Praca przy komputerze- praktyczne porady

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Praca przy komputerze- praktyczne porady

Postautor: Beata:) » 2010-07-25, 08:05

Wiem, że sporo osób chorych na SM i nie tylko, spędza bardzo dużo czasu pracując przy komputerze. Niektórzy w celach zarobkowych, ale i dla swoich potrzeb, podczas serfowania po internecie. Kilkugodzinne siedzenie przy monitorze/ laptopie, niestety wiąże się czasem z różnymi dolegliwościami.
Znalazłam takie "suche" porady. Nie jestem komórką, ale ich zbiorem, więc podzielę się tym, co znalazłam ;-) > klik < . Jednak chciałabym poznać też Wasze sposoby.
Jak sobie usprawniacie pracę? Specjalny fotel, filtry, podstawki pod nogi? Nie mam na myśli oczywistych i koniecznych przerw, ale o sytuacjach, kiedy trzeba spędzić kilka, czasem kilkanaście godzin dziennie przy komputerze. Byłabym wdzięczna za wskazówki.
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-07-25, 10:40

Beatko ja mam w fotelu poduszki pod plecy i siedzenie, wskazała mi tak rehabilitantka i zakupiłam też stolik komputerowy na kółkach. Na tym stoliku wygodnie spoczywają mi ręce i nie mdleją mi mi.
Mam wyprostowane plecy i nie męczę się.
Mogę tak pracować kilka godzin. :-)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-07-25, 10:46

Łał ! Cenne rady ! :-)

Ja jestem bardzo wysoka,i kręgosłup boli mnie...z przyzwyczajenia.Miałam na stanie klękosiad -bardzo fajna sprawa(wersja z podpórką pod plecy)-niestety ...rozpadł się po latach,i teraz widzę że bardzo mi pomagał.Siedziałam na nim nie tylko przy komputerze.Teraz bolą mnie stawy biodrowe,czego wcześniej nie było(fakt-jestem też starsza ;-) )
Muszę się dopytać czy PFRON łaskawie refunduje klękosiady?

A dla posiadaczy laptopów i zmarzniętych stóp-zasilacz jest super grzejniczkiem pod stopy :-)
ObrazekObrazek
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-07-25, 10:51

Anulko wiesz próbowałam się przekonać do tego klękosiadu. U mnie nie zdało egzaminu ale jak sama powiedziałaś jesteś wysoka, a ja nie. :lol:


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości