Katowice

Jesteśmy z różnych stron Polski więc...

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2012-10-10, 17:23

Przeglądam i widzę - coś o dr.Szczechowskim :-) Leczę się u niego ok. 15 lat, wyciągnął mnie nie raz z niezłych smtarapatów - b.dobry lekarz i wspaniały człowiek. Poleciłabym go każdemu :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez blanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Blanka

daria87
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-24, 13:39
Lokalizacja: Katowice

Postautor: daria87 » 2013-01-29, 13:09

Ja od jakis 2 lat chodze do dr Krzystanek, jest bardzo mila, pogodna osoba ale nic konkretnego nie stwierdzila i troche zaczyna mnie to meczyc ze tak dlugo to wszystko trwa. Pani dr stwierdzila ze co prawda mam zmiany deminilizacyjne, oststnio pojawila sie nowa zmiana ktora wzmacnia sie po kontrascie, mam dretwienie rak, nog, trace czucie w palcach u rąk itd ale w dalszym ciagu mam czekac i obserwowac. Dopiero jak cos konkretnego sie stanie np nie bede umiala wstac z lozka to wtedy bedziemy cos dzialac konkretnie... Dlatego chcialabym sie skonsultowac z innym lekarzem, ktoś jeszcze kogoś mi poleci???

MajaJ
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-09, 11:56
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MajaJ » 2013-01-30, 12:52

Jeśli chodzi o Katowice, to może spróbuj w Diagnomedzie (mają swoją stronę www) u dra Maciejowskiego (był tu już wspomniany w tym wątku), doktor kiedyś przyjmował w przychodni na Medyków przy klinice. To będzie zapewne wizyta prywatna, ale raczej warto. Ja tam jestem co prawda w programie klinicznym, ale spotykam czasem osoby, które właśnie pojawiają się, żeby u doktora po prostu potwierdzić diagnozę, albo poradzić się co można robić na obecnym etapie choroby. Tam jest kilku lekarzy, ale polecam tego.

Cukier
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-25, 10:01
Lokalizacja: Krasnolandia

Dr Miś Kluszczyńska

Postautor: Cukier » 2013-04-06, 21:42

Zna ktoś z was drodzy bracia i siostry taką panią doktor z Sosnowca -Maria Miś Kluszczyńska się owa pani nazywa? Może ktoś? Będę wdzięczna.

kulejący_anioł
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-20, 18:53
Lokalizacja: niedaleko

Dobry lekarz Katowice i okolice

Postautor: kulejący_anioł » 2013-08-20, 18:57

Witajcie poszukuję dobrego neurologa, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu SM.
Możecie kogoś polecić?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-08-20, 21:08

Witaj. Leczę się ok 20 l u dr Lecha Szczechowskiego ( MULTIKLINIKA SALUTE) K-ce Czerwińskiego .Tyle lat u jednego neuro -to mówi samo przez sie . Wyprowadził mnie z kilku dużych rzutów ( sterydowo ,bez hospitalizacji) .Przeszłam u Niego kuracje MTX .Kontaktywny ,kompetentny i cóż więcej -Wspaniały człowiek . Polecam .
Pozdrawiam.
Blanka

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2013-08-28, 18:06

Kurcze wszyscy zachwalają dr Maciejowskiego a ja mam jakieś mieszane uczucia :roll: Byłam u niego dwa razy- na samym początku choroby jak starałam się o interferon (wtedy wydał mi się całkiem pomocny) i drugi raz jak chciałam usłyszeć potwierdzenie, że mi szkodzi :lol: Chyba jest totalnym zwolennikiem programów badawczych i szuka królików doświadczalnych a jakoś mi to nie w smak... Chyba naiwna jestem chcąc znaleźć lekarza, który będzie tak sceptyczny wobec medykamentów jak ja.
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-28, 20:23

Dr Maciejewski? Po pierwszym rzucie odradzał mi stanowczo interferon, twierdząc, że mogę mieć łagodny przebieg choroby, żeby się wstrzymać, że niepotrzebnie nie ma co brać i tylko "rozjuszać" choroby. Dopiero po drugim rzucie zaczął wspominać o interferonie, że mam się poważnie zastanowić i że on nie obiecuje skuteczności, ale wydaje mu się, że COŚ zrobić trzeba, a dużego wyboru w Polsce nie mamy. Proponował diety i zdrowy tryb życia. Bardzo dobry lekarz, godny zaufania, można do niego dzwonić właściwie z każdą pierdołą.

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2013-08-28, 21:09

O przepraszam za błąd w nazwisku, dr Maciejewski. Ja byłam u niego po pierwszym lekkim rzucie i raczej namawiał mnie na interferon... Wtedy byłam tak niezorientowana w temacie, że wierzyłam w każde słowo lekarza. Jak poszłam z pogorszeniem to też raczej rozmowa była okołolekowa. Szkoda że przyjmuje tylko prywatnie, bo pewnie zjawiałabym się częściej w ramach konfrontacji ;)
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-29, 13:57

Nie, to ja popełniłam błąd w nazwisku. :oops: Maciejowski. :-) Ja leczę się u niego na kasę chorych, w tym nowym ośrodku na Wincentego Pola 9, jeżdżę co miesiąc po odbiór leków. :-)

kulejący_anioł
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-20, 18:53
Lokalizacja: niedaleko

Postautor: kulejący_anioł » 2013-08-29, 21:10

Dziękuję za wszystkie informację. Do tego dr Maciejowskiego/Maciejewskiego to trudno się dostać.
Jaki to ośrodek -jaka atmosfera czy są tam inni lekarze, pielęgniarki?
Mam słabe żyły - ciężko mi się wkłuć- czy mają wprawę - strasznie dużo pytań wiem -jestem nieufny i wolę zapytać innych.Niedawno zdiagnozowano u mnie SM -jeszcze jestem w szoku...

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-29, 22:59

W ośrodku pracuje zdaje się jeszcze 2 innych neurologów (przepraszam, jeśli się mylę), zatrudnione są tam również pielęgniarki. U mnie też zawsze są problemy z wkłuciem, obie dłonie mam z przodu całe w kropkach po wizytach w szpitalu, ale w ośrodku pracuje Pani pielęgniarka, której w jakiś cudowny sposób udaje się za pierwszym razem wkłuć. :mrgreen: Dlaczego twierdzisz, że trudno się tam dostać?

kulejący_anioł
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-20, 18:53
Lokalizacja: niedaleko

Postautor: kulejący_anioł » 2013-08-30, 17:30

To miało być zapytanie - brakło pytajnika na końcu zdania :-)
A pielęgniarka jest tam tylko ta jedna o której piszesz - jak jest taka dobra to chciałbym też do niej iść jak będzie potrzeba.

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-31, 11:21

Pielęgniarki są chyba trzy, choć ostatnio, jak byłam tam po odbiór leku, widziałam tylko ją. Dostać się nie jest wcale tak trudno, w recepcji pracuje miła Pani, która wszystko na pewno wytłumaczy. :-)

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2013-08-31, 12:56

Gwoli scisłości, rozmawiamy o tym samym lekarzu :?: Ja miałam na myśli dr Macieja Maciejowskiego (jednak), prywatna przychodnia Diagnomed w Katowicach na ul. Gallusa 5 ? Termin oczekiwania na wizytę 2 tygodnie.
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”


Wróć do „Neurolodzy z różnych części Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości