliśmy normę. Jeśli zarobiliśmy np. 2500 zł brutto, ZUS potrąci nam z emerytury 73,50 zł.


David pisze:trzeba ujawnić że się jest na rancie??? czy można o tym później powiedzieć, jak się już podpisze umowę...

Ważniejsze jest, abyś powiadomił o tym ZUS na druku Rw- 73.
Jeśli jesteś wcześniejszym emerytem lub rencistą i zdecydowałeś się pracować, koniecznie musisz zawiadomić o tym ZUS. Możesz to zrobić na specjalnym druku Rw– 73. Co ważne – na zmniejszenie lub zawieszenie wypłat z Zakładu mają wpływ te zarobki, od których potrącane są składki na ubezpieczenie społeczne (a więc np. umowa o pracę czy prowadzenie własnej firmy). Musisz poinformować także urzędników, ile będziesz zarabiał (choćby miały to być tylko szacunki). Na tej podstawie ZUS zdecyduje czy rentę lub emeryturę będzie wypłacać ci w całości, czy też zmniejszy lub zawiesi świadczenie.


Źródło: http://www.fakt.pl/Emerycie-Zobacz-ile- ... 593,1.html
Obrazek

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2012-05-12, 22:20

Beatko, Łukaszu wielkie dzięki za wyjaśnienie :-)

karolina-kala
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-01, 13:24
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: karolina-kala » 2013-03-01, 13:59

Witam wszystkich :)
Mam prośbę. Moja mama choruje na SM, pracuje jako instruktor nauki jazdy, ale mało, dużych pieniędzy z tego nie ma. Do tego jeszcze jej stan niestety się pogarsza. Dlatego pomyślałyśmy o pracy w domu, żeby sobie dorobić. Chodzi o pracę taką jak składanie długopisów i.t.p. Dużo tego jest na Internecie, niestety większość ogłaszających się to oszuści i naciągacze.
Dlatego miałabym pytanie, czy może znajdzie się tutaj ktoś, kto ma jakieś doświadczenie z uczciwą firmą oferującą taki rodzaj pracy?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Karolina

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: orzel1985 » 2013-10-03, 12:52

hey, mam pytanie. Wczoraj mi przesłano rozwiązanie umowy pracy bez wypowiedzenia. Co mam robić? zostało mi jeszcze 3 miesiace zasiłku rehabilitacyjnego, nie długo jadę do Ciechocinka...dostałem 2 grupę jaki typ pracy mam mieć na uwadze żeby szukać? Troche gorzej chodzę i przeważnie od tego czasu co poszedłem na zwolnienie (9 m-cy) przeleżałem w domu...

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2014-01-03, 12:30

Po ponad 1.5 rocznej przerwie wracam za chwilę do pracy:-) Stąd moje pytanie: Czy jak miałam skrócony czas pracy to musze ponownie to załatwiać?! Bo już nie pamiętam co tam powinno być...Zaświadczenie od neurologa?!


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości