Interferon w samolocie/ podróży za granicę

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Agawa
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-29, 18:11
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Agawa » 2014-08-29, 18:21

Witajcie :)

To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji: miło mi Was poznać :)

Kochani, w temacie - a jeździł kto w miejsca takie trochę mniej turystyczne, gdzie celnicy być może rzadziej trafiają na kwestię tego typu leków w bagażu... Mam plan gdzieś wybyć - i to jeszcze we wrześniu. Po głowie chodzi Armenia (ale tu się chyba raczej martwić nie trzeba?), Iran, albo Azerbejdżan... Latał ktoś tam może z lekami? Mam peny, będę potrzebowała wziąć max 2... Może macie dla mnie jakieś dobre rady? Paszport mam, ale nie jestem pewna, czy tam to wystarczy. Kwestia też tych wkładów chłodzących (jak udowodnić, że to tylko zamarznięta woda???) Zastanawiałam się nad kontaktem z ambasadami tych krajów (nie przyszło mi na przykład do głowy, że kraj może wymagać uzyskania zgody na wwóz leków na receptę, jak to przeczytałam jest w Japonii), liniami lotniczymi... Tylko czasu trochę mało, bo to pełen spontan :D

Pozdrawiam Was, będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, jeśli ktoś posiada!

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Interferon w samolocie/ podróży za granicę

Postautor: kujaw » 2024-03-20, 19:22

Minęło trochę czasu, ale odkopię temat.
Chcę jechać, ale nie z interferonem, a z Kesimptą.

Dotałem od przewoźnika info, żebym miał:
- po angielsku informację, że przyjmuję lek
- po angielsku informację, że nie mam przeciwwskazań do lotu (może być zbędne, ale w razie czego może się przydać)

Do tego chcę kupić jakąś małą lodówkę, najlepiej z baterią i wkładem do lodówki, i do tego jeszcze powerbanka wezmę, bo będę lek brał dopiero 10. dnia po przylocie, a na miejscu nie chcę, żeby się zdarzyła jakaś wpadna, że nie działą lodówka.

Czekam jeszcze na info z ambasady, czy mogę wwieźć lek, ale wydaje mi się, że raczej tak.

Czy coś oprócz tych dwóch dokumentów będę potrzebował?


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości