Pakiety medyczne - opinie

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
M_x_c
Posty: 106
Rejestracja: 2011-11-05, 12:05
Wiek: 33
Lokalizacja: Tarnów

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: M_x_c » 2015-08-19, 12:23

Witam wszystkich :)
Ostatnimi czasy byliśmy świadkami świetnej pogody dla zdrowych, troszkę gorszej dla SMowych i są tego efekty w moim przypadku. Nie pamiętam kiedy byłem ostatnio u neurologa poza programami leczniczymi, ale taka wizyta się dla mnie zbliża. No i pojawia się pytanie, czy warto kupić wcześniej jakiś pakiet medyczny na wizyty prywatne u specjalisty. Korzystał ktoś z takowego z Medicover, Inter Polski czy jakiejkolwiek innej firmy tego typu? Są jakieś problemy z rejestracją i przede wszystkim z darmowym rezonansem? Mam ofertę po znajomości takiego pakietu z rezonansami i innymi badaniami, ale nie do końca jestem przekonany czy to możliwe tak sobie wziąć rezonans za takie pieniądze (ostatnio płaciłem za rezonans głowy i rdzenia tyle ile za 2 lata takowego pakietu).
Proszę o opinie jeśli ktoś korzysta w ogóle z tego typu programów

M.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: joanna_nick » 2015-08-19, 15:23

Witaj :)
hmmm... jakby tak w skrócie - chyba najprościej: jeśli nie spróbujesz, to nie przekonasz się, czy ten konkretny pakiet działa i jak działa.
a dłużej - jest bardzo dużo firm ubezpieczeniowych, klinik (sieci) medycznych, które oferują róznorakie pakiety. Nie korzystałam osobiście z tak rozbudowanego pakietu, aby był w nim rezonans, ale... wszystko zależy od rodzaju umowy i kondycji podmiotów uczestniczących w programie - w jednym możesz móc się zrejestrować do specjalisty niemal z dnia na dzień, w innym musisz czekać... z reguły (w W-wie) nie dłużej niż miesiąc. Ale to wcale nie znaczy, że np. neurolog, do którego pójdziesz da Ci skierowanie na rezonans - bo takie skierowanie musi wystawić specjalista, żebyś mógł zrobić RM w ramach pakietu medycznego). Wszystko zależy od konkretnego lekarza i wytycznych jakie dostaje od przełozonych. Niestety każdy teraz liczy kasę, pozytyw jest taki, że nie każdy lekarz stosuje się ściśle do wytycznych kierownika ekonomicznego placówki, tylko jak uważa, że badanie jest potrzebne, to kieruje.

Ważne: W umowach, które ja czytałam, było wykuczenie osób z chorobami przewlekłymi, ale to teoria, bo dotąd nie spotkałam się w praktyce z faktycznym wykluczeniem takiej osoby z programu - nie było jeszcze do tego procedur (to info sprzed jakichś 2-3 lat). Jeśli zdecydujesz się na przystąpienie do takiego programu, to koniecznie sprawdź czy w umowie istnieje takie wykluczenie (bo wiadomo, że sm jest chorobą przewlekłą) i czy cokolwiek wspomniane jest o ewentualnych konsekwencjach - do tej pory nie spotkałam się z żadnymi, ale to lepiej wiedzieć wcześniej (żeby np. nie kazali Ci zwrócić kosztów badań wynikających z choroby przewlekłej istniejącej przez podpisaniem umowy).

I na koniec - gdybym dzisiaj miała kasę, to ja osobiście skorzystałabym z takiego pakietu - jest to duża oszczędność czasu przede wszystkim (ja jestem zdana na nfz), a z reguły też kasy, jeśli masz zamiar robić badania prywatnie.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
M_x_c
Posty: 106
Rejestracja: 2011-11-05, 12:05
Wiek: 33
Lokalizacja: Tarnów

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: M_x_c » 2015-08-19, 18:58

Dziękuję joanna_nick.

Na pewno przeczytam OWU w wolnej chwili, żeby się później nie zdziwić. Zwłaszcza, że ten pakiet jest refundowany, także płacę jakąś tam symboliczną kwotę. Na pewno mają jakieś limity co do refundacji i ewentualnie chorób, choć słyszałem że w jego konkretnym przypadku nie ma ankiety zdrowotnej. Za to mogą mieć listę chorób przewlekłych które po stwierdzeniu oficjalnym mnie wykluczą, więc lektura będzie musiała być dokładna.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: malina :/ » 2015-08-20, 11:43

Hej,
ja posiadam cosik takiego: PZU- indywidualne ubezpieczenie zdrowotne „Opieka medyczna”
i jak na razie jestem zadowolona :) oczywiście nie zawsze jest tam wszystko dlatego przed zakupem trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami i tak np w moim pakiecie rezonans jest za darmo i czekam na niego max 2 tyg. ale np jest to rezonans bez kontrastu z kontrastem trzeba już płacić. Nie wszystkie badania są w pakiecie, nie wszyscy lekarze i nie wszystkie zabiegi... Na wizytę u lekarza psecjalisty czeka się max tydzień ale pod warunkiem, że Ci się spieszy i szukają najszybszej opcji. Jeśli ja mówię o konkretnym nazwisku lekarza to już czas oczekiwania może być dłuższy ale jeżeli idę do swojego lekarza prywatnie, który nie ma podpisanej umowy z PZU to wówczas biorę fakturę VAT i oddają mi pieniądze za taką wizytę oczywiście żeby nie było za fajnie to PZU posiada swój osobisty cennik usług więc oddają po swoim cenniku. I tak np wizyta u mojego neurologa kosztuje 100 zł, a PZU wycenia taką wizytę na 60 zł i tylko tyle oddaje aczkolwiek ja mimo wszystko jestem zadowolona bo za pakiet płacę mało :) niecałe 10 zł mc, a resztę dopłaca mi zakład pracy. Tak więc mi się to opłaca i jestem na plus w ogólnym rozrachunku. A jeżeli chcesz kupić sobie sam to koniecznie i dokładnie przestudiuj warunki takiego ubezpieczenia bo tzw. * jest mnóstwo i potem może być problem.
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
M_x_c
Posty: 106
Rejestracja: 2011-11-05, 12:05
Wiek: 33
Lokalizacja: Tarnów

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: M_x_c » 2015-08-20, 12:35

Dziękuję malina :/, myślę nawet, że mój potencjalny pakiet jest bliźniaczo podobny :) Też słyszałem o zwrotach do 70 za fakturą.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: zosiako » 2016-04-05, 22:36

podbijam wątek - mąż wykupił pakiet medyczny w PZU i za niewielką dopłatą objął nią również mnie. Czy ktoś może, wie czy lekarz specjalista na wizycie w ramach tego pakietu może wypisać skierowanie na badania i czy są to badania w ramach ubezpieczenia czy część z nich można wykonać w ramach NFZ-u? :umnik2:

czy możecie podpowiedzieć, czy któreś z n/w badań może przepisać rodzinny?
TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG, aTRAB
glukoza na czczo (najlepiej zrobić badanie OGTT 75g glukozy 0,1/2,1,2)
insulina na czczo (najlepiej zrobić krzywą insulinową z OGTT 0,1/2, 1,2 75 g glukozy)
lipidogram
homocysteina
ANA2
25OHD3
żelazo
ferrytyna
witamina B12
alat, aspt, ggtp
kwas foliowy
selen
cynk
kortyzol
DHEAs
kwas moczowy
cholinoesteraza
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: zosiasamosia » 2016-04-06, 17:43

zosiako pisze:Source of the post czy któreś z n/w badań może przepisać rodzinny?

Zosiako, poniżej skopiowałam wymienione przez Ciebie badania i pogrubiłam te, które na pewno może zlecić lekarz rodzinny. Niestety nie mam pojęcia jak to działała w ramach pakietu medycznego.

TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG, aTRAB
glukoza na czczo (najlepiej zrobić badanie OGTT 75g glukozy 0,1/2,1,2)
insulina na czczo (najlepiej zrobić krzywą insulinową z OGTT 0,1/2, 1,2 75 g glukozy)
lipidogram
homocysteina
ANA2
25OHD3
żelazo
ferrytyna
witamina B12
alat, aspt, ggtp
kwas foliowy
selen
cynk
kortyzol
DHEAs
kwas moczowy
cholinoesteraza
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: zosiako » 2016-04-06, 18:15

zosiasamosia pisze:Source of the post na pewno może zlecić lekarz rodzinny.

Dziękuję Zosiu :yes: - a o badania w ramach pakietu zapytałam po prostu ubezpieczyciela :biggrin:

Pytam ponieważ znalazłam, "chyba" znalazłam dietetyka, polecił mi znajomy, który pod ich opieką samą dietą "wyprostował" problemy z nerkami, a groziły mu już dializy. To jest standardowy pakiet badań przed wizytą wstępną, potem mogą dojść kolejne aby jak najlepiej ułożyć dietę. Sama ich opieka jest koszmarnie droga, a i zestaw badań patrząc na ich ceny budzi zgrozę. Ale pomyślałam, ze popatrzę i sprawdzę, ile by to finalnie mogłoby w sumie kosztować :girlwestchnienie:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: malina :/ » 2016-04-10, 20:05

U mnie jest tak, że każda wizyta jest wizyta prywatną w ramach pakietu. Oczywiście rejestrować trzeba się telefonicznie albo przez stronę internetową. Do tego każdy pakiet jest inny i ja zawsze dzwonię na infolinię PZU i mówię co bym chciała i oni sprawdzają czy mam to w ramach pakietu plus mówią np skierowanie potrzebne itp... Tak więc ubezpieczenie mam bardzo długo, jestem z niego zadowolona ale nigdy nie wiem co jest w pakiecie bo też i czasami się to zmienia jak firma odnawia umowę to zawsze coś ulepszają więc dzwoń Kochana i pytaj bo tak najprościej ;-)
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: zosiako » 2016-04-11, 18:20

dzięki Malinko :kiss: zadzwoniłam, zapytałam no i niestety badania, które chce dietetyk w znakomitej większości są płatne, tylko kilka mogę zrobić na NFZ no i ze 2 z 15% zniżką. wizyta u dietetyka w tej sytuacji odwleka się do wygranej w totka, tylko że ja nie gram bo mi szkoda kasy :girlhaha:
no ale mam wizytę u neuro, prywatną już w czwartek więc jest różnica - na nfz mam wyznaczony termin na 18 maja, więc pakiet działa i to jest plus i to duży
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Orbelka
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-28, 22:21

Pakiety medyczne - opinie

Postautor: Orbelka » 2016-10-31, 15:18

Ja mogę się wypowiedzieć o iExpert, bo ich pakiety faktycznie są opłacalne. Zaczęły mnie przerażać te wszystkie terminy z nfz. A już kpiną totalną było, jak mojej ponad 90-letniej babci, po złamaniu, z nfz kazali czekać do 2019 roku na kilka godzin rehabilitacji. Tak czy siak, trzeba było iść z nią na rehabilitację prywatnie. A szkoda gadać. Pakiety medyczne są rozsądnym rozwiązaniem, bo teraz bez takiej opieki, praktycznie nic się nie da załatwić, gdy zachorujemy - wszędzie kolejki, oczekiwania, a na końcu się okaże, że lekarz i tak "nic nie widzi". A z pakietem Tu Zdrowie od iExpert https://zdrowotne.iexpert.pl/pakiety-prywatne/tu-zdrowie-pakiet-rozszerzony/, dzwonie kiedy mi wygodnie, wizyta u internisty bez problemu, do specjalisty czekałam góra 2 dni. No całkowicie inne życie. :) Więc jak pytasz czy warto, to moim zdaniem jak najbardziej.


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości