Świńska grypa.

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-29, 20:08

Mi 4 różnych neurologów odradziło szczepienie na grypę. Tzn. powiedzieli co myślą i zostawili decyzję mnie. A dokładniej: sporo pacjentów chorych na Sm po szczepieniu na grypę - dostało mocnego rzutu. Nie zdecydowałam się na szczepionkę..piję codziennie witaminę C 1000jednostek + herbata z sokiem z aronii:) W tym okresie wzmożonej zachorowalności staram się unikać większych skupisk ludzi jak kino, teatr czy jakieś imprezy..tyle;)
Buzka
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

GuSSSiAczEk
Posty: 19
Rejestracja: 2009-04-22, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postautor: GuSSSiAczEk » 2009-11-30, 20:50

szczepionka,która sprzedawana jest na swińską grype nie wiadomo czy jest skuteczna bo czasu duzo na badania nad nia nie bylo-tak naprawde ta cala świńska grypa to jedno wielkie bum-media robią szum a firmy farmaceutyczne zbijają majątek-

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-11-30, 23:00

ta sama firma która wypuściła lek wypuściła rownież wirus świnskiej grypy. to są ogromne pieniądze. To sie nazywa teoria spiskowa., jeszcze większa niż 11 września i WTC.

świat jest okrutny ale ludzie jeszcze bardziej.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-12-01, 10:33

Co do paniki i ogłoszonej epidemii, pandemii itp. Całe zamieszanie wzięło się z tego, iż w tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła zasady ogłaszania wszystkich "demii". Główna zmiana polega na tym, że do ubiegłego roku ogłaszało się "demię" przy zwiększonej ilości przypadków śmiertelnych wywołanych daną choroba, natomiast od tego roku ogłasza się je przy zwiększonym wzroście zachorowań w porównaniu z ubiegłymi latami porównywalnym okresie (jakieś tam wskaźniki procentowe), nie musi być spełnione kryterium "śmiertelności".

Czyli w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się "demii" wszystkich maści :roll:

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2009-12-08, 02:14

a ja już grypę zaliczyłam miesiąc temu. lekarz powiedział, że bardzo możliwe, że świńską, także mam nadzieję, że mam to już z głowy. ;-)
jedno co ważne- powiedział, że jestem w grupie ryzyka bo biorę interferon, neurolog kazał mi zrobić przerwę i coś w tym jest bo 1 raz w życiu miałam gorączkę co drugi dzień przez tydzień- podobno mój organizm nie dawał sobie rady z wirusem i stąd te nawroty...ale już jest ok.

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2009-12-08, 08:23

jerzeli chodzi o szczepienia to kiedyś neurolog powiedział mi a było to parę ładnych lat temu że właściwie w moim przypadku a chodziło o SM to żadnych szczepionek bo to jest wielka niewiadoma ,może być rewelacja ale najczęściej bywa tragedia ,więc ja się nie szczepię .
A miał rację :-/ naprawdę po szczepionce na żóltaczkę poczułam się okropnie a wtedy jeszcze nie wiedziałam że mam SM :roll: byo to jakieś 16 lat temu !!!
zosieńka3

Lenka3
Posty: 193
Rejestracja: 2009-02-17, 17:16
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Lenka3 » 2009-12-31, 01:12

Dobry wieczór wszystkim :-)

Wprawdzie temat grypy i szczepień przeciw niej ucichł , ale tak dla ciekawości link ;-)

http://uwaga.onet.pl/28046,news,,szczep ... portaz.htm

pozdrawiam i raczej szczepionek odradzam , a grypę życzę by szerokim łukiem omijać <mikolaj>
"Człowiek jest człowiekiem wtedy.......Gdy potrafi wywołać na twarzy drugiego człowieka nawet krótki szczery uśmiech "


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości