Antykoncepcja.

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-06-20, 10:55

Czesc dziewczyny czy ktoras bierze tabletki Cilest?
Moskit30

mariposa
Posty: 64
Rejestracja: 2012-03-08, 12:58
Lokalizacja: Japonia
Kontaktowanie:

Postautor: mariposa » 2012-06-20, 12:34

ja brałam i koszmarnie bolała mnie po nich głowa... przetrwałam rok .
mój blog o wszystkim

www.odterazwjaponii.blogspot.com
zapraszam ;)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2012-06-20, 12:35

...A ja całe życie ...w gumiakach :lol: Prosta baba ze mnie :-D
Za to jakie doświadczenie w lateksach przeróżnych -ho ho! :lol:
Tak... no więc ... wchodzę w okres przejściowy ( wredna byłam i przed ,więc różnicy nie zauważam ..) ,ale właśnie polazłam do lekarza z zapytaniem o wkładkę hormonalną... no i tak.. kurcze no...odradził mi.. i on ,i następny ... :13:
Argumenty? Jakakolwiek ingerencja i zaburzanie stanu jaki jest...niewskazane :-/
Szczerze? Nie za bardzo podoba mi się ta diagnoza,i ...chyba zaryzykuję ;-)
Poczytam jeszcze ,poszperam...
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-06-20, 17:25

Ja stosowałam Diane ze względu na bolesne miesiączki a potem to plastry ze względu na tarczycę.Chwaliłam sobie je choć wiem,że do końca bezpieczne nie były.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-06-21, 10:00

anula;) pisze: ja całe życie ...w gumiakach

A ja.....nigdy niczego nie próbowałam, trudno uwiwrzyć ale to prawda 8-)
Zdarzyły się Nam 3 niespodzianki w tym jedna , żeby sprawdzić... czy
ja jeszcze mogę :lol: ale jakie One ładne są :-D
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-06-23, 23:45

moskit30, ja biorę Cilest,już kilka dobrych lat. Całkiem dobrze go znoszę ;-)

mazia
Posty: 136
Rejestracja: 2011-12-03, 10:49
Lokalizacja: małopolska

Plastry Evra

Postautor: mazia » 2012-07-16, 10:32

Czy któraś z dziewczyn stosowała plastry Evra?

Uważacie, że wystarczająco skutecznie zabezpieczają czy ich działanie jest osłabione przez interferon?

Ginekolog jak dowiedział się o sm, sam powiedział ,że nie mogę zajść w ciąże i proponuje hormony. Jestem właśnie na 3 plastrze i powiem, że jakiś znaczących zmian nie odnotowałam, tylko tyle że piersi zrobiły się ogromne i w pierwszym tygodniu miałam straszne zmiany nastrojów(od płaczących do agresji :mrgreen: )

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-07-16, 11:11

mazia, ja stosowałam Evre około 2 lat.Tabletek nie mogłam brać ze względu na tarczycę.Przez te 2 lata brałam Copaxone i nie zaszłam ;-) Dodam tylko,że po odstawieniu przy jednej próbie zaszłam w ciążę :-) Ja z Evry byłam bardzo zadowolona-największy komfort jest taki,że musisz pamietać o tym raz w tygodniu :-D

mazia
Posty: 136
Rejestracja: 2011-12-03, 10:49
Lokalizacja: małopolska

Postautor: mazia » 2012-07-16, 11:36

Iwona333, zdecydowałam się na plastry ze względu na wątrobę ;)
Jednak interferon daje w skórę pod tym względem... Ale tak to duzy komfort.
No u mnie z ciaza chyba nie bedzie tak hop siup. Bo mam wyciety jeden jajnik, a na drugim kolejne torbiele, do tego immunolog okreslil, ze pod wzgledem badan na ANA i ANCA wyszlo mi cos tam Ro... A to kolejny problem, ktory mowi za tym ze bede miec ciezko z ciaza;/ :2:

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-07-17, 11:41

mazia, ale ciężko nie oznacza wcale ;-) Tak jak pisałam ja byłam zadowolona i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych,no i z ciążą też nie było problemów.

Ania
Posty: 209
Rejestracja: 2007-11-28, 11:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 2012-07-26, 14:07

Szkoda, że sama przegapiłam lata kiedy byłam młodsza i kiedy mogłam zajść w ciążę :-(
hmmm stan cywilny zmieniłam dopiero 2 lata temu. Prędzej zbyt dużo myślałam.... no bo kto będzie chciał dziewczynę z sm????
Teraz jest póżno i biorę evrę ........... bo biroę też interferon............
hmm ale wiem też, że życie bywa przewrotne ............................. zobaczę co się jeszcze wydarzy?

agakuczynska
Posty: 5
Rejestracja: 2012-08-15, 22:46
Lokalizacja: Rugby Wielka Bytania

Postautor: agakuczynska » 2012-08-16, 20:09

hej urodzilam synka w Grudniu 15/ 2011 nigdy wczesniej nie bralam tabletek antykoncepcyjnych... kiedy poszlam do lekarza i poprosilam o tabletki wizyta trwala zaledwie 5 min (mieszkam w UK) powiedzialam ze mam SM ze mama zmarla na raka macicy, ze mam problem z zylakami (male) ale sa....myslalam ze zrobi badania jakies ? nic! a ona na to ze da mi Microgynon30 , pomyslalam ze wie co robi no nie :/ po 3 miesiacach zglosilam sie do lekarza ponownie bo zaczely mi rece drzec, zle samopoczucie, ból glowy,odretwienia, depresja itd... przeczytalam uwaznie ulotke a w niej ze tabletek nie powinna brac osoba z SM bo moze pogorszyc stan.... wiec znów do lekarza pytam sie dlaczego ona mi je dala skoro wyraznie pisze ze JA ich nie moge brac ... powiedziala ze skonsultuje sie z doktorami moimi ...po 3-4 godz zadzwonila do mnie powiedziala ze mam te tabletki zucic teraz juz!!!!!!! i zaprasza mnie na wizyte za tydz Dostalam Cerazette niby mówia ze dla kobiet karmiacych sa ale mi wytlumaczyla ze moge czuc sie bezpiecznie na 99% i dlatego mi je daje bo tabletki sa z jednym hormonem.... poki co dobrze sie czuje na poczatku mialam plamienie 2 miesiaczki w ciagu miesiaca ale teraz jest ok i mam równiez wyrozumialego meza!! :)
witam wszystkich:)

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-09-09, 11:19

Hej miesiac temu zaczelam stosowac krazek dopochwowy NUVRARING czuje sie swietnie,na poacztku balam sie ze mi on wyleci ale to uczucie z zcasem minelo,wczesniej bralam tabletki CILEST i strasznie sie po nich czulam,gin powiedzial ze maja za duzo hormonow i przepisal krazek.
Moskit30

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2012-12-16, 00:51

Kiedyś, w zamierzchłej przeszłości leczyłam policystyczność jajników Diane35. Wówczas byłam jeszcze niezdiagnozowana, więc się nie zastanawiałam czy mogę czy nie. Wtedy i tak nie mogłam zajść w ciążę, bo nie było z kim. Potem kilkuletni związek bez stosowania żadnych zabezpieczeń i jak już doszłam do wniosku, że któreś z nas jest bezpłodne - zaciążyłam... w trakcie brania interferonów. Po porodzie gin zapisał mi azalię - dla kobiet karmiących. Szybko zauważyłam, że nogi mi od tego drętwieją, więc bez konsultacji z lekarzem przerwałam zażywanie. Uznał, że skoro szkodzi mi nawet azalia, to ja żadnych hormonów brać nie mogę - ani w pigułkach, ani w plastrach ani w zastrzykach, więc polecił mi mirenę. Nie zdążyłam się nad nią zastanowić, bo znów ujrzałam dwie kreski na teście. Mój gin od drugiego dziecka też sugerował azalię, a skoro nie, to także mirenę, czyli wkładkę hormonalną. Nie rozmawiałam o tym z moim neuro, ale jakoś tak nie czuję jakichś specjalnych dolegliwości po założeniu tej wkładki. Choć przyznać muszę, że dwójka mocno małoletnich dzieci to już jest skuteczna antykoncepcja :-/ A Pierworodna, od kiedy wróciłam do dom z konkurencją (bo tak postrzega siostrę) to czasem wrzuci czy mnie czy Małżonkowi do koszyka podczas zakupów gumki. Nie wiem skąd ona wie, do czego to służy... chyba kobiecy instynkt :-D

Niezapominajka
Posty: 56
Rejestracja: 2011-09-25, 17:13
Lokalizacja: P-no
Kontaktowanie:

Postautor: Niezapominajka » 2013-01-24, 15:48

Zofija i Nati_1978, to, co macie napisane pod kreską to do mnie? :D
- Puchatku?
- Tak, Prosiaczku?
- A nic... Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości