Wielka wątpliwość...czy można partnera zarazić SM?

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

SanMarino
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-17, 13:41
Lokalizacja: Malbork

Wielka wątpliwość...czy można partnera zarazić SM?

Postautor: SanMarino » 2010-09-17, 14:05

Powiedzcie mi skoro nieznana jest tak naprawdę przyczyna zachorowań na SM to skąd taka kategoryczna pewność, że nie jest to zaraźliwe syf? (Nie mówię tutaj, o prymitywnie rozumianej zaraźliwości...)

Czy orientujecie się czy były robione jakieś badania na grupie partnerów osób chorych na SM? Czy ryzyko w wypadku tej grupy wzrastało? Czy informacja o niemożliwości przekazania SM drugiej osobie to tylko hipoteza czy jest udowodniona naukowo?

Panicznie boję się całować (niepokojąca kwestia mononukleozy, którą każdy może sobie 'sprzedać' - przynajmniej tak to zrozumiałam z opracowań naukowych) z mężem...
Czy jest stuprocentowa pewność, że przez ślinę nie przekażę mu czegoś co może w przyszłości wyzwolić u niego chorobę?

Przepraszam, ale już tracę powoli siły. Bardziej przejmuję się zdrowiem męża niż własnym...
Ostatnio zmieniony 2010-09-17, 14:48 przez SanMarino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-17, 14:47

Witaj na forum SanMarino.

Przyznam szczerze, że zaskoczyłaś mnie i to ogromnie.Przecież chorzy na SM uprawiają sex, maja dzieci i całują się, ile się da :-D Nie ma takiej opcji, abyś w ten sposób zaraziła kogokolwiek :lol: Gdyby był cień ryzyka, to lekarze w pierwszych słowach by o tym informowali ;-) Przecież to jest choroba neurologiczna.

SanMarino pisze:Czy orientujecie się czy były robione jakieś badania na grupie partnerów osób chorych na SM?


Nie mam pojęcia, czy były takie badania, ale SM to nie HIV.

Pozdrawiam i korzystaj z życia bez obaw :lol:
Obrazek

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-09-17, 15:19

Witaj SanMarino
Nie znam takich badań :13: ale wiem, że nikogo SM-em nie zarażę, bo to nie jest choroba zakaźna, ani przenoszona różnymi drogami, tylko tak jak pisała Tuja neurologiczna.....
Pozdrawiam i nie bój się, bo nikogo SM-kiem na pewno nie zarazisz :-)
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2010-09-17, 15:20

SanMarino, SM nie ma podłoża wirusowego jak mononukleoza więc nie może być mowy o jego obecności w naszej slinie czy innych... płynach ustrojowych :) O ile się nie mylę bakterie i wirusy zostały kiedyś wykluczone, ale muszę zagooglać bo pamięć juz nie ta.
Próbowałaś wypytac o to swojego neurologa? Może rozwieje Twoje wątpliwości :)


A zarażać bliskich możemy dobrym humorem - to na bank ;)


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości