SM a prawo jazdy

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Niezapominajka
Posty: 56
Rejestracja: 2011-09-25, 17:13
Lokalizacja: P-no
Kontaktowanie:

SM a prawo jazdy

Postautor: Niezapominajka » 2012-11-22, 20:07

Witajcie.
W zeszłym miesiącu byłam u lekarza medycyny pracy i ściemniłam mu z powodzeniem, że jestem zdrowa. Widać po nim było, że mnie badał na odwal się, dlatego udało mi się ukryć, że na jednej nodze nie ustoje czy że palcem do nosa nie trafiam. Dostałam na bezterminowo, ZDROWA. I jak wróciłam do domu to dostałam kaca moralnego. Kurs już zaczęłam. Przyznałam się instruktorowi, że naściemniałam lekarzowi i że jestem chora. Kazał mi ponownie jechać do lekarza. Co o tym myślicie??
- Puchatku?
- Tak, Prosiaczku?
- A nic... Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-11-22, 22:43

Niezapominajka, rozsądniej będzie przyznać się lekarzowi, bo chodzi tu nie tylko o Twoje bezpieczeństwo, ale również innych użytkowników dróg. Myślę, że możesz liczyć na wyrozumiałość instruktora, a przede wszystkim skorzystać z udogodnień dostosowanych do stopnia Twojej niepełnosprawności, jeśli zajdzie taka potrzeba. Powodzenia, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-11-23, 10:55

Niezapominajka pisze: Kazał mi ponownie jechać do lekarza. Co o tym myślicie??

Ja myślę, że powinnaś ponownie dać się zbadać.
Prawko i tak zdasz, a że może być terminowe, to tylko dla Twojego i ogólnego dobra :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2012-11-23, 18:30

Ja zrobiłam prawko dwa lata temu - choruję od 4 lat.Przyanałam sie do wszystkiego - dostałam bezterminowo - ale mam czyste sumienie - lekarz stwierdził,że dobrze zrobiłam i jest pewny za mnie,że jak nie będę w stanie jeździć to nie pojadę - ma do mnie zaufanie.Przyznaj się dla siebie...A on może wycągnie wnioski,ze nie powinien olewać tak ważnej sprawy!!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

Niezapominajka
Posty: 56
Rejestracja: 2011-09-25, 17:13
Lokalizacja: P-no
Kontaktowanie:

Postautor: Niezapominajka » 2012-11-24, 13:59

Byłam wczoraj u lekarza. Przyznałam się. Kazał mi przynieść zaświadczenie od mojego neurologa, że na chwilę obecną mogę wsiadać za kierownicę, a wtedy to poprawimy i zrobimy na czas określony:) Facet bardzo przyzwoity, i widać też Człowiek:) A nie wiecie, na ile lat mogę dostać? Pozdrawiam!
- Puchatku?
- Tak, Prosiaczku?
- A nic... Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...

Małaania
Posty: 25
Rejestracja: 2012-11-07, 16:09
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: Małaania » 2012-11-25, 12:58

Ja się nie przyznałam, ale trafiłam na lekarza z przychodni rejonowej i mnie skojarzył, zresztą wyszło przy widzeniu kolorów. Dostałam na 5 lat, potem kolega mi załatwił i mam bezterminowo. Może trochę nie w porządku, ale podchodzenie do tematu co 5 lat jest trochę upierdliwe. Sama pilnuję tego kiedy mogę jechać, nie każdego dnia jestemw stanie i nie lubię prowadzić po zmroku, zlewają mi się te szarości.
Ania

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2012-11-30, 20:32

Kiedyś słyszałem o takiej niemce która była chora na SM, napisała książkę o swoim życiu. Miała różne etapy swojej choroby, jak my wszyscy, ale zawsze wracała do prowadzenia samochodu.

W naszym kraju "kochanym" decydenci najchętniej wprowadzili by regulacje co do częstości zmiany bielizny i mycia rąk. Jak dalej będzie szło w tym kierunku, a na to się zapowiada, będziemy prosić o zezwolenie na wychodzenie z domu.

Rób prawo jazdy i nie zastanawiaj się nawet. Ilu ludzi z SM powoduje wypadki?! Za to idioci bez rozsądku powodują i jakoś nikt nie potrafi sobie z tym poradzić.

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Jeżeli go masz sama najlepiej ocenisz kiedy możesz wsiąść za kółko, a kiedy nie.

I żaden urzędnik lepiej od Ciebie tego wiedział nie będzie.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-11-30, 21:19

slackware dobrze prawi..jeżdżę z tzw. sm-em już wiele lat i jeżeli nie wyrabiam, nie zasiadam za kierownicą..
Wojtek

Niezapominajka
Posty: 56
Rejestracja: 2011-09-25, 17:13
Lokalizacja: P-no
Kontaktowanie:

Postautor: Niezapominajka » 2013-01-20, 16:15

Dostałam zaświadczenie na 5 lat... I w pt oblałam pierwszy egz praktyczny na prawko;/ Bardzo mnie ta sytuacja stresuje... Mam nadzieję, że zdam zanim z nerwów dostanę jakiegoś rzutu;/
- Puchatku?
- Tak, Prosiaczku?
- A nic... Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...

nelka66
Posty: 229
Rejestracja: 2013-02-14, 09:07
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nelka66 » 2013-03-04, 10:57

Hmm, ja też mam prawko i też czynnie jeżdżę samochodem. Wożę swoją córeczkę do szkoły, potem jadę do pracy, takie tam codzienne życie... Jak robiłam prawko to się nikomu nie przyznałam, że jest nas dwie, tzn, ja i moja przyjaciółka choroba o imieniu SM :-D Nic nikomu do tego...

Jeśli kiedyś źle się poczuję, to poprostu przeczekam ten czas i będziemy sobie jeździć z moim mężem :14: Na pewno nie narażę swojego życia, a tym bardziej życia mojej córki :(::

Myślę, że trzeba być szczerym wobec siebie i odpuścić jesli nadejdzie taki czas... To, że mamy terminowe prawko wcale nie oznacza, że w ciągu tych 5lat nie trafi się moment, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Wtedy tylko my sami o tym zadecydujemy, więc po co nam dodatkowe problemy z ograniczeniami czasowymi?

Pozdrawiam :10:

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-07-03, 11:13

Nie wyobrażam sobie siebie za kierownicą, przecież w każdej chwili moja koordynacja ruchów, ostrość i pole widzenia równowaga mogą zostać zachwiane i wolę nawet nie myśleć co wtedy? Jednakże mam koleżankę która z sm prowadzi auto. Według mnie to sprawa sumienia każdego chorego na sm, ja wolę nie ryzykować.
zagoplanka

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2013-07-03, 11:23

To zależy jakie masz objawy :) Ja podczas mojego kursu dostałam pierwszego rzutu.. noga taka 'dziwna', przeczulica. Ale tylko to, normalnie nogą ruszałam, było ok (nie wiedziałam, że to sm). A teraz normalnie prowadzę auto, chyba że nie czuję się pewnie to odpuszczam. Jeśli czujesz się na siłach, nie masz problemów ze wzrokiem, to rób prawko :) jak nie będziesz mogła prowadzić, to nie prowadź. Zdrowy rozsądek przede wszystkim :)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-07-03, 16:25

Sm-nie przekreśla Nas jako kierowców .Póki stan zdrowia pozwala można jeżdzić autem ,kiedy coś się dzieje z koordynacją ruchu ,zab.widzenia ,zab równowagi pierwsi zauważamy i jest to sygnał ,żeby przestać tymczasowo jeżdzić ,a wraz z poprawą zdrowia ew.można dalej wsiadać za kółko .
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-07-04, 17:29

dokładnie tak postępuję jak mówi Blanka, wręcz uważam , że jestem przewrażliwiona na tym punkcie i pewnie zdrowe osoby mające np ból głowy normalnie prowadzą samochód, ja wtedy nie biorę kluczyków do ręki. po ostatnim rzucie za kierownicę siadłam około tygodnia po ustąpieniu objawów, na polnej drodze żeby sprawdzić czy aby na pewno jest wszystko w porządku. jeżeli dobrze się czuję to po prostu jadę. na pewno jeżdże duż ostrożniej niż inne w pełni zdrowe osoby.
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-07-08, 11:53

blanka pisze:Sm-nie przekreśla Nas jako kierowców
dokładnie kiedy mam problemy z oczami to jeżdżę tylko jako pasażer ale jak oczy się naprawią to znowu siup za kierownicę :D
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości